بلاگ | بازار موبایل

بررسی جامع گوشی های جدید موتورولا اندروید ۱۱

انتشار ۱۴۰۰/۶/۶ . بروز رسانی ۱۴۰۰/۶/۶ ۱۹:۳۶ . ۶۶۲ بازدید

بررسی گوشی های جدید موتورولا که اندروید ۱۱ رو دریافت کردند موضوعی است که توجه بسیاری از کاربران موتورولا را به خود جلب کرده است. اگر شما هم علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد گوشی های جدید موتورولا که دارای اندروید۱۱ هستید و میخواهید تمامی گوشی های جدید موتورولا که اندروید ۱۱ رو دریافت کردند به طور کامل و دقیق بشناسید. حتما با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید. علاقمندان گوشی های موتورولا توصیه ما به شما خواندن این مطلب تا انتهای آن است. در این مقاله تمامی گوشی های جدید موتورولا که اندروید ۱۱ رو دریافت کردند را معرفی کرده ایم. هدف ما افزایش آگاهی و اطلاعات شما در این زمینه و کمک به کسب اطلاعات تخصصی در این حوزه برای شماست. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

بررسی جامع گوشی های جدید موتورولا اندروید ۱۱

 

فهرست گوشی های جدید موتورولا که اندروید ۱۱ رو دریافت کردند

خبر خوشی که برای کاربران موتورولا منتشر شد این بود که بعد از انتشار اندروید ۱۱ توسط گوگل، فهرست گوشی‌های هوشمند موتورولا که اندروید ۱۱ را دریافت می‌کنند منتشر گردید. در این فهرست بیشتر گوشی‌های قدیمی موتورولا به راحتی از سوی این شرکت کنار گذاشته شده‌ و نام آنها در لیست گوشی های موتورولا دیده نمی‌شود. در این قسمت فهرست کامل گوشی های جدید موتورولا که اندروید ۱۱ رو دریافت کردند را برای شما عزیزان ارائه کرده ایم:

 • موتورولا ریزر 5G
 • موتورولا ریزر 2019
 • موتورولا اج
 • موتورولا اج پلاس
 • موتورولا وان 5G
 • موتورولا وان اکشن
 • موتورولا وان فیوژن
 • موتورولا وان فیوژن پلاس
 • موتورولا وان هایپر
 • موتورولا وان ویژن
 • موتو جی 5G
 • موتو جی 5G پلاس
 • موتو جی فست
 • موتو جی پاور
 • موتو جی پرو
 • موتو جی استایلوس
 • موتو9 G
 • موتو9G پلی
 • موتو9G پلاس
 • موتو8G
 • موتو8G پاور
 • لنوو K12‌ نوت

 

بروزرسانی سیستم عامل گوشی موتورولا

 

بروزرسانی سیستم عامل گوشی موتورولا

شما به عنوان کاربران گوشی موتورولا به راحتی می توانید با مراجعه به پورتال اختصاصی برای آپدیت نسخه اندروید گوشی های موتورولا از زمان بروزرسانی سیستم عامل گوشی خود اطلاع پیدا کنید. به طور کلی سیاست شرکت موتورولا در این حوزه بدین صورت است که ابتدا گوشی‌های بالارده این شرکت آپدیت را دریافت کرده که گوشی لنوو K12 نوت هم در فهرست گوشی های موتورولا وجود دارد که به تازگی معرفی شده‌ است. نکته مهم دیگری هم که در این فهرست منتشر شده وجود دارد این است که لیست ذکر شده در این فهرست که شامل گوشی‌های هوشمندی است که آپدیت را دریافت می‌کنند، ممکن است تغییر کند. بنابراین انتشار این فهرست از سوی موتورولا به معنی تعهد رسمی شرکت مبنی بر انتشار بروزرسانی نیست. شرکت گوشی های موتورولا توانسته جدیدترین گوشی های تاشو در سال 2021 عرضه کند.

