وب سایت مای رند - مرکز خرید و فروش سیم کارت
ثبت نام ورود
خرید سیم کارت رند از شهر سیم
بلاگ | بازار موبایل

عمر مفید باتری موبایل چقدر است؟

انتشار ۱۴۰۰/۱/۱۳ . ۳۲۹۵ بازدید

در دنیای امروز گوشی‌های هوشمند تبدیل به ابزاری جدایی ناپذیر در زندگی ما شده‌اند، تا جایی که حتی تصور دنیای بدون گوشی هوشمند هم امکان پذیر نیست.

به همین ترتیب سلامت و عمر مفید باتری گوشی جز مهم ترین مواردی است که  باید به آن توجه شود. زمانی عمر باتری موبایل شما تعیین خواهد شد که حدود 3 الی 5 سال بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کنید. در ادامه در مورد عمر باتری گوشی بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد.

 

اولین شارژ گوشی چند ساعت است

 

عمر مفید باتری موبایل چند سال است؟

طول عمر باتری یکی از مهمترین نکاتی است که به آن توجه می‌شود. معمولا باتری موبایل چیزی حدود 3 الی 5 سال به طور مفید برای کاربران عمر می‌کند. اگر شما هم به بهترین شکل از باتری خود استفاده کنید می‌توانید مدت زمان بیشتری را از موبایل خود بدون هیچ مشکلی استفاده کنید.

باتری گوشی قطعه بسیار مهمی در گوشی ‌های هوشمند است و در حین استفاده از موبایل باید به خوبی در نحوه صحیح استفاده از آن دقت داشته باشید.

عوامل زیادی روی طول عمر مفید باتری موبایل می‌تواند تاثیر داشته باشد، یکی از این موارد می‌توانیم به ساختار باتری موبایل اشاره کنیم. به صورت کلی ساختار باتری موبایل به گونه ای شکل گرفته است که می‌تواند میزان شارژ و قدرت باتری را برای شما مشخص کند.

جنس باتری نیز بسیار مهم است که معمولا باتری های لیتیوم یونی و پلیمری که این روزها برای گوشی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. می‌توانند عملکرد فوق العاده‌ای داشته باشند و به بهترین شکل عمل کنند. اما باید توجه داشته باشید که این مدل باتری ها به دلیل جنس و نوع ساختمان داخلی که دارند، به حرارت زیاد حساس هستند و بهتر است که مدت زیادی در شارژ نمانند.

 

باتری موبایل چقدر شارژ نگه میداره

 

چه زمانی باتری موبایل را تعویض کنیم؟

با توجه به تمام نکات گفته شده پس از گذشت چند سال حتما نیاز به تعویض باتری گوشی هوشمند خود خواهید داشت. حتی با رعایت نکات مهم در نحوه استفاده و شارژ گوشی ها، بالاخره با گذشت زمانی عمر باتری گوشی شما حتی تا نصف نیز کاهش پیدا می‌کند.

این دقیقا همان زمانی است که باید برای تعویض باتری گوشی هوشمند خود اقدام کنید. اما به یاد داشته باشید که برای خرید باتری حتما از فروشگاه‌های معتبر لوازم جانبی موبایل استفاده کنید.

ممکن است متوجه شده باشید که عمر باتری شما به مرور کوتاه تر می‌شود. حقیقت ناگریز این است که حتی با استفاده درست و صحیح، در بهترین حالت هم عمر باتری با شروع مصرف کاهش می‌یابد. مهم نیست تا چه زمانی می‌تواند مصرف شما را پشتیبانی کند، قطعا روزی با این مشکل رو به رو می‌شوید.

موقعیت‌های مختلفی وجود دارد که ممکن است با آن‌ها روبه رو شوید و علائم نیازهای باتری در حال تغییر هستند.

موقعیت اول:عمر باتری بسیار کوتاهتر از گذشته است و از شارژ کردن موبایل خود خسته شده‌اید.شما باید این کار را انجام دهید، باتری خود را تا ظرفیت کامل آن شارژ کنید و مدت زمانی که طول می‌کشد تا باتری کاهش یابد را در نظر بگیرید. این زمان را با مشخصات تولیدی در دفترچه راهنمای گوشی خود مقایسه کنید. اگر اختلاف زیاد باشد، باتری موبایل شما معیوب است  و باید به موقع آن را عوض کنید.

موقعیت دوم: گوشی شما بدون اخطار خاموش می‌شود یا در روشن شدن مشکلی دارد. این مسئله می‌تواند به دلیل تراشه ی اتصال آلوده نیز اتفاق بیفتد، بنابراین می‌توانید باتری را در بیاورید و تراشه‌ی اتصال طلایی را با اسفنج پنبه ای یا پارچه‌ی نرم آغشته به ایزوپروپیل الکل تمیز کنید.

