وب سایت مای رند - مرکز خرید و فروش سیم کارت
ثبت نام ورود
خرید سیم کارت رند از شهر سیم
بلاگ | سیم کارت

رفع مسدودی سیم کارت همراه اول

انتشار ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ . بروز رسانی ۱۳۹۹/۳/۱۲ ۱۱:۵۱ . ۱۶۸۶۰۹ بازدید

گاهی کاربران سیم کارت ها خبر از مسدود شدن ناگهانی و گاه بی دلیل سیم کارت خود می دهند به گونه ای که نه امکان ارسال تماس را دارند و نه می توانند پیامی دریافت کنند. در کنار این ها، محدودیت های دیگری مثل مسدودی دریافت و ارسال پیام کوتاه و البته استفاده از دیتا نیز برای این افراد اتفاق می افتد که می تواند مشکلات بسیاری را برای مشترکان سیم کارت های ایجاد کند. لذا بر آن شدیم تا به طور کامل در مورد دلایل و روش رفع مسدودی سیم کارت همراه اول اطلاعات جامعی را به شما مخاطبان عزیز ارائه دهیم.

 

در مورد سیم کارت همراه اول بیشتر بدانیم

همراه اول سال هاست که به عنوان اپراتور نخست در کشور ما فعالیت می کند و توانسته در این مدت مشترکان بسیاری را به خود جلب کند که تاثیر بسیاری در فعالیت این اپراتور داشته است. طی سال های اخیر با وجود اینکه اپراتور های دوم و سوم به میدان آمدند و از طرفی دیگر نیز اپراتور های مجازی نیز وارد رقابت شده اند. اما همراه اول همچنان یکه تاز در میزان مشترکان سیم کارت است و البته در خصوص سیم کارت های دائمی نیز با اختلاف بسیار با قدرت به کار خود ادامه می دهد و فاصله زیادی با سایر اپراتور ها دارد به طوری که اکثر مصرف کنندگان و مشترکان سیم کارت های دائمی، از مشتریان همراه اول هستند و این اپراتور توانسته در این خصوص بسیار موفق عمل کند.

آسان ترین روش رفع مسدودی سیم کارت همراه اول

 

چرا سیم کارت همراه اول مسدود می شود؟

اما پیش می آید که ناگهان و در ظاهر بی دلیل سیم کارت همراه اول شما مسدود می شود و همین مسئله موجب می گردد که مشترکان سرگردان از دلیل مسئله به دنبال راه حل و رفع مسدودی سیم کارت همراه اول خود باشند. اما مسدودی سیم کارت چه دلایلی می تواند داشته باشد و چرا گاهی با چنین مشکلاتی روبرو می شویم و سیم کارت هایمان از دسترس خارج می شود؟

 

مسدودی سیم کارت همراه اول به دلیل ارسال پیامک تبلیغاتی

همانطور که پیش از این نیز در این خصوص گفته ایم و نوشته ایم، یکی از اولین دلایلی که ممکن است سیم کارت همراه اول را با مسدودی مواجه کند مسئله ارسال پیام کوتاه های تبلیغاتی است. نهادهای ذی‌ربط در این خصوص بسیار جدی هستند و پس از مبارزه با ارسال پیام های تبلیغاتی که پیش از این شاهد آن بوده ایم.

برخی افراد سودجو به ارسال پیام کوتاه های تبلیغاتی با استفاده از سیم کارت های معمولی و شماره این سیم کارت ها می کنند که به سرعت و پس از ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی مسدود می شوند و امکان ارسال و دریافت هیچ نوع خدماتی را نخواهند داشت.

نکته ای که مجددا باید یادآوری کرد این است که ممکن است در طی ارسال پیام های تبلیغاتی، فرد با مشکلات حقوقی و قضایی نیز مواجه شود و پای ارسال کننده این پیام های مزاحم به دادسرا نیز باز شود؛ به همین خاطر این مسئله می تواند گرفتاری های جدیدی برای صاحب و مالک سیم کارت و البته ارسال کننده این پیام ها در پی داشته باشد.

