وب سایت مای رند - مرکز خرید و فروش سیم کارت
ثبت نام ورود
خرید سیم کارت رند از شهر سیم
بلاگ | خدمات سیم کارت

آموزش نحوه فعال سازی اینترنت همراه اول

انتشار ۱۴۰۰/۷/۱۸ . بروز رسانی ۱۴۰۰/۷/۱۸ ۱۵:۰۳ . ۱۲۸۰ بازدید

فعال سازی اینترنت همراه اولرا میتوان از رایج ترین سوالاتی دانست که همیشه کاربران به دنبال پاسخ آن هستند.اگر شما هم نیاز به اطلاعات جامع و کامل در مورد فعال سازی اینترنت همراه اولدارید، تا پایان مقاله همراه ما باشید. در این مطلب  فعال سازی اینترنت همراه اولرا به طور کامل برای شما عزیزان ارائه خواهیم داد. اپراتور همراه اول در طرح های شگفت انگیزی اینترنت رایگان همراه اول به مشترکین خود هدیه می دهد. 

 

آموزش نحوه فعال سازی اینترنت همراه اول

 

روش های فعال سازی اینترنت همراه اول

همراه اول در واقع اولین اپراتور تلفن همراه در کشور است که بیشترین کاربران را به خود اختصاص داده است. در این چند سال با پیشرفت‌هایی که همراه اول در زمینه اینترنت همراه داشته اقدام به ارائه اینترنت g 4 با نام نوترینو کرده است. با استفاده از این اینترنت می‌توانید از سرعت نسبتا بالای اینترنت استفاده کنید. نحوه فعال سازی اینترنت همراه اول بر روی انواع گوشی‌های موبایل یکی از سوالاتی است که همیشه کاربران همراه اول دارند. بنابراین می‌توانید تنظیمات اینترنت همراه اول را به راحتی بر روی گوشی خود انجام داده و اقدام به فعال سازی اینترنت گوشی خود کنید.

گام به گام: فعال سازی اینترنت همراه اول

 

به طور کلی همراه اول اینترنت خود را در بستر 3G، 4G و G 4.5 برای کاربران خود ارائه کرد. همراه اول در نهایت این اینترنت را تحت عنوان اینترنت نوترینو معرفی کرد. پس اینترنت نوترینو منظور همان اینترنتG3، اینترنت4G و اینترنتG 4.5است. 

شما برای فعال کردن اینترنت همراه اول روی گوشی اندروید خود و همچنین به منظور فعال سازی اینترنت همراه اول برای گوشی آیفون خود در گام اول باید استفاده از خدمات اینترنت همراه اول را بر روی شماره خود فعال نمائید. 

سپس پیامک موفقیت آمیز بودن اینترنت برای شما ارسال خواهد شد و بعد از دریافت آن باید تنظیمات اینترنت همراه اول را بر روی گوشی خود اعمال کنید. شما می توانید به راحتی بعد از خرید بسته از اینترنت همراه اول نوترینو  استفاده کنید.

 

 گام دوم فعال سازی اینترنت همراه اول

 

گام دوم فعال سازی اینترنت همراه اول

در این گام داشتن کد فعال سازی اینترنت همراه اول دائمی و اعتباری ضروری است. شما در گام اول به کمک کد فعال سازی اینترنت همراه اول یا با استفاده از روش ارسال پیامک می توانید به راحتی اقدام به فعال کردن اینترنت همراه اول بر روی خط خود کنید. 

در این قسمت دو روش را برای فعال سازی اینترنت همراه اول بر روی خط دائمی شما ارائه کرده ایم. 

روش اول فعال سازی اینترنت همراه اول بر روی خط دائمی: 

در این روش شما می توانید با استفاده از کد فعال سازی اینترنت همراه اول اینترنت را بر روی خط خود فعال کنید. 