بعد از خشک شدن کامل تراشه ها، باتری را مجددا در جای خود قرار دهید. البته، اگر چگونگی انجام دادن این کار را بلد نیستید، به تعمیرگاه تلفن همراه مراجعه کنید و از آن ها کمک بگیرید. اگر مشکلتان بعد از بهره گیری از این روش حل نشده است، وقت آن است که باتری جدید بگیرید.

 

تست باتری گوشی

 

چگونه بفهمیم باتری گوشی سالم است؟

شما می‌توانید از سالم بودن باتری گوشی خود با استفاده از برنامه ها و… مطمئن شوید. اگر سلامت باتری موبایل شما کامل نبود، بهترین زمان تعویض باتری موبایل را انتخاب کنید. برای همه افرادی که گوشی هوشمند خریداری می‌کنند، اینکه عمر باتری گوشی چند سال است؟ یکی از مهم ترین سوالاتی است که می‌توانیم به آن اشاره کنیم. با توجه به اینکه باتری موبایل پس از مدتی عمر مفید خود را از دست می‌دهد شما باید برای افزایش عمر باتری موبایل از روش ها و ترفند هایی ساده و کاربردی استفاده کنید.

بیشترین عمر مفید باتری موبایل به سالم بودن باتری بستگی دارد. قبل از اینکه بخواهید با روش ها و ترفند هایی عمر باتری گوشی خود را افزایش دهید، بهتر است از سلامت باتری گوشی خود اطمینان داشته باشید. شما می‌توانید با روش هایی به سلامت باتری موبایل خود پی ببرید که یکی از موارد آن تست سالم بودن باتری گوشی می‌باشد.

همچنین شما می‌توانید از برنامه های متفاوتی برای این کار استفاده کنید. توجه داشته باشید که نصب بسیاری از برنامه ها به شما کمک می‌کند تا بتوانید به بهترین شکل سالم بودن گوشی خود را بررسی کنید. در کنار این موارد بررسی باتری موبایل نیز کمک بسیاری به شما خواهد کرد. برای اینکار می‌توانید به شکل ظاهری باتری توجه کنید و در صورت اینکه باتری شما باد کرده بود، یعنی باتری سالم نیست.

برای رفع باد کردن باتری موبایل روش های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید با انجام آن ها از خراب شدن باتری جلوگیری کنید. مورد بعدی که مورد توجه قرار می‌گیرد. این است که باتری موبایل چند ساعت شارژ نگه میدارد؟ شما با توجه به این مورد می‌توانید به سالم بودن باتری گوشی خود و عمر آن پی ببرید. معمولا روزی یک بار شارژ زدن گوشی در طول روز طبیعی است در صورت اینکه شما به صورت مداوم از آن استفاده کنید. در ادامه به راهکارهای افزایش عمر باتری موبایل می پردازیم.

11 راهکار برای نجات گوشی آب خورده

برای مشاهده این راهکارها به این صفحه بروید.

برای بررسی سلامت باتری آیفون خود، برنامه های محدودی در App Store وجود دارد. برنامه‌ایی موجود است که کاملاً ساده ، رایگان و در دسترس، همه‌ی آنچه که شما نیاز دارید راجع‌به سلامتی باتری و عمر آن بدانید را کاملاً به شما نشان می دهد.

اگر سلامت باتری شما به اندازه کافی خوب است ، به نماد منو در گوشه سمت چپ بالای برنامه ضربه بزنید و برای اطلاعات عمقی تر و بیشتر راجع‌به باتری ، روی « Raw Data » ضربه بزنید.

این گزینه می‌تواند ظرفیت فعلی باتری را نشان دهد. و می‌تواند در مقایسه با آنچه در نوار وضعیت نشان داده می شود، بررسی بسیار دقیقتری از شارژ فعلی باتری شما انجام دهد. برای جست‌و‌جوی بیشتر،قادر است ولتاژ باتری تان را نیز ذکر کند در حالی که اختلاف ولتاژ شما و ما ممکن است خیلی کم باشد، انحراف غیرمعمول ممکن است باعث نگرانی و منجر به ادعای ضمانت شود.

گزینه ای وجود دارد تا ببینید باتری شما چه مدت در مجموعه ای از وضعیت ها دوام خواهد داشت ،چه در زمان مکالمه ۳G یا مرور ۳G ، Wi-Fi ، LTE ، ویدیو یا موارد دیگر. توانایی چک کردن مدت زمان مورد انتظار بین ۲ بار شارژ کردن آیفون می تواند مواقعی که از پریز برق دور هستید، در ارزیابی بهتر چگونگی استفاده از آیفون به شما کمک کند.

