بلاگ | سیم کارت

روش های پرداخت غیرحضوری قبض تلفن همراه

انتشار ۱۳۹۸/۱/۱۶ . بروز رسانی ۱۳۹۸/۸/۱ . امین ایزدی . ۷۷۰۶ بازدید

با پیشرفت تکنولوژی روز به روز ارتباطات نیز گسرتش یافت و بسیاری از مردم در سرتاسر جهان از طریق تکنولوژی های روز با یکدیگر ارتباط برقرار کردند ، روزی تلگراف و نامه و امروزه تلفن های همراه هوشمند و اینترنت.

کشور ما نیز از دنیا عقب نمانده و تقریبا همه مردم به تلفن همراه و یا ثابت در دورافتاده ترین روستاها نیز دسترسی دارند. اما مثل سایر ملزومات زندگی، تلفن  ارتباطات نیز رایگان نیست! پرداخت قبض تلفن همراه برای خط های ثابت و همچنین خرید شارژ برای خط های اعتباری یکی از دغدغه های مشترکین بوده است. تا چندسال پیش مردم مجبور بودند برای پرداخت قبض به بانک ها مراجعه کنند و ساعت ها در صف بمانند و یا برای شارژ خط اعتباری شان به سوپرمارکت ها بروند  و کارت شارژ بخرند که همواره مشکلاتی را برای مصرف کننده مانند مخدوشی و بی اعتبار بودن در پی داشت.   این روز ها تقریبا دیگر همه اپراتور ها و بانک ها و چندین کد ussd وجود دارد که به شما این امکان را می دهند که بتوانید به راحتی خط تان را شارژ کنید یا قبض تلفن همراهتان را بپردازید. در این مطلب سعی داریم برخی راه های رسیدگی به این موضوع را برای شما جمع آوری کنیم.

 

پرداخت غیرحضوری قبض تلفن همراه

پرداخت از قبض موبایل از طریق پرتال اپراتور همراه اول

 

سایت همراه اول در قسمت خدمات خود بخشی به عنوان سرویس ها قرار داده است. در تب سرویس ها می توانید بخش صورتحساب سیم کارت های دائمی را مشاهده کنید. با کلیک روی این بخش وارد صفحه ای می شوید که می توانید صورت حساب خودتان را ببینید و آن را نیز پرداخت کنید. همچنین همراه اول برای مشترکین اعتباری خود بخشی را به عنوان شارژ سیم کارتهای اعتباری در نظر گرفته است. وقتی روی این قسمت کلیک کنید، وارد صفحه ای می شوید که از شما شماره تلفن همراهتان را درخواست می کند و می توانید میزان شارژ سیم کارت مورد نظرتان را مشخص کرده و همچنین فوق العاده یا معمولی بودن مبلغ انتخابی را نیز مشخص نمایید.

شماره پشتیبانی همراه اول

 

پرداخت از قبض موبایل از طریق پرتال اپراتور ایرانسل

ایرانسل در حال حاضر بخشی را در سایت خود برای پرداخت در نظر نگرفته است یا حداقل ما در آن چیزی پیدا نکردیم!  ایرانسل در عوض پرداخت قبض را به اپلیکیشن خود منتقل کرده و مشترکین باید برای پرداخت قبوض خطوط دائمی شان حتما از اپلیکیشن ایرانسل من استفاده کنند.

پرداخت از قبض موبایل از طریق پرتال اپراتور رایتل

اپراتور سوم اما بیشتر از روش همراه اول استفاده کرده است. تقریبا توضیحاتی که در مورد همراه اول دادیم، در مورد رایتل نیز صادق است. وقتی وارد صحفه اصلی سایت رایتل می شوید، بخشی به نام مدیریت حساب در منوی بالایی وجود دارد. با کلیک روی مدیریت حساب، چهار قسمت ظاهر می شود که دوتا از آنها مربوط به پرداخت قبض و همچنین افزایش شارژ است. با کلیک روی پرداخت قبض می توانید وارد صحفه ای شوید که با وارد کردن شماره تلفن تان قبض میزان بدهی را مشاهده و در همان لحظه اقدام به تسویه حساب نمایید. همچنین در کنار پرداخت قبض، خرید شارژ نیز میسر است که می توانید انتخاب کنید که شارژ مستقیم یا شارژ شورانگیز با مبالغ معمول داشته باشید و به راحتی استفاده کنید و لذت ببرید.

 

پرداحت تلفنی قبوض

 

پرداخت قبض از طریق اپلیکیشن همراه اول (همراه من)

اپراتور اول، یک اپلیکشین رسمی برای خدمات دهی به مشترکینش دارد که آن همراه من نام دارد. اما در حال حاضر همراه اول پرداخت قبوض را به اپلیکیشن خود منتقل نکرده است و فعلا فقط از طریق همراه من می توان شارژ سیم کارت های اعتباری را افزایش داد.

پرداخت قبض از طریق اپلیکیشن ایرانسل (ایرانسل من)

اپراتور دوم اما برعکس همراه اول، پرداخت قبوض را روی اپلیکیشن خود نیز قرار داده است. مای ایرانسل نام اپلیکیشن رسمی ایرانسل است که بصورت رایگان می توانید دانلود و فعال کنید. برای ورود به برنامه مای ایرانسل نیاز به یک رمز عبور دارید که از طریق همان برنامه می توانید آن را دریافت کنید.

پرداخت قبض از طریق اپلیکیشن رایتل (رایتل من)

رایتل نیز در حال حاضر اپلیکیشن خود را به این موضوع اختصاص نداده و بخشی برای پرداخت قبوض تلفن های ثابتش در اپلیکیشن راتیل من در نظر نگرفته است. اما امکان خرید شارژ در این اپ فراهم آمده و مشتریکن پس از دانلود رایگان و ثبت نام در اپلیکشین رایتل می تواننند اقدام به خرید شارژ و مشاهده موجودی حساب شان کنند.