 

نکات مهم در مورد لیست گوشی های جدید موتورولا که اندروید ۱۱ رو دریافت کردند

شرکت موتورولا نکاتی را در مورد لیست گوشی های جدید موتورولا که اندروید ۱۱ رو دریافت کردند بیان کرده است. این شرکت اعلام کرده است که مدل وان اکشن این شرکت در بازار ایالات متحده و کانادا، اندروید ۱۱ را دریافت نخواهد کرد ولی کاربران آمریکای لاتین و اروپا به جزء کاربران روسیه امکان آپدیت سیستم عامل خود را دارند. شرکت موتورولا کاربران خود را تشویق کرده است تا بروزرسانی‌های نرم افزاری و امنیتی را دریافت نمایند.

نکات مهم در مورد لیست گوشی های جدید موتورولا که اندروید ۱۱ رو دریافت کردند

 

آپدیت اندروید ۱۱ موتورولا و بایدها و نباید های آن

با توجه به لیستی که شرکت موتورولا منتشر کرده است اگر شما به عنوان کاربر، گوشی موتورولایی دارید که قبل از سال ۲۰۱۹ وارد مراکز خرید گوشی شده است ، نباید انتظار نداشته باشید که این شرکت آخرین نسخه سیستم عامل گوگل را برای گوشی شما ارائه کند. بنابراین اگر از سال ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰ گوشی موتورولا داشته باشید، ممکن است لازم باشد تا مدتی برای دریافت آخرین نسخه سیستم عامل گوگل منتظر بمانید. با این حال خبر خوشی که برای شما کاربران گوشی های متورلا داریم این است که این شرکت اعلام کرده از ماه های آینده شروع به ارایه آپدیت اندروید ۱۱خواهد کرد. همچنین اگر شما به عنوان یکی از کاربران موتورولا وان اکشن هستید که گوشی خود را در آمریکای شمالی خریداری کرده اید، چندان خوش شانس نیستید. زیرا موتورولا قصد دارد نسخه های آمریکای لاتین و اروپایی این مدل از گوشی های خود را به اندروید ۱۱ بروزسانی کند به دلیل اینکه در آن مکان در برنامه Android One گوگل قرار دارد. با توجه به مطالبی که در مورد آپدیت اندروید ۱۱ موتورولا مطرح شد حتی با توجه به استانداردهای پشتیبانی ناچیز موتورولا، این زمان بندی برای آپدیت اندروید ۱۱ نمایش خوب و قابل قبولی برای این شرکت نیست.

گوشی های جدید موتورولا و اندروید ۱۱

بعد از انتشار لیستی از گوشی‌های موتورولا که اندروید ۱۱ را دریافت می‌کنند، موتورولا در پلتفرم ردیت اعلام کرد، که شروع به عرضه اندروید ۱۱ برای گوشی‌های خود کرده است. همچنین گوگل و کوالکام نیز اعلام کردند که  که برای پشتیبانی چهار ساله از دستگاه های مجهز به Snapdragon در آینده با یکدیگر همکاری می کنند. این تعهد و همکاری بیشترین کمک را به دستگاه های سطح پایین و میان رده خواهد کرد. به طور کلی اندروید ۱۱ ابتدا برای گوشی‌های اقتصادی موتورولا منتشر شده است و نه گوشی‌های پرچمدار این شرکت. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که، اندروید ۱۱ ویژگی‌های جدید و فوق العاده ای مانند تنظیمات حریم خصوصی جدید، قابلیت کنترل راحت‌تر گفتگوها و کنترل پخش دستگاه‌های مختلف را دارا می باشد.

