بلاگ | سیم کارت

سیم کارت بین المللی چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟

انتشار ۱۳۹۸/۸/۴ . بروز رسانی ۱۳۹۹/۷/۴ . محمدجواد حسنی . ۳۲۴۱ بازدید

سیم کارت بین المللی ، شکلی از روش های برقراری تماس با کشورهای مختلف است، در این مطلب قصد داریم انواع مختلف سیم کارت بین الملل، تعرفه ها و روش های خرید آن را بررسی کنیم.

 یکی از مشکلات و نگرانی های اصلی در سفرهای خارجی مسئله ارتباط و مکالمه است. این که در کشور خارجی به چه شکل و از چه طریقی با دوستان و آشنایان صحبت کنیم و مکالمه پایدار برقرار کنیم همواره یکی از سوال های اساسی و مهم در زمان مسافرت بوده است.

با گسترش شبکه های اینترنت و مکالمه از طریق برنامه ها و اپلیکیشن های مختلف پیام رسان، تا حد زیادی این دغدغه رفع شد اما وجود این امکانات نیز نیازمند مسائل گوناگونی مثل هزینه و آنتن دهی موجب شده که استفاده از اینترنت و پیام رسان ها با مشکلات متعددی روبرو باشد. 

مسئله رومینگ بین الملل شاید اصلی ترین روشی باشد که به ذهن اغلب مردم برسد، این که بدون تغییر سیم کارت در کشورهای متفاوت از مکالمه استفاده کنید می تواند کاربران را به استفاده از سرویس رومینگ بین الملل ترغیب کند.

اما رومینگ نیز مشکلات خود را دارد، مثلا هزینه بالایی که ممکن است بر کاربر تحمیل شود می تواند از جذابیت رومینگ بین الملل بکاهد. سیم کارت های بین الملل یکی از اصلی ترین جایگزین های استفاده از سرویس بین الملل است که توانسته تعداد زیادی از افراد را راضی به استفاده از سیم کارت های بین الملل به جای رومینگ بین الملل کند.

سیم کارت بین المللی دارای اینترنت

اما اساسا سیم کارت بین المللی چیست؟

سیم کارت های بین المللی به سیم کارت هایی گفته می شود که امکاناتی نظیر مکالمه و سایر امکانات سیم کارت های معمولی را در اکثر کشور های جهان فراهم می کند و آنتن دهی آن در نقاط مختلف فراهم است.

این سیم کارت ها اساسا از طریق آنتن های کشور های مقصد برای برقراری مکالمه بهره می برند که از این نظر عملکردی شبیه رومینگ بین الملل دارند. 

نکته اساسی در مورد سیم کارت های بین الملل این است که این سیم کارت ها می توانند تا 85 درصد از هزینه های رومینگ بین الملل را حذف کنند.

سیم کارت های بین الملل در حال حاضر در حدود 200 کشور جهان در دسترس هستند و البته در 85 کشور نیز بصورت رایگان اقدام به ارائه خدمات می کنند.

این نوع سیم کارت ها در کشور هایی نظیر ایران، عربستان، روسیه، ژاپن، آمریکا، ترکیه و... هزینه ای در پی ندارد و می توان به صورت رایگان از آن استفاده کرد در سایر کشور ها نیز این سیم کارت ها، مکالمات ارزان قیمت با نرخ پایینی دارند.

سیم کارت بین المللی ارزان

امکانات و ویژگی های سیم کارت بین الملل

سیم کارت های بین المللی می توانند پیام کوتاه دریافت و ارسال کنند و از صندوق پستی رایگان بهره مند هستند. این سیم کارت ها به گونه ای نیست که در گوشی های مختلف مشکلاتی ایجاد کند بلکه سیم کارت بین الملل روی اکثر گوشی ها کار می کند و از این بابت نگرانی وجود ندارد، در واقع سیم کارت های بین الملل نیاز به سخت افزار خاصی ندارند و می توانند در هر تلفن همراه خدمات مرتبط با سیم کارت را ارائه دهند.

