وب سایت مای رند - مرکز خرید و فروش سیم کارت
ثبت نام ورود
خرید سیم کارت رند از شهر سیم

ایرانسل ارائه دهنده سریع ترین و گسترده ترین شبکه اینترنت کشور

پس از ظهور تلفن همراه در کشور و رشد انفجاری روز افزون استاده از تلفن همراه و البته سیم کارت، نیاز به اپراتورهای جدید برای رفع نیاز مشتریان به سیم کارت احساس می شد. در این بین یک شرکت آفریقایی پا به ایران گذاشت و خیلی زود با سرمایه گذاری خود توانست با همکاری یک شرکت ایرانی دیگر، اپراتور دوم را در کشور تاسیس کند.

شرکت ایرانسل با سرمایه گذاری شرکتی از افریقای جنوبی و شرکت گسترش الکترونیک ایران در سال 84 تاسیس شد. تاسیس این اپراتور تا توزیع سیم کارت حدود 2 سال طول کشید و ایرانسل در اواسط سال 86 رسما سیم کارت های دائمی و اعتباری خود را در شهر های تهران، تبریز، مشهد و ساری توزیع نمود. این اولین باری بود که یک اپراتور در کنار همراه اول سیم کارت عرضه می کند و به نوعی بازار رقابت میان دو شرکت ایجاد می شود. این رقابت بدون شک موجب افزایش و بهبود خدمات بین دو اپراتور و در واقع ایجاد رقابت سالم می شد.

 اپراتور ایرانسل


ایرانسل تشکیل شده از دو کلمه ایران و سل است که ترکیب خوب و برند مناسبی برای یک اپراتور سیم کارت به شمار می رود. اپراتور دوم خیلی زود جای خود را در بین برند های معتبر ایرانی باز کرد و توانست در سال 92 در بین 100 برند برتر ایرانی قرار بگیرد. همچنین در همین سال موفق شد بهترین اپراتور نیز انتخاب شود و این افتخار مهم را به دست آورد.

 ایرانسل اولین اپراتور دیتای کشور

این اپراتور در ابتدای واگذاری، سیم کارت های خود را با پیش شماره 0935 عرضه می کرد و پس از مدتی چند پیش شماره دیگر ماند 936 تا 939 هم به جمع شماره های ایرانسلی اضافه شد. در حال حاضر این شرکت بیش از 10 پیش شماره را عرضه می کند که مشترکین آن می توانند هر نوع سیم کارتی با پیش شماره های متفاوت را خریداری کنند.

اپراتور دوم در طی 10 سال فعالیت خود توانسته به سهم بالایی از بازار سیم کارت کشور دست یابد، این سهم به گونه ای است که نفوذ ایرانسل در بین ایرانیان و سیم کارت های فعال در کشور در حدود 40 درصد اعلام شده است. این میزان نشان دهنده این گزاره است که ایرانسل توانسته با خدمات خود طی بیش از یک دهه فعالیت، سهم بسیار بالایی از بازار سیم کارت کشور را ازآن خود کرده و به بسیاری از هم وطنان ارائه خدمات دهد.

ایرانسل طی سال های اخیر، در زمینه اینترنت همراه نیز به شدت پیشرو بوده و توانسته عنوان بزرگترین اپراتور دیتای کشور را به خود اختصاص دهد. این اپراتور تا کندون توانسته در حدود 3 هزار منطقه شامل حدود 1500 شهر را تحت پوشش نسل چهار یا همان 4G و همچنین 4.5 G قرار دهد. بیش از 3200 منطقه و 1100 شهر نیز تحت پوشش شبکه 3G قرار دهد. ایرانسل در کنار اینترنت همراه، در زمینه اینترنت نسل چهار ثابت نیز پیشرو است و در بیش از 150 شهر ایران فعال بوده و خدمات خود را ارائه می دهد.