 

گوشی های جدید موتورولا و اندروید ۱۱

 

عرضه اندروید ۱۱ برای گوشی‌های موتورولا

وجود اندروید 11 گوشی های موتورولا را به بهترین گوشی های سال 2021 تبدیل کرده است. اگر شما یکی از کاربران گوشی موتورولا هستید و هنوز اعلانی در مورد آپدیت گوشی خود نداشته‌اید، می توانید ابتدا به بخش تنظیمات گوشی رفته و سپس به بخش بروزرسانی تلفن همراه و به‌صورت دستی گوشی خود را بروزرسانی نمائید. اگر هنوز آپدیتی برای تلفن همراه شما وجود ندارد، چند روز بعد، می توانید این کار را امتحان کنید. نکته ی دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که با وجود شباهت موتو G پرو وG Stylus ولی احتمال این مسئله وجود دارد که عرضه اندروید ۱۱ برای این گوشی ها در بازه‌های زمانی مختلف انجام گردد. به طور کلی موتورولا بروزرسانی‌های گوشی‌های خود را دیر منتشر می‌کند، به ور مثال گوشی موتورولا وان ماکرو اخیراً اندروید ۱۰ را دریافت کرده است.

 

آپدیت اندروید ۱۱ برای گوشی های جدید موتورولا

موتورولا به عنوان تولید کننده گوشی‌های موبایل هوشمند و محصولات الکترونیکی دیگر، جزء یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های فعال در صنعت گوشی‌های موبایل است. چندان جای تعجب ندارد که این شرکت لیست گوشی‌های خود را که قرار است به آپدیت اندروید ۱۱ مجهز شوند خیلی دیر منتشر کرده است. پس از گذشت حدود ۴ ماه از زمانی که گوگل برای اولین بار آپدیت و نسخه جدید سیستم عامل خود را برای گوشی‌های موبایل هوشمند به اسم اندروید ۱۱ در اختیار تولید کنندگان گوشی‌های موبایل هوشمند قرار داده است. شاید بتوان گفت با وجود این تاخیر خبر خوش برای کاربران گوشی های این شرکت این است که سرانجام این لیست منتشر شده است. شما به عنوان کاربر گوشی های موتورولا باید هر چه زودتر به سراغ این لیست منتشر شده بروید. البته این نکته را نمی توان نادیده گرفت که برای تمام کسانی که در چند سال اخیر از محصولات موتورولا و گوشی‌های هوشمند این شرکت استفاده کرده‌اند و یا علاقه مند و پیگیر محصولات و گوشی های آن بوده‌اند چندان غافلگیر کننده نیست. اما لازم است شما به عنوان یکی از کاربران این گوشی‌ها در این زمینه این آگاهی را داشته باشید که بیشتر دستگاه‌های قدیمی‌تر موتورولا به راحتی کنار گذاشته شده و از چرخه دریافت آپدیت‌های جدید سیستم عامل اندروید خارج شده‌اند.

 

آپدیت اندروید ۱۱ برای گوشی های جدید موتورولا

 

پورتال اختصاصی شرکت موتورولا برای اطلاعات مربوط به آپگرید کردن

اگر شما هم یکی از کاربران گوشی های هوشمند شرکت موتورولا هستید به هیچ عنوان نگران نباشید این شرکت یک پورتال اختصاصی برای اطلاعات مربوط به آپگرید کردن در اختیار کاربران قرار داده است. شما می توانید به راحتی این پورتال را چک کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید. شما می توانید در این پورتال اختصاصی از آپدیت نرم افزاری جدیدی که نسخه ۱۱ سیستم عامل اندروید گوگل ارائه کرده است و زمان عرضه آن اطلاع پیدا کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که به طور کلی بخش پشتیبانی و شرکت‌های مخابراتی نقش مهمی در ارائه آپدیت جدید نسخه ۱۱ سیستم عامل اندروید R گوگل بر روی گوشی‌های هوشمند شرکت موتورولا دارند. بنابراین با در نظر گرفتن تمامی این عوامل و زمانبندیها و برنامه ریزیهای صورت گرفته در این زمینه از سوی شرکت موتورولا باز هم نمیتوان با اطمینان یک فکت مطلق صادر کرد که فلان دستگاه در فلان تاریخ حتما به اندروید ۱۱ آپدیت خواهد شد. با این حال با اطمینان میتوان گفت که مدل‌های رده بالاتر لاین آپ سری اول زودتر از همه موفق به دریافت اندروید ۱۱ خواهند شد.

