انتخاب استان

اپراتور سوم ، اولین ارائه دهنده نسل سوم اینترنت همراه

رایتل یکی از شرکت های زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی است که در سال 1386با شعار «زندگی در دستان شما» آغاز به کار کرد.رایتل از دو کلمه رای به معنای «خرد، هوش، فکر و اندیشه» و تل (tel) تشکیل شده‌ است.

این شرکت در ابتدای راه به دنبال شناساندن خود به عنوان پیشگام در عرصه اینترنت همراه بود. به همین خاطر توانست انحصار نسل سوم سیمکارت ها را در داخل کشور تا پایان شهریور 93 بدست آورد. در سال 91 که زمزمه بهره برداری این شرکت از تماس تصویری به گوش میرسید، واکنش های زیادی را در پی داشت. برخی مراجع تقلید این سیمکارت را حرام اعلام کردند و مجلس نشینان نیز با ابراز نگرانی هایی در مورد آن واکنش نشان دادند.

رایتل در حال حاضر در بیش از 1200 شهر و 9 هزار کیلومتر از جاده های کشور از طریق آنتن های نسل سوم ، در دسترس است.

اپراتور رایتل

پیشگام نسل سوم

اینترنت در ایران سالها با مشکلات فراوانی روبرو بود که یکی از اصلی ترین مشکلات را می توان سرعت پایین اتصال و قطعی های پی درپی برشمرد. رایتل اولین شرکت ایرانی بود که توانست از نسل سوم اینترنت همراه رونمایی کند و همانطور که بالا نیز اشاره شد انحصار آن را در اختیار داشته باشد.

شعار رایتل در دوره جدید، همراه هوشمند است. این اپراتور همراه، همواره در جهت بروزرسانی و رفع نیاز مشترکان قدم برمیدارد. هرچند پس از خروج انحصار نسل سوم اینترنت همراه از رایتل، این شرکت با افت محسوسی در زمینه افزایش مشترک روبرو شد اما با ارائه خدمات مختلف در زمینه اینترنت همراه سعی بر حفظ رقابت خود با اپراتور اول و دوم دارد.

سرویس اینترنت بی سیم خانگی یا همان TD-LTE در مقایسه با سرویس های متداول خانگی محاسن بسیاری دارد و مشکلاتی مانند پورت و نیاز به خط تلفن ثابت وجود ندارد و شما با یک سیمکارت و یک مودم TD-LTE می توانید به راحتی و با سرعت، کیفیت و پایداری بسیار بالا به اینترنت دست پیدا کنید. اما در حال حاضر رایتل به این فناوری ورد نکرده و همچنان از طریق فروش سرویسی با نام رای فای سعی که بی شباهت به TD-LTE هم نیست استفاده کند. در این سرویس مودم های همراه با قابلیت پشتیبانی از اینترنت 4G به مشتری عرضه می گردد که تا حدی مشکلات مختلفی که مشترکین با آن دست و پنجه نرم می کنند را برطرف می سازد.

شما به راحتی میتوانید با گوشی هایی که از فناوری های 3G و یا 4G پشتیبانی می کنند در محدوده هایی که اتصال شبکه نسل های نوین فراهم باشد استفاده کنید.

 سیم کارت رایتل

سیمکارت ها

رایتل با فروش سه نوع سیمکارت دائمی، اعتباری و دیتا در حال حاضر فعالیت میکند. سیمکارت های دیتای این شرکت با پیش شماره 0921 در دسترس است و قابلیت انتقال داده و همچین پیامک و پیام چند رسانه ای را دارد.

شما می توانید با مراجعه به سایت رایتل، فروشگاه ها و نمایندگی ها و باجه های رایتل در سطح شهر با یک کپی کارت ملی سیمکارت های این اپراتور را تهیه کنید.

همچنین سیمکارت های اعتباری این اپراتور، با پیش شماره 0921 و 0922 به مشتریان واگذار می شود که خدماتی مانند پیام چند رسانه ای، اینترنت همراه، کنفرانس صوتی و ... فراهم است. سیمکارت دائمی رایتل اولین سیمکارت دائمی است که از اینترنت نسل سوم و چهارم سود می برده و با پیش شماره 0920 به فروش می رسد.

اپلیکشین رایتل من

برای مدیریت راحت تر سیمکارت، رایتل هم مانند دو اپراتور دیگر اپلیکیشنی طراحی کرده و ساخته است. با رایتل من؛ میتوانید به اطلاعات سیمکارت دسترسی داشته باشید، شارژ بخرید، بسته های اینترنتی را مشاهده کنید و با توجه به نیاز خود یکی از آنها را انتخاب کنید. در کنار این ها، نمایش مناطق تحت پوشش رایتل و همینطور مراکز و نمایندگی های این شرکت نیز در اپلیکیشن رایتل من در دسترس است.

تنظیمات اینترنت همراه رایتل

یکی از راه های دریافت تنظیمات اینترنت رایتل، مراجعه به سایت این اپراتور است. در این سایت شما با انتخاب سیستم عامل گوشی و همچنین ورژن آن، به شکلی گرافیکی و تصویری توضیحاتی را دریافت خواهید کرد که می تواند کمک بسیار زیادی به شما کند.

APN Connection Name
RighTel RighTel

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

اولین نفری باشید که نظر میدهید.