 1. ابتدا برنامه شماره‌گیر یا همان Dialler را در گوشی همراه خود باز کنید و کد دستوری #231*10* را از خط همراه اول خود شماری گیری کنید.
 2. بعد از شماره گیری کد دستوری که در بالا گفته شد، کد ussd اینترنت همراه اول برای شما اجرا می شود و نتیجه فعال سازی اینترنت  همراه اول بر روی خط شما از طریق پیامک ارسال می گردد.

روش دوم فعال سازی اینترنت همراه اول بر روی خط دائمی: 

 1. ابتدا برنامه پیامک خود را باز کنید و سپس یک پیامک خالی و بدون متن به شماره 8088 ارسال نمائید.
 2. بعد از استفاده از یکی از این دو روش‌ ذکر شده در بالا، درخواست شما بررسی شده و پس از فعال شدن اینترنت روی شماره می‌توانید به مرحله بعد برای انجام تنظیمات اینترنت همراه اول مراجعه کنید.

 

گام سوم فعال سازی اینترنت همراه اول

 

گام سوم فعال سازی اینترنت همراه اول

در این گام شما می توانید به روش دستی و یا اتوماتیک تنظیمات اینترنت  همراه اول را متناسب با مدل گوشی خود استفاده کنید. اپراتور همراه اول در طرح شگفت انگیزی اینترنت ارزان و بسته پیشنهادی به مشترکین هدیه می دهد.

در این گام شما دو راه برای فعالسازی اینترنت همراه خود خواهید داشت: 

راه اول فعال سازی اینترنت همراه اول: این روش به عنوان یکی از راحت ترین راه ها برای فعال سازی اینترنت همراه اول است. در این روش تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشی شما وجود دارد و شما نیازی به نصب آن ندارید. بنابراین به راحتی می‌توانید با ارسال مدل گوشیخود این تنظیمات را به صورت خودکار دریافت نمائید و آن را بر روی گوشی خود نصب کنید.

راه دوم فعال سازی اینترنت همراه اول: میتوان گفت که این راه به نوعی نسبت به راه اول نیاز به تنظیمات دستی دارد. به این صورت که در این روش تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشی شما موجود نمی باشد. بنابراین شما باید به صورت دستی تنظیمات اینترنت همراه اول  را بر روی گوشی خود ایجاد نمائید.

در این قسمت نحوه دریافت تنظیمات همراه اول یا وارد کردن تنظیمات دستی اینترنت همراه اول را برای هر یک از سیستم عامل‌های اندروید و آیفون برای شما عزیزان ارائه داده ایم.

تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشیهای اندروید

شما عزیزانی که از گوشیهای اندروید استفاده کنید به منظور انجام تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشی اندروید خود می‌توانید یکی از دو روش‌های زیر را به کار ببرید. پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا از روش اول استفاده کنید، اگر با استفاده از این روش موفق به تنظیمات اینترنت همراه اول نشدید و پیامکی برای تنظیمات اینترنت برای گوشی شما ارسال نگردید از روش دوم استفاده کنید.

روش اول تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشیهای اندروید

دریافت تنظیمات اینترنت همراه اول از طریق پیامک

 1. در این روش لازم است ابتدا برنامه پیامک خود را باز کنید و سپس مدل گوشی خود را به شماره 8008 ارسال نمائید.
 2. به طور مثال اگر شما از گوشی سامسونگ مدل j5 استفاده می‌کنید لازم است که تنظیمات اینترنت همراه اول این مدل از گوشی سامسونگرا دریافت نمائید. شما به عنوان کاربر گوشی سامسونگ لازم است در متن پیامک مدل گوشی خود را به شماره 8008 ارسال نمائید. پس از ارسال این پیامک، درخواست شما مورد بررسی قرار می گیرد. به طور کلی اگر تنظیمات برای این مدل گوشی سامسونگ وجود داشته باشد، این تنظیمات برای شما ارسال می گردد و شما می‌توانید به راحتی آن را نصب کنید.