چرا سیم کارت همراه اول مسدود شده است؟

 

رفع مسدودی سیم کارت همراه اول ارسال کننده پیامک تبلیغاتی

برای رفع مسدودی سیم کارت معمولا روش های متحد الشکلی اعلام می شود که می توان برای سیم کارت های مختلف استفاده کرد؛ برای رفع مسدودی سیم کارت همراه اول که دلیل آن به همین مسئله پیام های کوتاه تبلیغاتی باز می گردد و توسط رگلاتوری با مسدودی مواجه می شوند، می بایست صاحب سیم کارت همراه اول (یعنی کسی که سیم کارت به نام اوست) با در دست داشتن کارت شناسایی و مدارک معتبر به دفاتر پیشخوان یا نمایندگی های اپراتور مراجعه کرده و نسبت به رفع مسدودی و فعال سازی مجدد سیم کارت خود اقدام نماید.

 

مراحل رفع مسدودی سیم کارت همراه اول ارسال کننده پیامک تبلیغاتی

با مراجعه به مراکز مورد اشاره به احتمال فروان مشکل حل خواهد شد. اما در صورتی که برای خط مورد اشاره که دچار قطعی شده است شاکی خصوصی وجود داشته باشد کار سخت خواهد شد. به گونه ای که برای حل مشکل می باید رضایت شاکی خصوصی را جلب نموده که این مسئله نیز با بروکراسی اداری همراه خواهد بود.

 

رفع مسدودی سیم کارت همراه اول به دلیل عدم تکمیل مدارک

مسدودی سیم کارت همراه اول به علت عدم تکمیل مدارک یکی دیگر از دلایلی که می تواند موجب قطع شدن سیم کارت شود. استفاده از مدارک مخدوش و یا مشکل دار در هنگام ثبت نام خرید سیم کارت است که می تواند موجب شود که اپراتور نسبت به مالکیت سیم کارت و صاحب سیم کارت دچار شک و تردید شود.

گاهی هم که اصلا مدارکی که ارائه می شود دچار نقص می باشد و می بایست مشترک برای تکمیل آن به مراکز مجاز مراجعه نماید. لذا اپراتور سیم کارت همراه اول را قطع و مسدود می‌نماید. عدم مشخص بودن مالک سیم کارت می تواند مشکلات بسیار زیادی ایجاد کند و به همین خاطر اپراتور ها در تعیین مالک سیم کارت بسیار جدی و سخت گیر هستند و به هیچ وجه نمی پذیرند که سیم کارتی بدون صاحب مورد استفاده قرار گیرد.

نحوه رفع مسدودی سیم کارت همراه اول

 

علت مسدودی سیم کارت همراه اول به دلیل نقص مدارک

البته مسدودی سیم کارت همراه اول و این سخت گیری ناشی از سخت گیری ها از سوی دستگاه قضایی و البته رگلاتوری است که اپراتور ها را ملزم به تعیین تکلیف سیم کارت های بدون هویت یا با هویت مشکل دار می کند. زیرا عدم مشخص شدن مالک سیم کارت می تواند موجب شود که در بسیاری مواقع که مشکلات حقوقی به وجود می آید، طرف دعوی مشخص نباشد؛ حالتی را در نظر بگیرید که یک فرد با شماره ای مشخص برای شما مزاحمت های متعددی ایجاد کند، پیام بفرستد زنگ بزند و مشکلاتی از این دست ایجاد نماید.

بدون شک می توان از چنین فردی شکایت کرد. اما ماجرا وقتی پیچیده می شود که صاحب سیم کارت وجود خارجی نداشته باشد یا اساسا صاحبی برای سیم کارت به ثبت نرسیده باشد؛ آن وقت است که شکایت از یک فرد مجهول الهویه می تواند تا سال ها یک پرونده را با بن بست در دستگاه قضایی روبرو کند و مشکلات فراوان حقوقی و کیفری ایجاد نماید.