 

بررسی گوشی های جدید موتورولا

 

زمان عرضه اندروید ۱۱ برای گوشی های جدید موتورولا

در لیست منتشر شده توسط موتورولا نام گوشی Lenovo K12 Note لنوو نیز به چشم می خورد. نکته جالبی که در مورد این گوشی هوشمند وجود دارد این است که محصول این برند هنوز به صورت رسمی راهی بازار نشده است. اما با توجه به اینکه موتورولا سابقه درخشانی در به‌روزرسانی سیستم عامل گوشی‌های خود ندارد؛ این بار شاید بتوان به اعلان های این شرکت در خصوص بروزرسانی گوشی های هوشمند موتورولا اعتماد کرد. در سال گذشته، موتورولا انتشار آپدیت اندروید ۱۰ را از ماه دسامبر آغاز کرد و در سال قبل‌تر از آن هم سه ماه طول کشید تا نخستین گوشی موتورولا به اندروید ۹ آپدیت گردد. کاربران گوشی های هوشمند موتورولا امیدوار این‌بار در موعد مقرر شاهد انتشار آپدیت اندروید ۱۱ از سیستم عامل گوگل برای گوشی‌های موبایل هوشمند موتورولا باشند.

اندروید ۱۱برای گوشیهای هوشمند موتورولا و ویژگیهای آن

با توجه به تمامی مطالبی که در مورد بررسی گوشی های جدید موتورولا که اندروید ۱۱ رو دریافت کردند،گفته شد. در این قسمت اطلاعاتی را درباره این نسخه از سیستم عامل گوگل برای شما عزیزان ارائه کرده ایم. اندروید ۱۱، به عنوان یازدهمین نسخه‌ از سیستم عامل گوگل است. این نسخه همراه با تغییراتی در سیستم اعلانات و پخش فایل‌های چندرسانه‌ای دردسترس عموم قرار گرفته است. گوگل در هشتم سپتامبر ۲۰۲۰ (هجدهم شهریور ۱۳۹۹)، یازدهمین نسخه از این سیستم عامل اندروید را بعد از چهار نسخه بتای عمومی به طور رسمی منتشر کرد. گوگل اندروید ۱۱ را به عنوان سیستم عاملی معرفی کرده است که به هر آنچه اهمیت دارد، می‌پردازد. مهم‌ترین جنبه‌های سیستم عامل اندروید ۱۱را میتوان در شش زمینه به نوعی متفاوت و بهینه شده نسبت به نسخه های فدیمی دانست. از جمله این موارد میتوان به بخش گفت‌وگوها، حوزه محتوا، بخش ابزارهای پیش‌بین، قابلیت دسترسی‌پذیری، بخش کنترل دستگاه‌ها و حریم خصوصی و امنیت آن اشاره کرد. شما می توانید از اندروید اتو، به عنوان راهکار گوگل برای استفاده کردن از تمامی قابلیت‌های گوشی‌های اندرویدی بر روی سیستم Infotainment خودرو است. در حال حاضر تمام گوشی‌های هوشمند مبتنی‌بر اندروید ۱۱ به ‌صورت بی‌سیم بر روی داشبورد خودروها استریم می‌شوند. نکته مهمی که شما به عنوان کاربران ایرانی گوشی های موتورولا به آن توجه داشته باشید این است که در شرایط کنونی این ویژگی کارایی خاصی برای شما نخواهد داشت.