بررسی سرعت اینترنت ایرانسل

ایرانسل همانطور که بالاتر نیز ذکر شد، در زمینه اینترنت، اینرنت همراه و ثابت جزو پیشگامان کشور به حساب می آید. به همین خاطر این شرکت در دو مقوله پوشش دهی و سرعت تلاش های بسیاری کرده است. در مورد پوشش دهی ایرانسل که در بالا توضیحات کوتاهی ارائه کردیم. اما در بررسی های تخصصی تر در چهار شهر پرجمعیت کشور، مشخص شد که ایرانسل در مورد نقاط تحت پوشش نسل چهارم اینترنت همراه، حرف اول را در کشور می زند و پس از آن اپراتور اول با فاصله کمی در حال بروزرسانی و گسترش شبکه خود است و پس از این دو نیز رایتل قرار دارد که علی رغم اینکه قرار بود اپراتوری مبتنی بر دیتا باشد اما تا کنون نتوانسته فاصله خود با رقبا را به حداقل برساند. در زمینه سرعت نیز ایرانسل و همراه اول رقابت تنگاتنگی دارند و هر دو عملکرد مثبت و مناسبی در مجموع از خود به جای گذاشته اند به طوری که در برخی شهر ها، ایرانسل سرعت بهتری ارائه می کند و در برخی شهرها و مناطق اپراتور اول رتبه بهتری کسب کرده است. به همین ترتیب در مورد نسل های دو و سه اینترنت همراه نیز این مسئله صادق است و به نوعی ایرانسل و همراه اول رقابت نفس گیری در اغنای مشتریان در استفاده از خدمات خود دارند.

ایرانسل و تبلیغات

تبلیغات ایرانسل در تمام سطوح شهر مشخص است و همواره دیده می شود. این شرکت سرمایه گذاری فراوانی روی تبلیغات خود کرده و البته از این مسئله برداشت نیز داشته است. ایرانسل به عنوان حامی مالی جشنواره ها و فعالیت های بزرگ ورزشی، فرهنگی، هنری و... بوده و توانسته در این زمینه فعالیت گسترده ای داشته باشد. این شرکت در حال حاضر فعالیت گسترده ای در زمینه فوتبال دارد و اسپانسر مالی چند تیم لیگ برتری نیز هست. همچنین اسپانسری سایر رویداد های ورزشی کشور و مخصوصا فوتبالی مانند لیگ برتر، جام حذفی و... نیز جزو سوابق تبلیغاتی این شرکت است. همچنین ایرانسل فعالیت گسترده ای در صدا و سیما و رسانه ها نیز دارد و به نوعی همواره در مقابل چشم مخاطبان قرار دارد.

وایمکس ایرانسل

وایمکس اساسا یک شبکه گسترده بی سیم است که در مناطقی که حتی آنتن دهی تلفن نیز وجود ندارد می تواند اینترنت را برای مشترک فراهم کند. وایمکس چیزی شبیه یک شبکه وای فای است که دکل های آن نیز شباهت زیادی به دکل های استفاده شده در شبکه تلفن همراه معمولی دارد. در این روش داده ها بصورت امواج رادیویی منتقل می شوند که سرعت بیشتری از شبکه وای فای نیز دارد. در کشورهای کمتر توسعه یافته بسیاری از کاربران که از دسترسی به خدمات اینترنت پرسرعت محروم هستند به سمت شبکه وایمکس گرایش دارند تا خلا نبود پوشش شبکه های نسل سه و چهار را از بین ببرد. ایرانسل یکی از شرکت هایی است که در حوزه خدمات وایمکس بسیار پیشرو بوده و کاربران زیادی را طی سال های اخیر به جمع خود افزود. این شرکت با وای مکس خود سرعت های بین 128 کیلو بیت تا دو مگابیت را برای مشترک فراهم می کند و از این طریق اینترنت پر سرعت را به مناطقی که پوشش تلفن همراه کم رمق تری دارد می رساند. این شبکه برای استفاده به سیم کارت نیازی ندارد و مودم های شرکت هستند که می توانند امواج را در مناطق تحت پوشش دریافت و به کاربر برسانند تا بتواند از اینترنت استفاده نماید. افرادی که می خواهند جزو مشتریان جدید وایمکس ایرانسل باشند و یا جزو مشترکین این خدمت اپراتور دوم هستند می توانند در تمام ایام هفته و در تمام طول روز با شماره ۰۹۳۷۷۰۷۰۰۰۰ یا 707 تماس بگیرند و درخواست دریافت خدمات و یا خرید سرویس را داشته باشند، کارشناسان ایرانسل در این سامانه آماده پاسخگویی به سوالات و درخواست ها هستند.