پرداخت با استفاده از کد دستوری ussd

کدهای دستوری از جمله راه های پرداخت قبض و خرید شارز است. این روزها شرکت های بسیاری زیادی هستند که سامانه های ussd  را فعال کرده اند و به مردم این امکان را می دهند که با داشتن رمز دوم کارتشان اقدام به خرید شارژ یا پرداخت قبوض کنند. اپراتورهای مختلف نیز از این قافله جا نمانده اند و با راه اندازی کد های دستوری مختص به خود سعی می کنند که بازار این حوزه را نیز از آن خود کنند و بیش از پیش به سود آوری برسند! این کدهای دستوری البته مختص خود اپراتورها نیست و به سایر اپراتورها نیز سرویس می دهد به شکلی که مشترکین ایرانسل می توانند از طریق کد دستوری همراه اول شارژ بخرند و یا برخی کارهای دیگر را با آن انجام دهند.

پرداخت قبض همراه اول با کد ستاره 1 مربع

*۱#  یا همان ستاره اول کد دستوری مخصوص همراه اولی هاست که می توانند از طریق آن قبض های خود را پرداخت کنند و یا شارژ بخرند و بصورت مستقیم اعتبار خط خود را افزایش دهند. فقط کافی است از طریق گوشی موبایل خود کد دستوری *۱# را شماره‌گیری کنید، وارد منوی قبض شوید و نوع قبض (میان‌دوره/ پایان‌دوره) را انتخاب کنید. شماره خود یا دیگران را جهت پرداخت قبض وارد کنید و پس از ورود شماره کارت بانکی و رمز دوم قبض شما پرداخت می‌شود. ستاره اول یک اپلیکیشن مختص به خودش هم دارد که بصورت رایگان در دسترس است و مشترکین می توانند اپلیکیشن این کد را نیز دانلود کنند. ستاره اول به ازای هر تراکنش انجام شده با کد *1# به شما امتیازی می دهد که پس از مدتی این امتیاز ها را می توانید به عنوان شانس شرکت در قرعه کشی مصرف کنید.

پرداخت قبض ایرانسل با کد ستاره 7 ستاره 1 مربع

*۷*۱# کد دستوری مخصوص ایرانسلی هاست. مشترکین اپراتور دوم می توانند از طریق این کد و با همراه داشتند رمز دوم کارت بانکی شان اقدام به پرداخت قبوض کنند. فقط کافی است تلفن تان را بردارید و این کد را شماره گیری کنید در این زمان منوی پرداخت قبض برای شما نمایش داده خواهد شد که مرحله به مرحله شما را راهنمایی نیز خواهد کرد.

پرداخت قبض رایتل از طریق کد دستوری امکان پذیر است؟

اپراتور سوم در حال حاضر کد دستوری را مختص خودش ارائه نکرده که بتوان از طریق آن شارژ خرید یا قبض تلفن را پرداخت کرد.

 

پرداخت قبض از طریق تلفن های گویا همراه اول ، ایرانسل و رایتل

 

پرداخت قبض از طریق 9990 همراه اول

در این روش با مرکز اطلاع‌رسانی ۹۹۹۰ تماس بگیرید، شماره تلفن­ همراه مورد نظر خود را وارد کرده و با وارد کردن شماره کارت بانکی و رمز خرید اینترنتی،‌ قبض خود را پرداخت کنید. مزیت این روش نسبت به سایر روش‌ها این است که پرداخت همان لحظه اعمال می‌شود و مشترکینی که تلفن­ همراهشان بعلت عدم پرداخت صورتحساب قطع شده، درصورت پرداخت و وصول مبلغ به حساب همراه اول، بدون مراجعه به دفاترخدمات ارتباطی ارتباطشان وصل می­‌شود پس به راحتی می توان از طریق سامانه 9990 قبض را پرداخت کرد و همچنین چند دقیقه پس از پرداخت قبض، در صورتی که خط شما یک طرفه یا قطع شده باشد، به حالت عادی باز خواهد گشت.

پرداخت قبض ایرانسل با تلفن گویا امکان پذیر است؟

اپراتور دوم در حال حاضر پرداخت قبوض به روش تلفنی را در اختیار مشترکین قرار نداده و صرفا از راه های ذکر شده امکان پرداخت قبوض میسر است.

پرداخت قبض رایتل با شماره گیری 200 از خطوط رایتل یا 09202000000

طبق آنچه برروی سایت این اپراتور آمده است، سرویس IVR Payment با هدف خرید و افزایش اعتبار و پرداخت قبوض در سامانه تلفن گویا شرکت رایتل جهت رفاه حال مشترکین راه‌اندازی شده است. در این سرویس با شماره‌گیری ۲۰۰ یا ۰۹۲۰۲۰۰۰۰۰۰ مشترکین دایمی امکان پرداخت قبض پایان‌دوره و میان‌دوره با استفاده از کارت‌های عضو شبکه شتاب از طریق اتصال به درگاه بانک را دارند.

همچنین راه های دیگری نیز برای پرداخت قبض ها وجود دارد، مثلا برخی بانک ها در سایت های خود این امکان را فراهم کرده اند که با داشتن شناسه پرداخت و قبض بتوانید صورت حساب خط خود را پرداخت کنید.بانک ها همچنین امکان خرید شارژ را نیز به کاربران می دهند. همچنین برخی اپلیکیشن های جانبی دیگر مانند آپ نیز امکان پرداخت قبوض و خرید شارژ را برای مشترکین میسر کرده است.

تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