روش دوم تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشیهای اندروید

تنظیمات دستی اینترنت همراه اول

همینطور که از نامش پیداست در این روش شما باید تنظیمات گوشی خود را به صورت دستی انجام دهید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که استفاده از این روش در گوشی‌های مختلف متفاوت است. ولی نگران نباشید یک نقطه مشترک برای تمامی گوشی های اندروید در این زمینه وجود دارد و آن هم این است که شما باید به تنظیمات شبکه بروید. سپس از طریق تنظیمات شبکه موبایل از گزینه Access Point Names استفاده کرده و یا نام نقاط دسترسی یک APN جدید را بر اساس تنظیمات اینترنت همراه اول خود ایجاد کنید. 

در این قسمت ما نمونه انجام تنظیمات اینترنت همراه اول را برای گوشی اندروید سامسونگ 5j با نسخه اندروید 7.1.1 به طور کامل برای شما عزیزان توضیح داده ایم. 

 1. برای تنظیمات این مدل از گوشیهای سامسونگ در گام اول باید به تنظیمات گوشی بروید و  Connections(اتصالات) را انتخاب کنید.
 2. در صفحه باز شده گزینه Mobile Networks (شبکه‌های تلفن همراه) را انتخاب نمائید.
 3. در این مرحله لازم است که گزینه Access Point Names(نام‌های نقطه دستیابی) را انتخاب کنید و بر روی دکمه Add(افزودن) که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید.
 4. بعد از انجام تمامی مراحل بالا به صورت گام به گام صفحه‌ای برای شما باز خواهد شد. در این صفحه شما باید تنظیمات اینترنت همراه اول گوشی خود را درست متناسب بر اساس تنظیماتی که همراه اول در نظر گرفته است وارد کنید.
 5. تمامی موارد به ترتیب برای شما در تنظیمات مشخص شده است . لازم است در قسمت Name یا همان نام، عبارت MCI-GPRS را وارد کنید و در قسمت APN یا نام دستیابی، عبارت mcinet را وارد نمایید.
 6. به همین ترتیبی که ذکر گردید باید سایر موارد را نیز وارد کنید و در نهایت بر روی دکمه Save یا ذخیره کلیک کنید تا تنظیمات اینترنت همراه اول برای شما اعمال شود.
 7. در گام آخر کافی است که یک بار گوشی خود را خاموش و روشن کنید و سرویس داده خود را فعال نمائید. به راحتی خواهید دید که اینترنت شما متصل شده و می‌توانید از اینترنت همراه اول در گوشی اندروید خود استفاده کنید.

 

آموزش نحوه فعال سازی اینترنت همراه اول

 

تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشی آیفون

به طور کلی برای انجام تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشی آیفون شما به نوعی مشابه با گوشی‌های اندروید است. از این جهت که شما می‌توانید از دو روش پیامکی و تنظیمات دستی برای انجام این تنظیمات بر روی گوشی آیفون خود استفاده کنید. شما عزیزانی که از گوشیهای آیفون استفاده کنید به منظور انجام تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشی آیفون خود می‌توانید یکی از دو روش‌های زیر را به کار ببرید. پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا از روش اول استفاده کنید، اگر با استفاده از این روش موفق به تنظیمات اینترنت همراه اول نشدید و پیامکی برای تنظیمات اینترنت برای گوشی شما ارسال نگردید از روش دوم استفاده کنید. آیا می دانید نقاط تحت پوشش همراه اول و دیگر اپراتور ها کجاست؟ و مناطق تحت پوشش چه کد دستوری را دارند.

روش اول تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشیهای آیفون

دریافت تنظیمات اینترنت همراه اول از طریق پیامک

 1. برای استقاده از این روش لازم است به برنامه پیامک گوشی آیفون خود بروید. در مرحله بعد مدل گوشی آیفون خود را به شماره 8008 ارسال نمائید.
 2. به طور مثال اگر شما از گوشی آیفون 6 استفاده می‌کنید در این مرحله باید تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشی آیفون 6 را دریافت کنید.
 3. بنابراین لازم است که در متن پیامک مدل گوشی آیفون خود را به صورت iphone 6 به شماره 8008 ارسال کنید. پس از آن درخواست شما مورد بررسی قرار می گیرد و اگر تنظیمات اینترنت آیفون برای این مدل گوشیهای آیفون وجود داشته باشد، برای شما ارسال می شود و شما می‌توانید به راحتی آن را نصب کنید.

