خرید سیم کارت اقساطی ! دریافت شرایط اقساط
وب سایت مای رند
وب سایت مای رند
سیم کارت دلخواه خود را جستجو کنید
انتخاب اپراتور
نوع سیم کارت
وضعیت
محدوده قیمت (تومان)
نوع رند
لیست خدمات
قیمت گذاری سیم کارت
تشخیص نوع رند
خط کجاست ؟
فروش شگفت انگیز
فروش سیم کارت اقساطی

خرید سیم کارت

خرید تلفن ثابت

فروش اقساطی سیم کارت

راهنمای خرید

نحوه صحیح پاک کردن گوشی از ویروس کرونا !

چند هفته ای است که جهان با یک بیماری عجیب و غریب و واگیر دار به نام کرونا دست به گریبان شده است . چینی ها اولین افراد در جهان بوده اند که به این بیماری مبتلا شدند مدتی طول کشید تا منشا و عامل اصلی این بیماری توسط متخصصان معرفی شود.

منبع بیماری کرونا ویروس چیست؟

ابتدا خفاش عامل این بیماری عنوان می شد و پس از مدتی مورچه خوار و سوپ های این دو حیوان که در چین سرو می گردد و عامل انتقال آن این دو سوپ یاد می شد. 

اما با گذشت زمان برخی منابع خبری از کشف منبع این ویروس در آزمایشگاه های ووهان خبر دادند و اذعان کردند که کرونا از جمله ویروس های ساخته دست انسان است که به بیرون فضای آزمایشگاه های چین راه پیدا کرده و منتج به یک فاجعه جهانی شده است.

نکات مهم در رعایت بهداشت برای جلوگیری از ابتلا به کرونا ویروس جدید

بسیاری از متخصصان توصیه های درمانی زیادی داشته اند تا برای جلوگیری از سرایت بیماری و انتقال آن بین افراد چاره ای اندیشیده شود و در مقابل افزایش تعداد مبتلایان مقاومت گردد. 

یکی از توصیه های اکید شستن دست ها طی طول روز به دفعات زیاد است. این بیماری از طریق مجاری تنفسی، چشم و دهان منتقل می شود پس تماس دست آلوده با این قسمت ها می تواند منجر به ابتلا به ویروس کرونا گردد.

دست ما در طول روز بار ها و بارها به سطوح مختلفی برخورد می کند که از آلوده ترین بخش ها هستند که می توانند منجر به سرایت ویروس کرونا به دست و در نهایت نفوذ از طریق دهان، چشم و بینی شود. به همین خاطر استفاده از محلول های ضد عفونی کننده و همچنین شستشوی دست ها در طول روز توصیه می شود.

کرونا و موبایل

 

نحوه صحیح تمیز کردن گوشی برای جلوگیری از آلودگی به کرونا

یکی از اصلی ترین بخش هایی که انسان در طول روز ممکن است ده ها بار با دست خود لمس کند، گوشی تلفن همراه است. همه ما آنقدر به تلفن های همراهمان وابسته هستیم که در مدت ساعاتی که بیدار هستیم مدام به سراغ آن می رویم، ارتباطات خود را چک می کنیم، تماس می گیریم، شبکه های اجتماعی را بالا و پایین می کنیم و ... 

حالا این دوست همیشگی ما به یکی از آلوده ترین سطوح و البته خطرناک ترین بخش ها در انتقال بیماری کرونا به حساب می آید. 

برای این که در این ایام از انتقال بیماری جلوگیری کنیم، علاوه بر توصیه های معمول پزشکان، باید نسبت به تمیز نگه داشتن گوشی و سطح آن نیز توجه ویژه داشته باشیم. 

برای پاک کردن گوشی از هرگونه میکروب و آلودگی، پیشنهاد می شود که ابتدا قبل از هر چیزی، دست ها را با آب و صابون طبق دستور العمل ها شست. پس از آن با محلول های رایج در بازار ابتدا یک دستمال ترجیحا کاغذی را به مقدار کم آغشته می کنیم. 

دستمال کاغذی را روی سطح گوشی می کشیم و برای هر طرف گوشی یک بار این عمل را انجام می دهیم. در گوشیهایی که دوربین آن ها کمی ارتفاع داشته و محل مناسبی برای رشد میکروب و پنهان شدن ویروس ها هستند را می توان با گوش پاک کن آغشته به مواد ضد عفونی کننده پاک کرد.

در نظر داشته باشید اگر از قاب محافظ گوشی استفاده می کنید، اولا حتما آن را نیز تمیز و پاک کنید و همچنین اگر از قاب های رنگی استفاده می کنید، از تماس محلول ها به این قاب خود داری کنید زیرا به احتمال فراوان رنگ قاب دچار تغییرات خواهد شد و البته سعی کنید قاب گوشی را با آب و صابون شسته و تمیز نمایید.

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

اولین نفری باشید که نظر میدهید.