انتخاب استان

در سریع ترین زمان ممکن، گوشی گم شده تان را پیدا کنید

تصور کنید وقتی را که حس می کنید گوشی تان نیست، روی جیبتان دست می گذارید و می بینید که گوشی در جای همیشگی اش نیست! استرس حس مشترک همه کسانی است که این تجربه را داشته اند.

در بهترین حالت گوشی را در منزل، ماشین یا محل کارتان جا گذاشته اید. حالا اگر کسی گوشی تان را سرقت کرده باشد دیگر به سادگی نمی توان آن را پیدا کرد. اما اگر قبلا به فکر این ماجرا بوده باشید، پیدا کردن گوشی گم شده چندان هم سخت نخواهد بود.

اگر گوشی شما خاموش شده و حالا چه عمدا و یا تمام شدن شارژ، تنها راه پیدا کردن گوشی استفاده از سیم کارت است. سیم کارت های همراه اول و ایرانسل تا مدتی پیش این فیلد را در سایت خود گنجانده بودند اما در حال حاضر این امکان را از خروجی سایت خود برداشته اند. اما بهرحال با کمی پیگیری می توانید به این ویژگی دسترسی داشته باشید. سامانه های دو اپراتور اول و دوم، تا 10 روز به دنبال گوشی شما خواهند گشت و هر روز مدام آن را چک میکنند تا در صورت روشن شدن گوشی و پیدا شدن مکان آن به شما اطلاع دهند.

مراجعه به دادگاه نیز راه دیگری برای ردیابی گوشی است که الزام آن البته داشتن IMEI می باشد. با ارائه IMEI به مراجع قضایی آن ها دستور ردیابی تتلفن همراه را صادر می کنند. اما در صورتی که گوشی اندرویدی داشته باشید، به راحتی می توانید از سایت گوگل هم گوشی تان را پیدا کنید.

در سریع ترین زمان ممکن، گوشی گم شده تان را پیدا کنید

شما با کلیک روی این بخشhttps://myaccount.google.com/dashboard ، می توانید به دستگاه های اندرویدی که در اکانت تان به ثبت رسیده دسترسی داشته باشید. اگر لوکیشن دستگاه روشن باشد، می توانید به راحتی گوشی را پیدا کنید. همچنین می توانید به مدت 5 دقیقه گوشی را در حال زنگ خوردن قرار دهید تا طی این 5 دقیقه بتوانید ان را بیابید.

از طرفی، دو امکان دیگر نیز توسط گوگل پیش بینی شده است؛ یکی قفل کردن گوشی و خارج شدن از اکانت و همچنین ارسال پیام برای آن می باشد. امکان دیگر، پاک کردن گوشی از طریق است که می توان تمام اطلاعات ان را حذف کرد و به طور کامل گوشی را به تنظیمات کارخانه باز گرداند.

گوشی های اپل نیز امکانات ویژه ای برای این اتفاق ناگوار تدارک دیده اند! به راحتی می توانید از طریق اپل ایدی خود به بخش Find My iPhone وارد شوید و موقعیت دقیق گوشی تان را پیدا کنید. اپل و گوگل البته در این بخش مانند یکدیگر عمل کرده اند و تقریبا تفاوتی بین این دو وجود ندارد.

اما تجربه استفاده از اپلیکیشن ها برای پیدا کردن گوشی های تلفن همراه هم یک تجربه موفق در بین کاربران بوده است. بسیاری از اپلیکیشن ها هستند که این امکان را به رایگان در اختیار کاربران قرا می دهند.

یکی از نرم افزارهای خوب این زمینه، GPS SMS Phone Finder است که باید ان را روی گوشی تان نصب کرده باشید. وقتی گوشی گم شد، عبارتی رمزی را با یک خط دیگر به خطی که داخل گوشی است ارسال کنید که در این صورت مکان دقیق گوشی از طریق لینک برای شما ارسال خواهد شد.

برند های مختلف نیز در این مورد چاره های مختلفی اندیشیده اند تا اگر از دیگر روش ها نتیجه ای نگرفتید، به سراغ برند گوشی تان بروید. مثلا سامسونگ در سایت https://findmymobile.samsung.com/ وارد حساب کاربری تان شوید و مکان گوشی گمشده تان را روی نقشه ببینید.

هرچند بهترین راه برای گرفتار نشدن به این مسائل و دردسرها، این است که گوشی تان را محکم بغل کنید! چون تقریبا هیچ کدام از روش های ذکر شده تضمینی برای پیدا کردن گوشی شما نخواهند داشت.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

اولین نفری باشید که نظر میدهید.