بلاگ | سیم کارت

ثبت نام در طرح ویژه انتخاب شماره دلخواه در رایتل

انتشار ۱۳۹۹/۱/۱۸ . بروز رسانی ۱۳۹۹/۲/۱۰ ۱۷:۴۸ . ۳۱۱۴ بازدید

شرکت رایتل سومین اپراتور ارائه دهنده سیم کارت در کشور است که از سال 1386 فعالیت خود را آغاز کرد.رایتل در ابتدای حضور خود می بایست پر قدرت ظاهر می شد. به دلیل قدرت و وسعت نفوذ دو اپراتور قدیمی تر در بازار سیم کارت کشور این شرکت با نوآوری و خلاقیت توانست

با شناخت نیاز روز مردم یعنی اینترنت پر سرعت رقیبی جدی برای دو اپراتور قدیمی یعنی همراه اول و ایرانسل باشد. این شرکت با انحصاری کردن اینترنت همراه نسل سوم توانست تا حدی بازار فروش سیم کارت کشور را از آن خود کند. شرکت رایتل در ابتدا با تبلیغات گسترده در مورد ویژگی جدید و منحصر به فرد خود یعنی تماس تصویری از طریق سیم کارت توانست مخاطبان زیادی را جذب کند. البته به علل نامعلومی که آخر هم (حداقل برای ما) مشخص نشد این ویژگی حذف شد!

سیم کارت اعتباری رایتل

 

اولین نکته در خرید سیم کارت جدید رند بودن آن است.

برای داشتن شماره ای رند در دو اپراتور قدیمی تر می بایست هزینه بالایی را پرداخت. با توجه به این نکته رایتل توانست از این مسئله نهایت استفاده را ببرد و سیم کارت هایی با شماره های رند و مبلغی به مراتب کم تر از دو اپراتور قبلی را روانه بازار کند. این طرح با استقبال چشمگیری رو به رو شد و توانست موفق ظاهر شود. البته هنوز هم شماره های رندی در رایتل وجود داشت که حتی از 2 اپراتور قبلی هم گران تر باشد. البته شما می توانید سیم کارت های رند رایتل را در سایت مای رند نیز مشاهده و خریداری نمایید.

طرح انتخاب شماره دلخواه در رایتل

در این طرح متقضیان خرید سیم کارت می توانند سیم کارت با شماره دلخواه  خود را با همان بسته های آغازین سیم کارت فعلی خود و با پرداخت هزینه ای معادل همیشه خریداری کنند.

سیم کارت های اعتباری با شماره دلخواه با پیش شماره 0922 ارائه می شود.

در این روش متقاضی شماره مورد نظر خود را وارد می کند و در صورتی که این شماره موجود باشد وارد فرایند ثبت نام و خرید سیم کارت دلخواه می شود. اگر شماره موجود نبود ، تعدادی شماره مشابه شماره انتخابی برای او نمایش داده می شود.

قیمت سیم کارت انتخابی هیچ افزایشی نسبت به قیمت مصوب آن ندارد و برای آن یک بسته مصرفی یک ماهه به او هدیه داده می شود. این بسته ها شامل 10هزار دقیقه مکالمه درون شبکه، 10 هزار پیامک درون شبکه ای و 1 گیگابایت اینترنت در بازه زمانی زمانی 30 روزه است.

طرح انتخاب شماره دلخواه در رایتل

 

روش های خرید بسته اینترنت و پیامک رایتل

با اتمام حجم بسته آغازین سیم کارت های رایتل می توانید با استفاده از روش های زیر اقدام به خرید بسته دلخواه نمایید:

1- خرید از طریق سامانه کد USSD  که *142# است.

2- خرید بسته از طریق وب سایت رسمی رایتل

3- خرید از طریق سامانه مدیریت حساب رایتل

4- خرید بسته از طریق سامانه پیام کوتاه 2020

5- خرید بسته اینترنت و پیامک از فروشگاه های رایتل

6- خرید از طریق اپلیکیشن رایتل من

روش های استعلام بدهی رایتل

به منظور خرید و افزایش اعتبار سیم کارت خود سرویس پرداخت قبض و خرید شارژ در سامانه تلفن گویا شرکت رایتل راه اندازی شده است. در این سرویس با شماره گیری 200 یا 09202000000 مشترکین دائمی امکان پرداخت قبض پایان دوره و میان دوره و مشترکین اعتباری امکان شارژ مستقیم با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب را دارند.

همچنین با یکپارچه شدن سامانه مرکز تماس رایتل با این سرویس، در صورت درخواست مشترکین، امکان استعلام وضعیت تراکنش‌های انجام شده توسط پرسنل مرکز تماس فراهم شده است.

سیمکارت رایتل 0920

 

روش های پرداخت قبض رایتل

پرداخت صورت حساب از طریق سامانه رایتل من

سامانه اینترنتی رایتل من به آدرس my.rightel.ir امکان مدیریت حساب و پرداخت قبوض را برای مشترکین سیم کارت های دائمی رایتل فراهم کرده است.

برای استفاده از امکانات این سامانه تنها کافی است که با شماره موبایل خود در آن عضو شوید و به راحتی می توانید حساب خود را مدیریت کنید.

