وب سایت مای رند - مرکز خرید و فروش سیم کارت
ثبت نام ورود
خرید سیم کارت رند از شهر سیم
بلاگ | اخبار اپراتورها

دریافت ریز مکالمات همراه اول ویژه سیم کارت دائمی و اعتباری

انتشار ۱۳۹۹/۸/۸ . ۲۹۷۰۵۰ بازدید

بعضی وقت ها پیش می آید که نیاز به ریز مکالمات داریم. اکثر کاربرد ریز مکالمات ویژه محاکم قضایی و رسیدگی به پرونده های از این دست است اما بعضی وقت ها هم افراد برای اطلاع از این موضوع که چه مقدار مکالمه کرده اند از امکان ریز مکالمات استفاده می کنند. برای مثال قبض آخرین دوره برایتان با مبلغ بسیار بالایی صادر شده است و یا اگر از مشترکین اعتباری همراه اول باشید، متوجه می‌شوید شارژ سیم کارت شما زود تمام میشود اولین فکری که به ذهنتان می رسد این است که خیلی سریع ریز مکالمات سیم کارت خود را بگیرید تا بدانید که چطور چنین قبض سنگینی برایتان صادر شده و یا اعتبار حسابتان تمام شده، با چه کسانی صحبت کرده اید که حالا مجبورید هزینه سنگینش را پرداخت کنید.

اگر به دنبال دریافت ریز مکالمات سیم کارت همراه اول خود هستید و میخواهید از شرایط و قوانین آن مطلع شوید این مطلب را به هیچ وجه از دست ندهید! در ادامه به روش های دریافت ریز مکالمات همراه اول و قوانین آن توضیح خواهیم داد. در انتهای مطلب، اگر سوالی داشتید از کارشناسان ما بپرسید تا پاسخگوی شما باشیم.

 

طرز گرفتن پرینت مکالمات و پیامک همراه اول

 

نحوه دریافت پرینت ریز مکالمات همراه اول اعتباری و دائمی به صورت غیر حضوری

اگر از مشترکین سیم کارت های همراه اول چه دائمی و چه اعتباری باشید راه های زیادی برای دریافت ریز مکالمات وجود دارد. سنتی ترین روش این است که به صورت حضوری به مراکز خدمات همراه اول یا تلفن ثابت مراجعه کنید و با ارائه کارت شناسایی معتبر به این مراکز و تکمیل یک یا دو فرم مربوط به دریافت ریز مکالمات، پرینت آن را دریافت کنید. پرینتی که شاید طول و عرضش به چندین متر برسد و مشاهده و بررسی آن کار بسیار دشوار و وقت‌گیری است. اما اگر بخواهید به صورت غیرحضوری ریز مکالمات سیم کارت خود را دریافت کنید، چند راه برای آن پیش بینی شده که البته کمی با بروکراسی اداری نیز همراه می باشد. مانند دیگر اپراتورها، همراه اول در کنار روش‌های حضوری، روش‌های غیرحضوری بسیاری هم دارد تا بتوانید به آسانی ریز مکالمات خط اعتباری یا دائمی خود را دریافت کنید. به مطالعه راهنمای زیر بپردازید تا قدم به قدم به ریز مکالمات خود نزدیک‌تر شوید!

روش های رفع مسدودیت سیم کارت همراه اول

در مورد دلایل و روش های رفع مسدودیت سیم کارت همراه اول چه می‌دانید؟ در مای رند بخوانید...

 

هک ریز مکالمات همراه اول

 

دریافت ریز مکالمات همراه اول با پیامک

اولین روش برای دریافت برخی اطلاعات مکالمه که نیاز به تکمیل هیچ فرمی هم ندارد، دریافت اطلاعات مکالمه از طریق پیام کوتاه است. اگر صرفا به جزئیات مالی قبوض خود نیاز دارید، راحت ترین روش همین روش پیامکی می باشد که از طریق آن می توانید قبض پایان دوره، قبض میان دوره، خلاصه ای از قبض، جزئیات کارمزد دریافت شده، راهنمایی های مربوط به قبض چاپی، راهنمای رومینگ بین الملل و ... را مشاهده کنید. برای دریافت اینگونه اطلاعات، کافی است یک پیام کوتاه به سرشماره ۹۹۰۰۰۹ ارسال نمایید تا به همه آن ها دسترسی پیدا کنید. اما اگر واقعا نیاز به این دارید که بدانید چه ساعتی، چه میزان و با چه شماره هایی تماس گرفته اید این سامانه نمی تواند به شما کمکی کند و بهتر است از دیگر روش‌ها -که نیاز به احراز هویت دقیق‌تری دارند- استفاده کنید. در کل این سامانه تنها اطلاعات مالی را به شما ارائه می‌دهد و از ریز مکالمات و شماره هایی که با آن تماس گرفته اید در این روش خبری نیست.