انواع سیمکارت های ایرانسل

ایرانسل چندین نوع سیم کارت را به بازار عرضه می کند. سیم کات های دائمی نوعی از این سیم کارت ها هستند که با پیش شماره 0902 به فروش می رسند این سیم کارت ها آی سیم نام دارد و با اعتبار اولیه 50 هزار تومانی و البته به مبغل 120 هزار تومانی به مشترکان ارائه می گردند. در مواقع اساسا آی سیم، به سیم کارت های دئائمی این اپراتو گرفته می شود که البته قیمت نسبتا بالایی نسبت به سیم کارت های اعتباری ایرانسل دارند.

میکرو سیم کارت های ایرانسل، نوع دیگری از سیم کارت های این شرکت را تشکیل می دهند که به درد دستگاه هایی میخورد که از سیم کارت هایی در سایز میکرو پشتیبانی می کنند و فقط این سیم کارت ها هستند که در این دستگاه ها جواب می دهند، مثلا بسیاری از محصولات شرکت اپل جزو همین دسته هستند که فقط با سیم کارت های در سایز میکرو سازگار هستند.

نانو سیم کارت در حال حاضر کوچک ترین نوع سیم کارت ها در بین اپراتور ها به شمار می رود که بخش بسیار کوچکی را اشغال می کند به همین خاطر در گوشی های جدیدتر و امروزی تر از این نوع قطع و اندازه به عنوان اندازه مناسب سیم کارت استفاده می شود تا جا برای سایر قطعات بیشتر فراهم گردد.

تعرفه مکالمه سیم کارت دائمی و اعتباری ایرانسل

ایرانسل مانند همه اپراتور های دیگر نیز در دو نوع سیم کارت های خود یعنی سیم کارت دائمی و اعتباری دو نوع تعرفه متفاوت دارد، یعنی تعرفه و خدمات دریافتی این شرکت در سیم کارت های دائمی و اعتباری به طور کلی تفاوت دارد. در این اپراتور، تماس های داخل شبکه، برای سیم کارت های دائممی 59.9 تومان در هر دقیقه هزینه دارد در حالی که با همین شرایط یعنی یک مکالمه درون شبکه ایرانسلی برای سیم کارت های اعتباری در 89.9 تومان هزینه در بر خواهد داشت. تماس های خارج شبکه ایرانسلی نیز همین روند را دارد، یعنی اگر شما با خط ایرانسلی خود با یک سیم کارت همراه اول، رایتل و یا... تماس بگیرید یا حتی با یک خط ثابت تماس حاصل کنید به ادعای سایت ایرانسل، تعرفه با تماس داخل شبکه ایرانسل برابر است.

هر پیامک فارسی در خطوط دائمی ایرانسل، 8.9 تومان و در سیم کارت های اعتباری 10.6 تومان است. نکته جالب در مورد سیم کارت های پیام رسان این شرکت است، سیم کارت های دائمی ایرانسل 11 تومان و اعتباری پیام رسان 10.6 تومان برای هر پیام کوتاه از حساب کاربر کسر می کند.