انتقال تماس یا همان دایورت کردن در تماس های صوتی با سیم کارت های بین الملل وجود دارد یعنی مشترک می تواند در صورت نیاز، خط خود را به خط دیگری دایورت کرده و تماس های صوتی خود را انتقال دهد، با این امکان در شرایطی که فرد در دسترس نباشد یا به هر دلیل دیگری، هیچ تماس را از دست نخواهد داد و می تواند به راحتی تماس های ورودی خود را مدیریت کند.

سیم کارت های بین المللی ، به صورت فوری و از طریق پست به دست مشترک می رسد. یعنی پس از ثبت نام و خرید این نوع سیم کارت ها، پس از مدتی مامور پست سیم کارت را در اولین فرصت و سریعترین زمان ممکن به دست کاربر می رساند.

سیم کارت بین المللی امریکا

آشنایی با انواع سیم کارت بین المللی

سیم کارت های بین المللی توسط شرکت های مختلفی در سطح جهان ارائه می شود و این طور نیست که مثلا یک شرکت مسئول ارائه این خدمات بوده باشد و تنها یک سیم کارت بین الملل در دنیا وجود داشته باشد.

بلکه سیم کارت های بین الملل با برند ها و نام های گوناگون و مختلف به فروش می رسند که هر کدام از آن ها نیز در فضای رقابتی، خدمات و کاربردهای گوناگونی را برای جذب بیشتر مشتری ارائه می دهند که می تواند در نهایت موجب بهبود خدمات دریافتی کاربر شود.

در اینجا به برخی از بزرگترین ارائه دهندگان سیم کارت های بین الملل می پردازیم و در مورد آن ها اطلاعاتی به اختصار ارائه می دهیم.

سیم کارت بین المللی ایرانسل

سیم کارت oneSim

اولین سیم کارت بین المللی که مورد بررسی قرار می گیرد، سیم کارت بین الملل oneSim است، این سیم کارت ها توسط شرکت بلمونت تلکام آمریکا (Belmont Telecom) که یک شرکت مخابراتی است ارائه می گردند. از طریق سیم کارت های بین الملل oneSim می توانید طرح های مختلفی را خریداری کنید.

سیم کارت پلاس، طرحی است که برای تماس های بین الملل و ارسال و دریافت پیام کوتاه و همچنین استفاده از داده ها به صورت محدود به فروش می رسد؛ طرح دیگر سیم کارت داده ها و رومینگ می باشد که می تواند همه امکانات سیم کارت های معمولی مانند تماس، پیام کوتاه و داده را فراهم آورد.

طرح سوم سیم کارت های oneSim سیم کارت اروپاست که طی آن تماس ها، پیام ها و داده ها در کشور های اروپایی فعال می باشند. 

این سیم کارت ها دو شماره مجزا دارند که یکی مختص کشور های آمریکا، انگلیس، کانادا و استرالیا است و دومی مختص دیگر کشورهای اروپایی است. این نوع سیم کارت ها از نوع سیم کارت های اعتباری هستند که بصورت پیش پرداخت، شارژ اولیه ای باید خریداری شود و پس از آن می توان سیم کارت را شارژ کرد؛ در ضمن تماس های ورودی oneSim به صورت کلی رایگان هستند و ارسال پیام نیز در بسیاری از کشور ها بدون هزینه و کارمزد انجام می شود.

سیم کارت بین المللی همراه اول

سیم کارت WorldSim

سیم کارت های WorldSIM نیز نوع دیگری از سیم کارت های بین المللی هستند که می توانند در بیش از 200 کشور مختلف جهان امکان تماس صوتی و ارسال پیام کوتاه را به کاربر ارائه کند.

این سیم کارت ها در چند طرح مختلف به فروش می رسند؛ این سیم کارت ها با طرح بی نهایت یا بدون حجم که امکان تماس از طریق برنامه های صوتی را فراهم می آورد که البته به حدود 50 میلیون نقطه دسترسی وای فای در کشور های مورد پشتیبانی WorldSIM نیز متصل می شود.

طرح داده های WorldSIM نیز مخصوص اینترنت همراه است که صرفا این امکان را به مشترک می دهد. طرح بین المللی آن نیز امکان تماس صوتی، ارسال پیام و نیز داده ها را به مشترک می دهد.

مسافرت انگلیس نام طرح چهارم سیم کارت های WorldSIM است که به کاربر در داخل یا خارج از کشور انگلستان امکانات کامل یعنی تماس صوتی، ارسال پیام کوتاه و نیز استفاده از داده های تلفن همراه را در دسترس قرار می دهد.