 پرداخت قبض با استفاده از اپلیکیشن رایتل من

با استفاده از این اپلیکیشن ، می توانید بسیاری از امور مربوط به سیم‌کارت خود مانند مشاهده و پرداخت صورت‌حساب، خرید بسته، شارژ ریالی و شورانگیز، مشاهده گزارش بسته، بررسی نواحی تحت پوشش، فروشگاه‌های رایتل، ثبت مشکل، درخواست دریافت ریز‌ارتباطات و غیره را بدون نیاز به برقراری تماس با مرکز خدمات مشتریان رایتل انجام دهید.

استعلام قبض رایتل از طریق کد دستوری *140#

با استفاده از  کد دستوری #۱۴۰* می‌توانید صورت حساب رایتل خود را استعلام بگیرید. توجه داشته باشید که امکان پرداخت قبض رایتل با استفاده از این کد دستوری وجود ندارد و فقط می‌توانید استعلام قبوض خود را انجام دهید.

بسته های اینترنتی رایتل

 

پرداخت قبض رایتل با استفاده از دستگاه POS

با استفاده از دستگاه های پوز که در فروشگاه ها و مراکز خرید وجود دارد می توانید قبوض خود را پرداخت کنید.

- کارت بانکی خود را در دستگاه پوز بکشید.

منوی پرداخت قبوض را انتخاب کنید.

شناسه قبض خود را وارد کنید.

پس از نمایش اطلاعات و مبلغ قبض خود و اطمینان از صحیح بودن آن دکمه تایید را بزنید.

رمز خود را وارد کرده و تایید کنید.

وصل کردن سیمکارت رایتل

 

وصل کردن سیم کارت قطع شده رایتل

در صورتی‌که بدهی مشترک مساوی یا بیشتر از سقف اعتبار خود شود (در صورت عدم افزایش سقف اعتبار، این مبلغ ۶۰ هزار تومان است)، سیم کارت از حالت فعال به یک طرفه تبدیل خواهد شد. در این حالت برای سیم کارت یک طرفه تنها دریافت مکالمه صوتی، مکالمه تصویری، پیامک و پیام چندرسانه ای امکان‌پذیر است. در صورت پرداخت صورت حساب میان دوره توسط مشترک، سیم‌کارت از حالت قطع یک طرفه به فعال تبدیل خواهد شد.

در صورتی که مشترک به مدت ۱۴ روز مداوم در حالت یک طرفه باقی بماند به صورت دوطرفه قطع خواهد شد. به این معنی که کلیه خدمات برای مشترک غیر فعال خواهد بود. مشترک می تواند با پرداخت صورت حساب میان دوره خود از حالت قطع دوطرفه به فعال تبدیل شود.

در مواردی همچون مفقودی، سرقت یا درخواست مشترک از مرکز تماس ، امکان قطع دوطرفه سیم کارت نیز وجود دارد. در صورتی که مشترک به مدت ۳۶۵ روز متوالی در حالت قطع دوطرفه باقی بماند، سیم کارت و شماره همراه او منقضی خواهد شد. همچنین در صورت عدم استفاده مشترک به مدت 365 روز متوالی از سیم کارت خود و عدم پرداخت آبونمان سیم ­کارت و شماره همراه او منقضی خواهد شد. با منقضی شدن سیم ­کارت، مشترک می ­تواند ظرف مدت ۱۸۰ روز و با پرداخت بدهی خود به وضعیت فعال بازگردد.

مطالب مرتبط
بررسی تعویض سیم کارت همراه اول ، ایرانسل ، رایتل
بلاگ | اخبار اپراتورها
بررسی تعویض سیم کارت همراه اول ، ایرانسل ، رایتل
در این نوشته به صورت کامل شرایط تعویض سیم کارت همراه اول و هزینه تعویض سیم کارت را مورد بررسی قرار می دهیم. آیا می دانید استعلام سیم کارت...
نحوه ورود به سامانه سلب امتیاز سیم کارت رایتل
بلاگ | خدمات سیم کارت
نحوه ورود به سامانه سلب امتیاز سیم کارت رایتل
مشترکین بدون مراجعه حضوری می توانند با وارد شدن به سامانه سلب امتیاز ، از مالکیت سیم کارت خارج شوند. برای سلب امتیاز غیر حضوری کافیه اپلیکیشن...
افزایش حد اعتبار همراه اول ، ایرانسل ، رایتل
بلاگ | خدمات سیم کارت
افزایش حد اعتبار همراه اول ، ایرانسل ، رایتل
در این روش بر اساس اعتبار سیم کارت بررسی خوش حسابی مشترک و قیمت سیم کارت ، کارکرد خوب اپراتور سقفی را تعیین می کنند که مشترک بتواند تا سقف...
کد آهنگ پیشواز رایگان همراه اول ، ایرانسل ، رایتل
بلاگ | اخبار اپراتورها
کد آهنگ پیشواز رایگان همراه اول ، ایرانسل ، رایتل
آوا پیشواز: زمانی که آهنگ پیشواز را فعال می کنید کسانی که باشما تماس میگیرند به جای صدای بوق در هنگام انتظار آهنگ پیشواز انتخابی شما پخش...
تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

اولین نفری باشید که نظر میدهید.
x
مای رند
ثبت سفارش سیم کارت
ثبت سفارش!