 سلامت و عمر باتری گوشی موبایل، جزء مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. چرا که عمر مفید باتری گوشی، تاثیر بسیار زیادی روی مدت زمان کارایی آن دارد. تاریخ انقضای باتری گوشی، اینکه باتری موبایل چند ساعت شارژ نگه می دارد؟ تست سالم بودن باتری گوشی از جمله مهم ترین مواردی هستند که باید به آن توجه داشته باشیم.

 

نرم افزار تست باتری گوشی

 

راه هایی برای افزایش عمر باتری موبایل 

  • حذف برنامه های پرمصرف روی گوشی
  • عدم استفاده بیش از اندازه از گوشی
  • عدم به شارژ زدن طولانی مدت باتری
  • قرار دادن گوشی در حالت ویبره و بی صدا
  • قرار دادن گوشی در حالت پرواز
  • کاهش روشنایی و نور صفحه
  • غیرفعال کردن قابلیت های اتصال موبایل

از جمله مواردی که می‌توانید در نظر داشته باشید، تنظیمات نرم افزاری و سخت افزاری گوشی است. شما می‌توانید با یک سری تنظیمات داخلی گوشی عمر باتری گوشی خود را افزایش دهید. بسیاری از برنامه های اضافی که روی گوشی شما نصب هستند می‌توانند تا حدودی عمر و کارایی باتری موبایل شما را به مرور زمان کاهش دهند، پس به شما توصیه می‌کنیم این برنامه های اضافی را از گوشی خود حذف نصب کنید. 

مورد بعدی که توجه زیادی به آن می‌شود، تنظیمات صفحه نمایش و تنظیمات مربوط به صدا می‌شود. شما می‌توانید نور صفحه موبایل خود را به در حالت خودکار قرار دهید برای اینکه روشنایی طبق محیطی که در آن هستید تنظیم شود، همچنین سعی کنید از صدای کم و یا ویبره برای زنگ استفاده کنید.

حافظه داخلی گوشی

برای مطالعه هر آنچه در مورد حافظه داخلی گوشی همراه هوشمند که لازم دارید در زمان خرید روی عبارت رنگی بالا کلیک کنید.

در صورتی که می‌توانید بسیاری از قابلیت های گوشی خود را غیرفعال کنید. مانند وای فای، بلوتوث، دیتا، موقعیت مکانی و… این موارد می‌توانند میزان مصرف باتری موبایل شما را به شدت افزایش دهند و همین مورد به کاهش عمر باتری موبایل منجر می‌شود. اگر حس کردید که باتری گوشی شما خیلی سریع شارژ خالی می‌کند بهتر است باتری را نیز بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

در این مقاله در مورد اینکه عمر باتری موبایل چند سال است برای شما کاربران و خریداران گوشی های هوشمند توضیح دادیم. شما می توانید با بررسی این موارد و مطالعه این مقاله به عملکرد و بهبود طول عمر باتری گوشی خود پی ببرید و به بهترین شکل در مدت زمانی طولانی از گوشی موبایل خود بدون مشکل استفاده کنید.

آیا شما باتری گوشی خود را تعویض کرده‌اید؟

مطالب مرتبط
همه چیز درباره اپلیکیشن پیشواز هوشمند ایرانسل
بلاگ | خدمات سیم کارت
همه چیز درباره اپلیکیشن پیشواز هوشمند ایرانسل
در این مقاله تمام نکات کاربردی درباره اپلیکیشن پیشواز هوشمند ایرانسل را برای شما عزیزان ارائه کرده ایم. آیا می دانید اپلیکیشن ایرانسل من...
ویژگی های لوازم جانبی اورجینال ایفون
بلاگ | لوازم جانبی
ویژگی های لوازم جانبی اورجینال ایفون
جالب است بدانید بسیاری از لوازم فیک و تقلبی با قیمت گران به جای لوازم جانبی اورجینال اپل در مراکز خرید گوشی و لوازم جانبی فروخته شده اند...
تشخیص بیماری کرونا به وسیله گوشی موبایل و اپلیکیشن
بلاگ | دنیای فناوری
تشخیص بیماری کرونا به وسیله گوشی موبایل و اپلیکیشن
امروز دانشمندان به دنبال راهی آسان برای تشخیص کرونا هستند. در این مقاله به بررسی تشخیص بیماری کرونا به وسیله گوشی های هوشمند می پردازیم...
آموزش ساخت اپل آیدی جدید کاملا رایگان
بلاگ | دنیای فناوری
آموزش ساخت اپل آیدی جدید کاملا رایگان
آموزش ساخت اپل آیدی جدید به عنوان یکی از پرکاربردترین آموزشها برای کاربران این برند از گوشی های هوشمند است. اگر شما میخواهید اپل آیدی برای...
تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

اولین نفری باشید که نظر میدهید.
x
مای رند
قیمت گذاری سیم کارت
ثبت درخواست