قیمت سیم کارت بین المللی worldsim

سیم کارت KeepGo

سیم کارت های KeepGo نیز نوع دیگر سیم کارت های بین الملل هستند. این نوع از سیم کارت ها ویژه استفاده از داده های تلفن همراه است. یعنی در این سیم کارت ها امکان برقراری تماس صوتی و ارسال  و دریافت پیام وجود ندارد در عوض به طور کامل می تواند خیال کاربر را از دسترسی به اینترنت پایدار و با سرعت مناسب راحت کند.

فروش سیم کارت بین المللی در فرودگاه امام

سیم کارت GoSim

GoSIM نام دیگری از شرکت های ارائه دهنده سیم کارت بین الملل است. GoSIM نیز طرح های گوناگونی دارد که به چهار نوع خلاصه می شود. طرح بین المللی GoSIM می تواند تماس صوتی، پیام کوتاه و داده را در همه جای دنیا برای کاربر فراهم کند.

طرح داده آن نیز تمرکز اصلی خود را روی داده های بین المللی و بسته های اینترنتی قرار داده است. همچنین طرح اروپای GoSIM تماس صوتی، پیام کوتاه و داده را در کشور های اروپایی برای مشترک خود ارائه می دهد.

در طرح چهارم که مختص کشور آمریکاست و به طرح ایالات متحده شهرت دارد فقط تماس های بین المللی در این کشور در دسترس است و سایر امکانات سیم کارت غیر قابل دستیابی می باشد.

سیم کارت بین المللی ekit

سیم کارت KnowRoaming

سیم کارت KnowRoaming برعکس سایر سیم کارت ها سیم کارت محلی را به سیم کارت بین الملل تبدیل می کنند. یعنی وقتی در کشور دیگری هستید، به شبکه محلی برای رفع نیاز های خود متصل می شوید و دیگر سیم کارت جدیدی تهیه نمی کنید، چیزی شبیه به همان رومینگ بین الملل اما با هزینه کمتری فراهم می گردد.

سیم کارت های GigSky هم مانند کیپ گو روی داده ها تمرکز می کنند؛ به این ترتیب امکان برقراری تماس صوتی با آن وجود ندارد. GigSky بسته هایی از 50 مگ تا 5 گیگابایتی را به مشترکین می فروشد که می تواند نیاز مشترک در زمینه داده های تلفن همراه را به طور کامل رفع نماید. افرادی که از گوشی اپل استفاده می کنند می توانند GigSky را در گوشی خود با امکانات بیشتری استفاده کنند.

خرید سیم کارت آلمان در ایران

از کجا سیم کارت بین المللی بخریم؟

در حال حاضر کمتر مراکزی در کشورمان هستند که اقدام به فروش سیم کارت های بین الملل کنند و بصورت حضوری به فروش برسانند.

اما بسیاری از سایت های فروش سیم کارت هستند که روی فروش سیم کارت های بین الملل تمرکز دارند؛ به این گونه که سیم کارت ها را به صورت اینترنتی و در فضای مجازی به فروش می رسانند و پس از مدتی از طریق پست برای خریدار ارسال می کنند.

اغلب سایت هایی که چنین کاری می کنند سایت های معتبری هستند اما برای اطمینان بیشتر در موقع خرید از سایت های فروش سیم کارت بین الملل و پرداخت وجه بهتر است نکات امنیتی در پرداخت وجه را رعایت کنید تا با صفحات فیشینگ که اطلاعات کارت را به سرقت می برند دارایی موجود در کارت اعتباری تان به خطر نیفتد.

خرید سیم کارت خارجی ارزان

نحوه شارژ سیم کارت بین المللی

تقریبا همه سیم کارت های بین المللی سیم کارت های اعتباری هستند که پس از مدتی نیاز به شارژ مجدد دارند.

اما در کشورما شرکتی وجود ندارد که شارژ این سیم کارت ها را به صورت مجزا به فروش برساند. اغلب این سیم کارت ها، برنامه های مشخصی دارند که روی تلفن همراه قابل نصب است.