همچنین هر کیلو بایت استفاده آزاد از اینترنت در شبکه ایرانسل و سیم کارت های دائمی 0.04 تومان و سیم کارت های دائمی 0.06 تومان برای سیم کارت های اعتباری هزینه دارد.

ایرانسل من، اپلیکیشن ایرانسل

ایرانسل مانند بسیاری از شرکت ها و اپراتور های دیگر، راه های متعددی برای دسترسی مشترک به حساب خود در نظر گرفته است، دسترسی به حساب کاربری هر مشترک می تواند بسیاری از دغدغه های کاربر را برطرف کند. اپراتور دوم برای رفع دغدغه ها، اپلکیشن ایرانسل من را معرفی و به بازار عرضه کرده است. این اپلیکیشن موظف است که مدیریت پیشرفته حساب کاربر را برای او آسان کند. به این ترتیب بسیاری از خدمات را کاربر از طریق ایرانسل من می تواند به دست آورد. در ایرانسل من، کاربر می تواند به صورت آنلاین و بدون نیاز به شماره گیری کدهای دستوری و... میزان اعتبار مانده حساب خود را ببیند و در صورت نیاز از طریق همین اپلیکیشن اقدام به خرید شارژ کرده و سیم کارت خود را با افزایش اعتبار به روز کند.

در ایرانسل من، اطلاعات مربوط به بسته های اینترنتی فعال و خریداری شده و حجم مصرفی و باقی مانده این بسته ها نیز مشخص می شود. در این حال می توان به سادگی آخرین بسته فعال روی سیم کارت را به سادگی تمدید نمود. اطلاع از طرح های تشویقی ایرانسل از جمله دیگر خدمات ایرانسل من به حساب می آید. در کنار این، اگر شما puk سیم کارت خود را فراموش کرده باشید نیز می توانید از طریق این اپلیکیشن کاربردی به این کد نیز دسترسی داشته باشید و از خطر سوختن و غیرفعال شدن سیم کارتتان جلوگیری کنید.

از دیگر خدماتی که در ایرانسل من عرضه می شود می توان به امکان خرید بسته های مختلف اشاره کرد. در این اپلیکیشن انواع بسته های پیامکی، اینترنت و مکالمه به صورت کامل قرار داده شده است که کاربر بر حسب نیاز خود می تواند با چند کلیک ساده یکی از آن ها را برای خود فعال نموده و استفاده کند.

اگر از صاحبان سیم کارت های دائمی ایرانسل باشید، اپلیکیشن این شرکت یکی از امکانات جالب خود را برایتان کنار گذاشته است، امکان مشاهده و بررسی کارکرد سیم کارت در شش دوره گذشته فراهم است و کاربر می تواند این اطلاعات را به طور کامل مشاهده کند.

همچنین، در صورتی که مشکلی با سیم کارت یا حساب کاربری خود داشته باشید، کافی است که در قسمت راهنمایی و پشتیبانی اپلکیشن کاربردی ایرانسل من، این مشکل را مطرح کنید و یا سوالات خود را در قسمت سوالات متداول جستجو کرده و در صورتی که پاسخ خود را در بین آن ها نیافتید به سایت یا بخش پشتیبانی ایرانسل من مراجعه کرده و مشکل یا سوال خود را مطرح سازید.

رومینگ ایرانسل

ایرانسل از جمله اپراتور هایی است که توانسته با انعقاد قرارداد با اپراتور های مختلف در کشورهای گوناگون، خدمات رومینگ خود را در 158 کشور دنیا و با اپراتور های مختلف برقرار کنند به این ترتیب اگر از کاربران این اپراتور هستید می توانید بدون تغییر سیم کارت یا شماره تلفن خود، به یکی از 158 کشور طرف قرار داد با ایرانسل سفر کنید و لذت یک مکالمه طولانی مدت بدون افت کیفیت را در خارج از مرزها بچشید.

تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "ایرانسل" می دهید؟

اولین نفری باشید که نظر میدهید.