اما در صورتی که مالک سیم کارت و مشخصات آن کاملا واضح باشد شاکی می تواند به راحتی از سیم کارت مزاحم اقامه دعوی کرده و صاحب سیم کارت را به محکمه بکشاند و در صورت رای قاضی فرد متخلف به مجازات محکوم شود، همین مسئله است که موجب می شود که رگلاتوری و البته اپراتور ها نسبت به تعیین تکلیف سیم کارت های بی هویت سخت گیرانه عمل کنند و سیم کارت هایی که مشکلات این چنینی دارند را به صورت کامل مسدود سازند تا افراد برای رفع مسدودی سیم کارت همراه اول مراجعه نموده و قضایایی که ذکر کردیم رخ نداده و گرفتاری های پس از آن را از میان بردارند.

مطالب مرتبط
نحوه پرداخت بدهی خط 0912
بلاگ | خدمات سیم کارت
نحوه پرداخت بدهی خط 0912
امروزه با پیشرفت تکنولوژی شما می توانید به راحتی توسط امکاناتی مانند سامانه‌ های الکترونیکی، تلفن بانک، کدهای دستوری و یا اپلیکیشن های پرداخت...
مقایسه بهترین ساعت هوشمند سیم کارت خور در بازار
بلاگ | لوازم جانبی
مقایسه بهترین ساعت هوشمند سیم کارت خور در بازار
امروزه ساعت های هوشمند سیم کارت خور یا واچ فون، یکی از محبوب ترین گجت ها و فناوری های جدید و مدرن است. این ساعت به دلیل کاربردهای فراوانی...
مزایا و معایب گوشی های دو سیم کارت
بلاگ | سیم کارت
مزایا و معایب گوشی های دو سیم کارت
در این نوشته چیز هایی که باعث به وجود آمدن ذهنیت غلط در مورد این نوع گوشی ها شد و حقیقت در مورد گوشی دو سیم کارت و مزایا و معایب بررسی می...
بررسی جامع انواع سیم کارت رند با پیش شماره 0912
بلاگ | سیم کارت
بررسی جامع انواع سیم کارت رند با پیش شماره 0912
جالب است بدانید در دوران قدیم سیم کارت های رند جذاب و منحصر به فرد بودند. این موضوع باعث شده سیم کارت های رند از دیگر سیم کارت ها جدا شوند...
تعداد 43 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی 4.1
26
6
6
1
4
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

 1. Sam***@gmail.cm

  لطفا واستاپ باز کنین هیچ مسدود واستاپ باز نمیشه دلیل اش چه هست نمیهمیم لطفا بر دلیل اش بگوین

 2. ima***@gmail.com

  پشتیبانی به هیچ عنوان جوابگو نیست واقعا همراه اول مزخرفه پشتیبانیش یک روزه سیمکارتم بی دلیل قطع هستش

 3. gh_***@yahoo.com

  سلام من ۹۹۹۰ تماس گرفتم. مشکلم حل شد. مرسی

 4. 123***@gmail.com

  عالی با نظرات شما

 5. چیزی که میخواستم نبود

 6. اگ کسی مثل من شارژ اشتباه زده سیمکارتش مسدود شده با همون سیمکارت با سامانه 9990 تماس بگیرین بعد بزنین 1 ١ ۱ ۳ چیزی هم نمیخاد بگین تموم از مسدودی در میایین😉

 7. چیزی میخواستم نبود

 8. سلام، واسه دوستان و آشنایان پیامک فرستادم که شماره تلفنم از اعتباری به دائمی تغییر کرده، مسدودشده. جالبه

 9. سلام خط دائم من به علت بدهی چند سالی هست که قطع شده و الان که به شماره اش زنگ میزنم می‌گه در شبکه موجود نمی باشد. لطف کنید راهنمایی کنید برای وصل باید چیکار کنم

 10. سلام تورو خدا کمکم کنید امروز خواستم تماس بگیرم گف متاسفانه حساب شما مسدود شده است چیکار کنم😥😥😥😥

  پاسخ :

  همراه عزیز مای رند سلام، وقت بخیر. در صورت داشتن بدهی قبلی، آن را پرداخت کنید و سپس با پشتیبانی اپرتور خود تماس حاصل فرمایید.

x
مای رند
قیمت گذاری سیم کارت
ثبت درخواست