خرید سیم کارت اقساطی ! دریافت شرایط اقساط
وب سایت مای رند
وب سایت مای رند
سیم کارت دلخواه خود را جستجو کنید
انتخاب اپراتور
نوع سیم کارت
وضعیت
محدوده قیمت (تومان)
نوع رند
لیست خدمات
قیمت گذاری سیم کارت
تشخیص نوع رند
خط کجاست ؟
فروش شگفت انگیز
فروش سیم کارت اقساطی

خرید سیم کارت

خرید تلفن ثابت

فروش اقساطی سیم کارت

راهنمای خرید

رفع مسدودی سیم کارت همراه اول

 

همراه اول سال هاست که به عنوان اپراتور نخست در کشور ما فعالیت می کند و توانسته در این مدت مشترکان بسیاری را به خود جلب کند که تاثیر بسیاری در فعالیت این اپراتور داشته است. طی سال های اخیر با وجود اینکه اپراتور های دوم و سوم به میدان آمدند و از طرفی دیگر نیز اپراتور های مجازی نیز وارد رقابت شده اند.

 

اما همراه اول همچنان یکه تاز در میزان مشترکان سیم کارت است و البته در خصوص سیم کارت های دائمی نیز با اختلاف بسیار با قدرت به کار خود ادامه می دهد و فاصله زیادی با سایر اپراتور ها دارد به طوری که اکثر مصرف کنندگان و مشترکان سیم کارت های دائمی، از مشتریان همراه اول هستند و این اپراتور توانسته در این خصوص بسیار موفق عمل کند.

 

گاهی کاربران سیم کارت ها خبر از مسدود شدن ناگهانی و گاه بی دلیل سیم کارت خود می دهند به گونه ای که نه امکان ارسال تماس را دارند و نه می توانند پیامی دریافت کنند. در کنار این ها، محدودیت های دیگری مثل مسدودی دریافت و ارسال پیام کوتاه و البته استفاده از دیتا نیز برای این افراد اتفاق می افتد که می تواند مشکلات بسیاری را برای مشترکان سیم کارت های ایجاد کند.

 

همین مسئله موجب می شود که مشترکان سرگردان از دلیل مسئله به دنبال راه حل و رفع مسدودی سیم کارت خود باشند. اما مسدودی سیم کارت چه دلایلی می تواند داشته باشد و چرا گاهی با چنین مشکلاتی روبرو می شویم و سیم کارت هایمان از دسترس خارج می شود؟

 

دلایل مسدودی سیم کارت همراه اول/ مسدودیت سیم کارت همراه اول به دلیل ارسال پیامک تبلیغاتی

 

همانطور که پیش از این نیز در این خصوص گفته ایم و نوشته ایم، یکی از اولین دلایلی که ممکن است سیم کارت را با قطعی مواجه کند مسئله ارسال پیام کوتاه های تبلیغاتی است. نهاد های ذی ربط در این خصوص بسیار جدی هستند و پس از مبارزه با ارسال پیام های تبلیغاتی که پیش از این شاهد آن بوده ایم.

 

برخی افراد سودجو به ارسال پیام کوتاه های تبلیغاتی با استفاده از سیم کارت های معمولی و شماره این سیم کارت ها می کنند که به سرعت و پس از ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی مسدود می شوند و امکان ارسال و دریافت هیچ نوع خدماتی را نخواهند داشت.

 

نکته ای که مجددا باید یادآوری کرد این است که ممکن است در طی ارسال پیام های تبلیغاتی، فرد با مشکلات حقوقی و قضایی نیز مواجه شود و پای ارسال کننده این پیام های مزاحم به دادسرا نیز باز شود؛ به همین خاطر این مسئله می تواند گرفتاری های جدیدی برای صاحب و مالک سیم کارت و البته ارسال کننده این پیام ها در پی داشته باشد.