روش دوم تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشیهای آیفون

تنظیمات دستی اینترنت همراه اول برای گوشیهای آیفون

 1. در این روش تنظیمات اینترنت گوشی خود را میتوانید به صورت دستی انجام دهید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که استفاده از این روش در گوشی‌های مختلف متفاوت است. نگران نباشید یک نقطه مشترک برای تمامی گوشیهای آیفون وجود دارد و آن هم این است که در تمام این گوشیها شما باید به تنظیمات شبکه بروید و از طریق تنظیمات شبکه موبایل با استفاده از گزینه Cellular Data یک APN جدید را بر اساس تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشی خود ایجاد نمائید.

نحوه انجام تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشیهای آیفون 

 1. برای انجام تنظیمات اینترنت همراه اول باید وارد تنظیمات گوشی شوید و سپس روی گزینه Cellular کلیک نمائید. در مرحله بعد شما باید ابتدا Cellular Data را فعال کنید و در بخش میانی صفحه بر روی گزینه cellular data network کلیک نمائید.
 2. در این مرحله شما باید در صفحه باز شده بر روی APN کلیک نمائید. پس از کلیک کردن شما به راحتی به صفحه وارد کردن مشخصات APN برای تنظیمات همراه اول گوشی آیفون خود وارد می شوید.
 3. سپس در این مرحله برای نام اینترنت خود کافی است در مقابل گزینه APN مقدار mcinet را تایپ کنید.
 4. بعد از انجام این کار بر روی دکمه Home کلیک کنید و یک بار گوشی خود را خاموش و سپس روشن نمائید. در این اتصال به اینترنت برای گوشی آیفون شما به راحتی فعال می شود و حرف E، G یا 3g و… در نوار اعلان گوشی آیفون شما نمایش داده خواهد شد.

 

نحوه انجام تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشیهای آیفون

 

فعال سازی اینترنت همراه اول برای گوشی هاییبا سیستم‌ عامل iOS  ,آیفون، آیپد

فعالسازی اینترنت نوترینو

برای فعالسازی سرویس اینترنت نوترینو شما میتوانید یکی از راه های زیر را استفاده کنید.

 1. ارسال پیامک به شماره 8088 یا  ارسال دستور *10*231# به عنوان یکی از راه های آسان فعالسازی اینترنت نوترینو برای گوشی هایی  با سیستم‌ عامل iOS  ,آیفون، آیپد است.
 2. یک راه دیگر برای فعالسازی اینترنت نوترینو این است که به منوی Setting به عنوان تنظیماتبروید. سپس گزینه Cellular را انتخاب کنید.
 3. در این مرحله وارد Cellular Data Options شوید و گزینه Cellular Data Network را انتخاب کنید.
 4. در این گام لازم است که شما برای APN مقدار mcinet را قرار دهید و قسمت های Username و Password را خالی بگذارید . در نهایت اینترنت شما فعال خواهد شد و به راحتی میتوانید از اینترنت همراه اول لذت ببرید.

فعال سازی اینترنت همراه اولبرای گوشی ‌هایی با سیستم‌عامل اندروید

فعالسازی اینترنت نوترینو

برای فعالسازی سرویس اینترنت نوترینو شما میتوانید یکی از راه های زیر را استفاده کنید.