نمایش صورتحساب و ریز مکالمات در سایت اپراتور همراه اول

مشترکان سیم کارت دائمی همراه اول می توانند ریز مکالمات و همچنین قبض کارکرد خود را به راحتی در سایت همراه اول مشاهده نمایند. برای این امر لازم است به سایت اپراتور همراه اول به بخش مشاهده و پرداخت صورتحساب مراجعه نمایید. در این مرحله شماره موبایل خود را وارد کنید و صورتحساب و ریز مکالمات خود را دریافت نمایید. همچنین از طریق این بخش همانطور که از اسمش پیداست می‌توانید علاوه بر مشاهده صورتحساب خود، آن را به طور کامل پرداخت کنید!

 

طریقه حذف ریز مکالمات همراه اول

 

رمز دوم خدمات غیر حضوری همراه اول

برخی خدماتی که در سامانه خدمات " همراه من " به مشترکین اعتباری و دائمی همراه اول ارائه می‌شود، با رمز منتخب امکان پذیر نیست و مشترک باید از رمز دوم استفاده کند. در اصل برخی سرویس‌ها در سامانه " همراه من " مانند مشاهده ریز مکالمات، قطع و وصل تلفن همراه، انتقال اعتبار، مشاهده کدهای محرمانه ( کد‌های پین و پاک )، تعویض سیم کارت، مشخصات مشترک و … حاوی اطلاعات شخصی و محرمانه بوده و لازم است مشترک رمز دوم خود را به منظور دریافت این خدمات در سامانه همراه من وارد نماید.

روش های دریافت رمز دوم همراه اول

روش حضوری: جهت دریافت رمز دوم سیم کارت همراه اولی خود می‌بایست به همراه آدرس ایمیل، کارت ملی و کپی آن به یکی از مراکز تلفن ثابت، دفتر امور مشترکین تلفن همراه و یا نمایندگی های همراه اول در سراسر کشور مراجعه کنید.

روش غیر حضوری: برای دریافت رمز دوم به روش غیر حضوری باید به سامانه همراه من مراجعه کرده  و از منوی رمز دوم، گزینه فعال سازی رمز دوم را انتخاب کنید. سپس اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای احراز هویت را داخل سایت بارگذاری کرده و ارسال کنید. پس از تایید اطلاعات توسط همراه اول رمز دوم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

اپلیکیشن همراه من: یکی از سریعترین و آسان ترین راه ها برای دریافت رمز دوم ارسال اطلاعات از طریق اپلیکیشن " همراه من " می‌باشد. بنابراین، برای دریافت رمز دوم خط همراه اول خود، از طریق منوی اپلیکیشن وارد بخش رمز دوم شوید. روی گزینه فعال سازی رمز دوم کلیک کنید. رمز یکبار مصرفی که برایتان به صورت پیامک ارسال میشود را وارد کنید. اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید. تصویر کارت ملی خود را بارگذاری کرده، سپس کارت ملی را در کنار صورت خود نگه داشته و تصویر گرفته شده را بارگذاری کنید. در نهایت اندکی صبر کنید تا اطلاعات هویتی شما توسط همراه اول به تایید برسد تا رمز دوم خود را دریافت کنید.

 

دریافت ریز مکالمات سیم کارت اعتباری همراه اول

 

دریافت ریز مکالمات همراه اول از طریق سایت و اپلیکیشن همراه من

دریافت ریز مکالمات از طریق سایت و اپلیکیشن کاربردی همراه من امکان پذیر است اما همانطور که گفته شد لازمه رسیدن به ریز مکالمات، داشتن رمز دوم است! برای دریافت رمز دوم یکبار برای همیشه باید از طریق یکی از روش هایی که در بالا گفته اقدام کرده  و رمز دوم دریافت نمایید. پس از اینکه رمز دوم دریافت کردید وارد سایت همراه اول شوید. با استفاده از شماره همراه و رمزی که پیش از این خودتان انتخاب کرده اید و نه رمز دوم، وارد سایت شوید.

