انتخاب استان

آپتل، سیمکارتی که آپ لازم است!

آپتل نام تجاری سیم کارت های شرکت نگین ارتباطات آوا است. اپلیکیشن معروف آپ، بزرگترین دستاورد این شرکت به شمار می رود. نگین ارتباطات آوا پیش از این به طور کلی تمرکز خود را روی عملیات های بانکی، خرید شارژ ، انتقال پول، پرداخت اقساط و... گذاشته بود اما مدتی قبل خبر از ورود این شرکت به جمع اپراتورها شنیده شد.

آپتل مدعی است که اولین ارائه دهنده سیم کارت های نسل جدید یا همان یوسیم در ایران است که می تواند برقراری مکالمه، ارسال و دریافت پیامک و دسترسی به اینرنت همراه 3G، 4G، 4.5G و  LTEرا فراهم سازد.

آپتل، سیمکارتی که آپ لازم است!


قیمت سیم کارت آپتل

سیم کارت های آپتل با پیش شماره 09991 به فروش می رسد که قیمت پایینی هم ندارند. قیمت های ابتدایی این اپراتور چیزی بیش از 170 هزار تومان است. آپتل در واقع یکی دیگر از اپراتورهای مجازی کشور یا همان MVNO است که حدود دو سال پیش توانست پروانه فعالیت به عنوان اپراتور مجازی را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور دریافت کند.

این اپراتور برای برقراری ارتباط، از آنتن های سه اپراتور اول یعنی همراه اول، ایرانسل و رایتل سود می برد بنابراین مشکلی از نظر آنتن دهی، مشترکین این اپراتور را تهدید نمی کند.

خرید سیم کارت آپتل

شرکت آپ، فروش و خدمات این سیم کارت را نیز بیشتر روی اپلیکیشن آپ قرار داده است. در واقع برای خرید سیم کارت آپتل فقط باید به اپلیکیشن آپ مراجعه کنید و هیچ فروش اینترنتی و حضوری در کار نیست! از این نظر شاید می توان گفت که یک نقطه ضعف برای آپتل به شمار می رود چرا که هر مشتری ممکن است به یکی از راه های خرید دسترسی داشته باشد و محدود کردن آن چندان برایش جذاب نیست.

سیم کارت های این اپراتور همگی دائمی بوده و سیم کارت اعتباری به فروش نمی رسد. اما نکته اینجاست که راه پرداخت هزینه موبایل هم برای مشتری وجود ندارد! درواقع مشتری ابتدای هر ماه یک بسته ترکیبی اینترنت، مکالمه و پیام کوتاه را خریداری و فعال می کند و تا پایان ماه از آن بهره می برد. پس در واقع هزینه منحصر به فرد مکالمه یا پیامک یا حتی اینترنت پرداخت نخواهید کرد.

یکی از بزرگترین حسن های آپتل که مدیران آن روی این ویژگی مانور فراوانی داده اند، عدم ارسال پیامک انبوه برای مشتریان است! به این ترتیب اگر شماهم یکی از مشتریان این اپراتور باشید، طبق قول مدیران، هیچ گاه پیامک های مزاحم تبلیغاتی و اطلاع رسانی را دریافت نخواهید کرد.

این اپراتور برای کسانی که از اپلیکیشن آپ استفاده می کنند واز مشتریان قدیمی و باوفای آن هستند نیز طرح های تشویقی و تخفیف های بسیاری در نظر گرفته است، مثلا اگر از مشتریان آپ باشید و تعداد مشخصی تراکنش در ماه داشته باشید، میتوانید سیم کارت های آپتل را با تخفیف های مناسبی خریداری کنید و از مزایای آن بهره مند شوید.

آپتل، سیمکارتی که آپ لازم است!

کیف پول خدمتی دیگر از آپتل

شرکت نگین ارتباطات آوا ارتباط میان آپتل و اپلیکیشن آپ را در جزئی ترین موارد نیز حفظ کرده و حتی مشتریان هر دو را به استفاده از دیگری تشویق میکند. یکی از خدمات این اپراتور، کیف پول است! با این گزینه شما می توانید با هر تراکنش در اپلیکیشن آپ امتیاز کسب و هر امتیاز را در کیف پول ذخیره و پس از مدتی به یک بسته ویژه سیمکارتتان تبدیل کنید.

رومینگ

آپتل مانند دیگر اپراتور ها، خدمات رومینگ را برای مشترکینی که قصد سفر به کشورهای دیگر را دارند ارائه می دهد. با استفاده از رومینگ شما می توانید به محض خروج از مرز های ایران نیز به خدمات آپتل دسترسی داشته باشید، به شرطی که در تنظیمات تلفن همراهتان گزینه Roaming را فعال کنید تا بتوانید از مکالمه، اینترنت همراه و پیامک با سیمکارت اصلی خودتان بهره ببرید.

تماس بین الملل

در کنار رومینگ، امکان دیگری برای شما فراهم است که بتوانید با عزیزان و دوستانتان در کشور های دیگر از داخل ایران تماس حاصل فرمایید و از یک مکالمه با کیفیت بالا لذت ببرید.آپتل هم اکنون در بیش از 800 شهر ایران فعال و در دسترس است.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

۱ نظر

  1. سلام قیمت سیم کارت نسبت به شرکتهای دیگه خیلی بالاست لازم است قیمت ها تعدیل و رقابتی تر شود ممنون.