 1. ارسال پیامک به شماره 8088 یا  ارسال دستور *10*231# به عنوان یکی از راه های آسان فعالسازی اینترنت نوترینو برای گوشی هایی  با سیستم‌عامل اندروید است.
 2. یک راه دیگر برای فعالسازی اینترنت نوترینو این است که به منوی Setting به عنوان تنظیماتبروید. سپس گزینه  Mobile Networks را انتخاب کنید.
 3. در این مرحله وارد Access Point Names شوید و گزینه ADD را انتخاب کرده و یک APN جدید را برای خود بسازید.
 4. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که در قسمت MCI-Internet ، نام خود را وارد کنید و در قسمت mcinet ،APN را وارد نموده و سایر قسمتها را خالی بگذارید.
 5. برای انتخاب APN جدید، باید حباب را فشار دهید تا آبی یا سبز شود و حالا اینترنت همراه اول شما فعال است و میتوانید از آن لذت ببرید.

 

فعال سازی اینترنت همراه اولبرای گوشی ‌هایی با سیستم‌عامل اندروید

 

فعال سازی اینترنت همراه اولبرای گوشی ‌هایی با سیستم‌عامل Windows

فعالسازی اینترنت نوترینو

برای فعالسازی سرویس اینترنت نوترینو شما میتوانید یکی از راه های زیر را استفاده کنید.

 1. ارسال پیامک به شماره 8088 یا  ارسال دستور *10*231# به عنوان یکی از راه های آسان فعالسازی اینترنت نوترینو برای گوشی هایی  با سیستم‌عامل Windows است.
 2. یک راه دیگر برای فعالسازی اینترنت نوترینو این است که به منوی Setting به عنوان تنظیماتبروید. سپس گزینه   Cellular را انتخاب كنید.
 3. در این مرحله گزینه edit apn را انتخاب كنید.
 4. در این گام لازم است که برای APNمقدار mcinet را قرار دهید و قسمت های Username و Password را خالی بگذارید. در پایان این گزینه ها را تأیید کرده و خارج شوید.
 5. حالا میتوانید از اینترنت همراه اول خود لذت ببرید.

فعال سازی اینترنت همراه اولبرای گوشی ‌هایی با سیستم‌عامل بلک بری (BlackBerry)

فعالسازی اینترنت نوترینو

برای فعالسازی سرویس اینترنت نوترینو شما میتوانید یکی از راه های زیر را استفاده کنید.

 1. ارسال پیامک به شماره 8088 یا  ارسال دستور *10*231# به عنوان یکی از راه های آسان فعالسازی اینترنت نوترینو برای گوشی هایی  با سیستم‌عامل بلک بری (BlackBerry) است.
 2. در منوی اصلی All را انتخاب كنید. سپس به منوی Setting بروید و گزینه Device را انتخاب كنید.
 3. در این مرحله باید گزینه Advanced System Settings را انتخاب كرده و بر روی گزینه TCP IP کلیک كنید.
 4. در این گام لازم است که برای APN مقدار mcinet را قرار دهید و سایر قسمت ها را به هیچ عنوان دست نزنید.
 5. در این مرحله دکمه منوی بلکبری را فشار داده و گزینه Save را انتخاب کنید و خارج شوید.
 6. حالااینترنت همراه اول برای شما فعال شده است و میتوانید از آن لذت ببرید.

فعال سازی اینترنت همراه اولبرای گوشی ‌هایی با سیستم‌عامل سیمبین (Nokia)

فعالسازی اینترنت نوترینو

برای فعالسازی سرویس اینترنت نوترینو شما میتوانید یکی از راه های زیر را استفاده کنید.

 1. ارسال پیامک به شماره 8088 یا  ارسال دستور *10*231# به عنوان یکی از راه های آسان فعالسازی اینترنت نوترینو برای گوشی هایی  با سیستم‌عامل سیمبین (Nokia) است.
 2. یکی دیگر از راه های فعالسازی سرویس اینترنت این است که ابتدا دکمه اصلی را فشار دهید.
 3. در این مرحله به Setting بروید. گزینه Connectivity را انتخاب كنید.
 4. در این گام گزینه Settings را انتخاب كنید و بعد از آن بر روی گزینه Destinations کلیک كنید.
 5. اگر از قبل APN برای شما تنظیم شده است میتوانید به راحتی گزینه Internet را انتخاب كنید، در غیر اینصورت باید گزینه اول یعنی Access point را برای ایجاد یک APN جدید انتخاب نمائید.
 6. برای Connection name مقدار MCI-Internet و برای Access point name مقدار mcinet را در این مرحله باید قرار دهید و سایر قسمت ها را دست نزنید.
 7. حالا به راحتی میتوانید از اینترنت همراه اول خود لذت ببرید.