 

رفع مسدود شدن سیم کارت همراه اول ارسال کننده پیامک تبلیغاتی

 

برای رفع مسدودی سیم کارت ها معمولا روش های متحد الشکلی اعلام می شود که می توان برای سیم کارت های مختلف استفاده کرد؛ برای رفع مسدودی سیم کارت های همراه اول که دلیل آن به همین مسئله پیام های کوتاه تبلیغاتی باز می گردد و توسط رگلاتوری با مسدودی مواجه می شوند می بایست صاحب سیم کارت یعنی کسی که سیم کارت به نام اوست با در دست داشتن کارت شناسایی و مدارک معتبر به دفاتر پیشخوان یا نمایندگی های اپراتور مراجعه کرده و نسبت به فعال سازی سیم کارت خود اقدام نماید.

 

با مراجعه به مراکز مورد اشاره به احتمال فروان مشکل حل خواهد شد اما در صورتی که برای خط مورد اشاره که دچار قطعی شده است شاکی خصوصی وجود داشته باشد کار سخت خواهد شد به گونه ای که برای حل مشکل می باید رضایت شاکی خصوصی را جلب نموده که این مسئله نیز با بروکراسی اداری همراه خواهد بود.

 

مسدودی سیم کارت همراه اول به علت عدم تکمیل مدارک یکی دیگر از دلایلی که می تواند موجب قطع شدن سیم کارت شود، استفاده از مدارک مخدوش و یا مشکل دار در هنگام ثبت نام خرید سیم کارت است که می تواند موجب شود که اپراتور نسبت به مالکیت سیم کارت و صاحب سیم کارت دچار شک و تردید شود.

 

گاهی هم که اصلا مدارکی که ارائه می شود دچار نقص می باشد و می بایست مشترک برای تکمیل آن به مراکز مجاز مراجعه نماید. عدم مشخص بودن مالک سیم کارت می تواند مشکلات بسیار زیادی ایجاد کند و به همین خاطر اپراتور ها در تعیین مالک سیم کارت بسیار جدی و سخت گیر هستند و به هیچ وجه نمی پذیرند که سیم کارتی بدون صاحب مورد استفاده قرار گیرد.

 

البته این سخت گیری ناشی از سخت گیری ها از سوی دستگاه قضایی و البته رگلاتوری است که اپراتور ها را ملزم به تعیین تکلیف سیم کارت های بدون هویت یا با هویت مشکل دار می کند زیرا عدم مشخص شدن مالک سیم کارت می تواند موجب شود که در بسیاری مواقع که مشکلات حقوقی به وجود می آید، طرف دعوی مشخص نباشد؛ حالتی را در نظر بگیرید که یک فرد با شماره ای مشخص برای شما مزاحمت های متعددی ایجاد کند، پیام بفرستد زنگ بزند و مشکلاتی از این دست ایجاد نماید.

 

بدون شک می توان از چنین فردی شکایت کرد اما ماجرا وقتی پیچیده می شود که صاحب سیم کارت وجود خارجی نداشته باشد یا اساسا صاحبی برای سیم کارت به ثبت نرسیده باشد؛ آن وقت است که شکایت از یک فرد مجهول الهویه می تواند تا سال ها یک پرونده را با بن بست در دستگاه قضایی روبرو کند و مشکلات فراوان حقوقی و کیفری ایجاد نماید.

 

اما در صورتی که مالک سیم کارت و مشخصات آن کاملا واضح باشد شاکی می تواند به راحتی از سیم کارت مزاحم اقامه دعوی کرده و صاحب سیم کارت را به محکمه بکشاند و در صورت رای قاضی فرد متخلف به مجازات محکوم شود، همین مسئله است که موجب می شود که رگلاتوری و البته اپراتور ها نسبت به تعیین تکلیف سیم کارت های بی هویت سخت گیرانه عمل کنند و سیم کارت هایی که مشکلات این چنینی دارند را به صورت کامل مسدود سازند تا قضایایی که ذکر کردیم رخ نداده و گرفتاری های پس از آن را از میان بردارند.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

اولین نفری باشید که نظر میدهید.