خرید سیم کارت رند همراه اول

در فروشگاه مای رند میتوانید رندترین سیم کارت های همراه اول را با بهترین قیمت خریداری نمایید!

در صفحه کاربری‌تان می‌توانید گزینه شارژ من را انتخاب کنید، در این بخش با فیلد ریز مکالمات مواجه خواهید شد. پس از کلیک روی ریز مکالمات، دو بخش گزارش کامل و خلاصه کارکرد را مشاهده می کنید که بر حسب نیازی که دارید می توانید هر کدام از آن ها را انتخاب نموده تا با دقت بیشتر بررسی کنید. همچنین امکان گرفتن پرینت از ریز مکالمات هم فراهم است و می‌توانید لیست مکالمات خود را چاپ کنید. اگر خلاصه مکالمات را نیاز داشته باشید نیاز به رمز دوم ندارید. اپلیکیشن همراه من نیز مانند سایت همراه اول، همین روش و گزینه ها را دارد.

روش مشاهده ریز مکالمات خروجی همراه اول

مالکین سیم کارت همراه دائمی می توانند برای دریافت اطلاعات کارکرد خط همراه اول خود به یکی از مراکز تلفن ثابت در تهران و یا امور مشترکین در سایر استانها و نمایندگی های همراه اول مراجعه کنند.

 

مشاهده ریز صورتحساب همراه اول

 

برای دریافت جزئیات صورتحساب و قبض و ریز مکالمات خود شرایط و مقررات خاصی وضع شده است. از جمله اینکه خود صاحب سیم کارت دائمی یا وکیل قانونی با وکالتنامه مورد قبول باید حضور پیدا کنند. در مرحله بعد شما باید با ارائه مدارک شناسایی معتبر و فرم درخواست را تکمیل و امضا نمایید. پس از طی این مراحل، ریز مکالمات و جزییات صورت حساب همراه اول به شما تحویل می گردد.

نکته مهم این است که در در صورت مراجعه وکیل قانونی شما،  ارائه اصل وکالتنامه الزامی است. خوب است بدانید که افراد دارای وکالتنامه های اعم از وکالت جامع، وکالت فروش، وکالت کاری و....فقط وقتی که صراحتا اخذ ریز مکالمات تلفن همراه (با شماره سیم کارت ) در آن ذکر گشته باشد، این امکان را دارند که با ارائه مدارک مورد نیاز، نسبت به دریافت ریز مکالمات سیم کارت اقدام کنند.

در جریان باشید که فقط ریز مکالمات ۳ دوره آخر صورتحساب و صرفا ریز مکالمات خروجی قابل ارائه به صاحبان سیم کارت می باشد. ریز مکالمات ورودی (شماره تماس گیرنده) تنها از طریق مراجع حقوقی قابل ارائه است.

آیا تا به حال تجربه دریافت ریز مکالمات سیم کارت خود را داشته اید؟ چه مدارکی را در هنگام دریافت ریز مکالمات ارائه داده اید؟ چه مشکلاتی در هنگام دریافت برای شما به وجود آمد؟ تجربیات و نظرات خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط
نحوه پرداخت بدهی خط 0912
بلاگ | خدمات سیم کارت
نحوه پرداخت بدهی خط 0912
امروزه با پیشرفت تکنولوژی شما می توانید به راحتی توسط امکاناتی مانند سامانه‌ های الکترونیکی، تلفن بانک، کدهای دستوری و یا اپلیکیشن های پرداخت...
مقایسه بهترین ساعت هوشمند سیم کارت خور در بازار
بلاگ | لوازم جانبی
مقایسه بهترین ساعت هوشمند سیم کارت خور در بازار
امروزه ساعت های هوشمند سیم کارت خور یا واچ فون، یکی از محبوب ترین گجت ها و فناوری های جدید و مدرن است. این ساعت به دلیل کاربردهای فراوانی...
مزایا و معایب گوشی های دو سیم کارت
بلاگ | سیم کارت
مزایا و معایب گوشی های دو سیم کارت
در این نوشته چیز هایی که باعث به وجود آمدن ذهنیت غلط در مورد این نوع گوشی ها شد و حقیقت در مورد گوشی دو سیم کارت و مزایا و معایب بررسی می...
بررسی جامع انواع سیم کارت رند با پیش شماره 0912
بلاگ | سیم کارت
بررسی جامع انواع سیم کارت رند با پیش شماره 0912
جالب است بدانید در دوران قدیم سیم کارت های رند جذاب و منحصر به فرد بودند. این موضوع باعث شده سیم کارت های رند از دیگر سیم کارت ها جدا شوند...
تعداد 62 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی 3.9
30
13
7
4
8
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