 

فعال سازی اینترنت همراه اولبرای گوشی ‌هایی با سیستم‌عامل سیمبین (Nokia)

 

فعال سازی اینترنت همراه اولبرای گوشی ‌هایی با سیستم‌عامل ویندوز قدیمی

فعالسازی اینترنت نوترینو

برای فعالسازی سرویس اینترنت نوترینو شما میتوانید یکی از راه های زیر را استفاده کنید.

 1. ارسال پیامک به شماره 8088 یا  ارسال دستور *10*231# به عنوان یکی از راه های آسان فعالسازی اینترنت نوترینو برای گوشی هایی  با سیستم‌عامل ویندوز قدیمی است.
 2. یکی دیگر از راه های اینترنت همراه اول این است که در صفحه Today بر روی منو Start كلیك كنید.
 3. سپس بر روی Setting كلیك كرده و درتب پایینی پس ازانتخاب Connection از گزینه های Beam-Blue Tooth و روی Connections كلیك نمائید.
 4. در این مرحله شما باید از تب پایین Advanced را انتخاب كرده و بر روی گزینه Select Networks كلیك كنید.
 5. حالا باید هر دو عبارت My Work Network را انتخاب كنید و پس ازاین مرحله به تب Tasks رفته و new Modem ConnectionaAdd را انتخاب نمائید.
 6. در این گام باید در جلوی عبارت Enter A Name For Connection عبارت MCI-Internet را وارد کنید و در قسمت پایین نیز برای نوع مودم Cellular Line یاهمان GPRS را انتخاب کنید وگزینهNext را بزنید.
 7. در این مرحله برای عبارت Access Point Name عبارت mcinet را وارد کنید و Next را بزنید.
 8. توجه داشته باشید که در این مرحله شما باید این کادر را خالی گذاشته و Finish را انتخاب کنید که در این حالت Connection شما ساخته شده است.
 9. سپس اینترنت اکسپلورر را باز کرده و برای مثال www.google.com را تست کنید در صورتی که به هر دلیلی برای شما باز نشد لازم است که این مراحل را انجام دهید.
 10. ابتدا در کادر ظاهر شده تیک جلوی دو عبارتی که خط کشیده شده را علامت زده و بر روی Advance کلیک کنید.
 11. سپس در این قسمت در جلوی عبارت HTTP کلیک کرده و برای Server عبارت 192.168.194.73 و برای پورت 8080 را وارد نمائید وبر روی Ok کنید.
 12. حالا به راحتی میتوانید از اینترنت همراه اول خود لذت ببرید.

نکات مهم فعال سازی اینترنت همراه اول

در این مقاله تمامی نکات مربوط به فعال سازی اینترنت همراه اولرا برای شما عزیزان ارائه کردیم. جالب است تعرفه مکالمه ، پیامک و بسته های تخفیفی اپراتور ها را بیشتر آشنا شوید. توصیه ما به شما استفاده از تمامی مراحل فعالسازی اینترنت همراه اول ذکر شده در مقاله با دقت و حوصله و با توجه به نیاز و اولویت شماست. همچنین اهمیت فعالسازی اینترنت همراه اول را با توجه به نوع و مدل گوشی خود فراموش نکنید. اگر تجربه فعال سازی اینترنت همراه اولرا دارید، با ما و دیگر کاربران عزیز این تجربه را به اشتراک بگذارید. توصیه شما به دیگر کاربران عزیز برای فعال سازی اینترنت همراه اولچیست؟ بی‌صبرانه منتظر نظرات شما در بخش کامنت هستیم.

 

تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

اولین نفری باشید که نظر میدهید.
x
مای رند
قیمت گذاری سیم کارت
ثبت درخواست