وب سایت مای رند
وب سایت مای رند
سیم کارت دلخواه خود را جستجو کنید
انتخاب اپراتور
نوع سیم کارت
وضعیت
محدوده قیمت (تومان)
نوع رند
لیست خدمات
قیمت گذاری سیم کارت
تشخیص نوع رند
خط کجاست ؟
فروش شگفت انگیز
فروش سیم کارت اقساطی

خرید سیم کارت

فروش اقساطی سیم کارت

تخفیف دارها

راهنمای خرید

برای کاهش هزینه تلفن همراه در سفرهای خارجی چه راه هایی وجود دارد ؟

همواره تماس از خارج کشور با ایران می تواند مستلزم هزینه های گزافی باشد که گاه موجب می شود که یک قبض چند میلیونی روی دست مشترکین بگذارد؛ به همین خاطر بهتر است قبل از سفر حتما اطلاعات کافی در مورد رومینگ و نحوه فعالسازی آن داشته باشید. 10 توصیه زیر می تواند راهگشا و حلال چنین مشکلاتی باشد:

ده توصیه برای کسانی که سفر خارجی میروند

1-قبل از سفر به یک کشور خارجی ، حتما چک کنید که کشور مقصد شما از سرویس و خدمات رومینگ بین الملل سیم کارت شما پشتیبانی کند. یعنی سیم کارت شما در کشور مقصد قراردادهای رومینگ بین الملل را به امضا رسانده و برای مشترکینش فعال کرده باشد.

2- هنگام ورود به کشور مقصد و حتی در لحظه خروج از مرزها به هیچ عنوان از داده های همراه خود استفاده نکنید. بهتر است تلفن همراه خود را از همان لحظه آغاز پرواز در حالت پرواز قرار دهید تا هم از مصرف شارژ باطری جلوگیری شود و هم هنگام خروج از کشور و فرود آمدن در کشور مقصد مشکلات هزینه ای در پی نداشته باشد.

3-اگر در کشور مقصد وای فای های عمومی رایگان دیدید، حدالامکان از آن ها استفاده نکنید؛ بر اساس نظر تمامی کارشناسان حوزه فناوری، وای فای های رایگان یکی از راه های ساده نفوذ هکرها به تلفن همراه و سرقت اطلاعات شخصی قربانی هستند.

4- اگر مدت زیادی در کشور مقصدتان حضور خواهید داشت، بهتر آن است که حتما از یکی از سیم کارت های موجود در کشور مقصد استفاده کنید. چنین موضوعی موجب می شود که هزینه های شما به شدت کاهش یابد و دیگر نیازی به رومینگ برای برقراری تماس در داخل کشور مقصد وجود نداشته باشد.

5-گاهی ممکن است که سیم کارت های محلی، در برخی خدمات هزینه های بیشتری نسبت به سیم کارت خودتان دریافت کننند به این ترتیب اگر یک گوشی دو سیم کارته تهیه نمایید و از هر دو سیم کارت یعنی سیم کارت خودتان و سیم کارت محلی بصورت همزمان استفاده کنید می توانید مدیریت بهتری بر هزینه ها داشته باشید.

6-نقشه ها در هر سفری جزو الزامات آن سفر هستند، برای اینکه مصرف اینترنت خود را کاهش دهید بهتر است قبل از رسیدن به مقصد و ترک کشور، نقشه های مورد نیاز را دانلود و در اختیار داشته باشید تا نیاز به هزینه اینترنت نباشد.

7-برخی از بنامه ها در پس زمینه خود از دیتا بصورت مداوم استفاده می کنند که گاه بدون اطلاع کاربر چنین اتفاقی رخ می دهد. بهتر است برنامه های این چنینی را برای حفظ باتری و دیتای خود غیرفعال یا پاک کنید.

8- اگر مشکلی بابت اینترنت نداشتید، از برنامه هایی نظیر تلگرام، واتس اپ، وایبر، لاین و... برای برقراری تماس های صوتی و تصویری استفاده کنید، این کار موجب کاهش هزینه های شما و عدم نیاز به برقراری تماس با سیم کارت می شود.

9- برای استفاده از قابلیت های ترجمه گوگل، نیازی نیست آن را به صورت آنلاین استفاده کنید بلکه با نصب اپلیکیشن ترجمه گوگل می توانید در هر لحظه از آن بهره ببرید.

10-اگر سیم کارت شما در کشور مقصد مورد پشیتبانی اپراتورها نبود قبل از سفر بهتر است یک سیم کارت ایرانی دیگر که در کشور مورد نظر شما خدمات رومینگ دارد را تهیه و استفاده کنید.

 

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

اولین نفری باشید که نظر میدهید.