 1. mr3***@gmail.com

  سلام دوست شما اول مقاله نوشتید دریافت ریزمکالمات دائمی واعتباری لطفابفرمایید ریزمکالمات اعتباری رو چطور میشه بدست آورد

 2. میخواستم بدونم پرینت همراه اول اعتباری را هم میدن یا فقط دائمی ؟؟

 3. M.a***@gmail.com

  سلام.چرا تو ریز مکالمات بعضی شماره ها رو نشون نمیده؟!

  پاسخ :

  سلام دریافت ریزمکالمات فقط از طریق اپلیکیشن همراه من و شماره هایی که به نام شما هستند امکان پذیر است ، البته بازه زمانی مشخصی هم می توانید فقط ریز مکالمات را داشته باشید ، حالا در هر صورت باز اگر اشکالی وجود دارد حتما باگ نرم افزار است و با شماره ۹۹۹۰ تماس بگیرید.

 4. kha***@gmail.com

  وقت بخیر و درود بر شما علاوه بر راههای فوق که اشاره کردین، بهترین راه ممکن برای دریافت پرینت مکالمات یا همون ریزمکالمات و پیامکهای همراه اول اعتباری و دائمی استفاده از سرویس جدید همراه اوله ... برای مشاهده توضیحات بیشتر و کامل به وبلاگ همراه اول سرابله و یا سایت همراه اول مراجعه کنید. اگه تونستم سعی میکنم که لینکشو براتون بعدا بفرستم . با سپاس از وب خوبتون

 5. kha***@gmail.com

  بهترین راه ممکن برای دریافت ریزمکالمات مشترکین همراه اول ، بصورت کاملا رایگان: استفاده از برنامه همراه من می‌باشد. برای توضیحات کامل تر میتونید به سایت همراه اول یا وبلاگ همراه اول سرابله مراجعه نمایید....

 6. bar***@gmail.com

  سلام. ممنون از مطالب خوب تون. گاهی همراه من ، ریز مکالمات بعضی روزها را نشان نمی دهد ؟ چرا؟

  پاسخ :

  سلام ممنونیم از شما ، در صورتیکه برای دریافت ریز مکالمات همراه اول و سایر اپراتور ها سوال یا ابهامی بود از طریق کامنت سوال خود را مطرح بفرمایید .

 7. سلام پیامهای واتساپ و پیامهای شخصی و تماس از یک شماره رو چطوری میشه از رو سیم کارت همراه اول کاملا پاک کرد جوری ک اصلا مشخص نشه از اون شماره برای ما چیزی ارسالو دریافت ویا از طرف ما چیزی برای طرف ارسال شده باشه لطفا راهنمایی کنین

 8. سلام .وارد مَشاهده و پرداخت صورتحساب میشم و کد و شماره موبایل رو وارد میکنم ولی خطا میزنه علت چیست؟

 9. سلام من میخوام پرینت همراه اول بگیرم آیا شماره ایرانسلی که من باهاش تماس گرفتم رو نشون میده یا نه ممنونم

 10. سلام ببخشید من میخواستم بدونم وقتی پرینت شماره ی یا همون سیمکارت رو میگیرن حتی تماس و پیام های برنامه ها مثال واتساپ هم قابل مشاهده هست و میاد که به چه شماره ی زنگ زدیم یا رنگ زد؟ مننون میشم اگه جواب بدین

  پاسخ :

  سلام فقط تعداد تماس ها و شماره هایی که تماس گرفته شده قابل مشاهده است ، نه پیامک و نه واتس آپ

x
مای رند
قیمت گذاری سیم کارت
ثبت درخواست