از طریق این برنامه ها می توان سیم کارت خود را شارژ کرد و اعتبارش را افزایش داد. اما مشترک برای پرداخت وجه، نیاز به مستر کارت یا ویزا کارت دارد تا بتواند شارژ بخرد و اعتبار خود را به هر میزان که می خواهد افزایش دهد.

در صورتی که کارت های خرید بین المللی در اختیار ندارید، می توانید از طریق برخی سایت ها که خدمات فروش شارژ انواع سیم کارت اعتباری بین المللی را ارائه می دهند شارژ مورد نیاز را تهیه کنید.

در مورد شارژ سیم کارت های بین المللی این نکته را باید رعایت کرد که شارژ این نوع سیم کارت ها، غیر قابل بازگشت است یعنی اگر اعتبار خودِ سیم کارت نیز تمام شود، نمی توانید وجهی را که برای شارژ سیم کارت پرداخت کرده اید را مجددا باز پس بگیرید.

همچنین در زمان خرید شارژ بین المللی، حتما کد های رهگیری ارائه شده توسط درگاه را در اختیار خود نگه دارید تا در صورت بروز مشکل، با استفاده از کد رهگیری بتوانید به شارژ خریداری شده دسترسی داشته باشید.

خرید سیم کارت بین المللی o2

قیمت سیم کارت بین المللی و تعرفه مکالمه

سیم کارت های بین المللی اساسا سیم کارت های ارزانی نیستند و اغلب آن ها بیش از 600 هزار تومان قیمت دارد به عنوان مثال سیم کارت های رند شرکت ekit انگلیس در حال حاضر در سایت های مختلف با قیمتی در حدود یک میلیون تومان به فروش می رسد.

اساس این نوع سیم کارت ها برای افرادی که سفرهای خارجی زیادی می روند بسیار مناسب است و می تواند مقرون به صرفه باشد. اما به طور کلی نمی توان قیمت دقیق و مشخصی برای سیم کارت های بین المللی تعیین کرد. 

در مورد تعرفه های سیم کارت های بین المللی هم باید این نکته را متذکر شد که با توجه به گستردگی شرکت های ارائه دهنده این نوع سیم کارت ها، تعرفه ها می تواند متفاوت باشد و در واقع تعرفه آن ها یکسان نیست.

البته نباید فراموش کرد که در بعضی از کشورهای جهان، برخی خدمات سیم کارت های بین المللی مانند مکالمه سیم کارت و یا پیام کوتاه ها به صورت رایگان و یا حتی با تعرفه بسیار پایین محاسبه می شوند.

شما به کدام سیم کارت علاقه مند شدید؟

از کدام سیم کارت استفاده میکنید؟

تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط
ایرانسل 14 ساله شد!
بلاگ | اخبار اپراتورها
ایرانسل 14 ساله شد!
دومین اپراتور ایران که همه آن را می‌شناسید ایرانسل است. ایرانسل امسال 14 ساله شد و به همین مناسبت این شرکت هدایای ویژه‌ای برای مشتریان خود...
چگونه با کد بیمه تامین اجتماعی سیمکارت رایتل بخریم؟
بلاگ | اخبار اپراتورها
چگونه با کد بیمه تامین اجتماعی سیمکارت رایتل بخریم؟
اپراتور سوم کشور که از سال 91 بطور رسمی فعالیت تجاری خود را آغاز کرده؛ زیر مجموعه شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) است، صاحب تامین...
آشنایی با سرویس رومینگ پرواز هر سه اپراتور همراه اول ، ایرانسل و رایتل
بلاگ | خدمات سیم کارت
آشنایی با سرویس رومینگ پرواز هر سه اپراتور همراه اول ، ایرانسل و رایتل
شاید شما هم به دنبال دریافت خدمات از اپراتور خود حتی در حین پرواز باشید! سرویس رومینگ پرواز این امکان را به مشترکان می دهد تا از زمان بلند...
تعرفه ها و طرح های تشویقی همراه اول
بلاگ | خدمات سیم کارت
تعرفه ها و طرح های تشویقی همراه اول
اپراتور همراه اول همواره در تلاش است که بهترین خدمات و تعرفه ها را به مشترکین خود ارائه کند، به همین دلیل با ایجاد طرح های تشویقی و تعرفه...
تعداد 1 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی 5
1
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