 

اندروید ۱۱برای گوشیهای هوشمند موتورولا و ویژگیهای آن

 

اندروید ۱۱ و قابلیت های آن برای گوشیهای هوشمند موتورولا

اندروید ۱۱ در واقع یک به‌روزرسانی جامع و گسترده‌ با انبوهی از قابلیت‌های بنیادین براش شما به عنوان کاربران گوشیهای هوشمند موتورولا نیست. بنابراین شما نباید از پلتفرم اندروید انتظار تغییرات ناگهانی داشته باشید. به طور کلی میتوان گفت که اندروید ۱۱ تجربه‌ی کاربر از گوشی هوشمند اندرویدی موتورولا را ارتقا داده است. این نسخه از اندروید نشان می‌دهد که گوگل در مسیر درستی در این حوزه قرار گرفته و رو به پیشرفت می باشد. از قابلیت های مهم اندروید برای گوشیهای هوشمند موتورولا میتوان به مواردی مانند: کنترل بهتر برای دسترسی اپ‌ها به داده‌های مهم شما به عنوان کاربر، وجود اعلانهای کاملا" تفکیک ‌شده، قابلیت کنترل یکپارچه‌ی محتوای چندرسانه‌ای، امکان سازگاری بهتر با گوشیهای هوشمند تاشدنی اشاره کرد.

زمان عرضه اندروید ۱۱ برای گوشیهای هوشمند

زمانی که گوگل نسخه نهایی اندروید ۱۱برای دستگاه‌های منتخب عرضه شد. در نهایت گوگل به طور رسمی نسخه یازدهم این سیستم عامل را برای گوشی‌های پیکسل نیز ارائه کرد. همچنین نسخه نهایی آپدیت اندروید برای گوشی‌های پیکسل عرضه نشده نیز در بازار ارائه شد. نکته مهمی که بسیاری از کاربران گوشیهای هوشمند به دنبال آن بودند این است که آیا کاربران گوشی‌های جدید موتورولا نیز به زودی آپدیت اندروید ۱۱ را دریافت خواهند کرد؟ کدام مدل‌ از گوشی‌های هوشمند موتورولا و در چه زمانی Android 11 را دریافت خواهند کرد؟ با توجه به اینکه شرکت‌های مختلف برنامه جدول زمانی عرضه خود را اعلام کرده‌اند می‌توانید با دقت به سرعت عرضه نسخه‌های قبلی اندروید توسط این شرکت‌ها از زمان تقریبی عرضه Android 11 نیز اطلاع پیدا کنید. به طور کلی اندروید ۱۱ (Android 11) برای گجت‌های قابل حمل مانند تبلت و گوشی‌های هوشمند در نظر گرفته شده است. شرکت موتورولا به عنوان یکی از شرکت های سازنده گوشیهای هوشمند است که با انتشار لیست جامعی، اعلام کرده که اندروید ۱۱ برای کدام‌یک از محصولاتش به‌صورت به‌روزرسانی عرضه می‌گردد یا کدام‌یک از گوشی‌های هوشمند یا تبلت‌های در دست ساخت این شرکت همراه‌ با اندروید ۱۱ به بازار عرضه خواهد شد.

 

اندروید ۱۱ و قابلیت های آن برای گوشیهای هوشمند موتورولا

 

چگونه میتوانید اندروید 11 را بر روی گوشیهای موتورولا نصب کنید؟

اندروید 11 به‌صورت OTA بر روی گوشی‌های هوشمند عرضه می شود. ولی امکان نصب آپدیت این اندروید ازطریق روش سایدلود برای شما کاربران عزیز وجود دارد. اگر اعلان نصب آپدیت جدید آن را به‌صورت خودکار بر روی گوشی خود دریافت نکرده‌اید به راحتی میتوانید از قسمت تنظیمات، به‌ بخش بروزرسانی نرم‌افزار رفته و نسبت به بررسی عرضه‌ی آپدیت برای گوشی هوشمند موتورولا اقدام نمائید.

چه تفاوتی میان اندروید 10 و 11 وجود دارد؟

خبر خوش گوگل برای کاربران گوشی های هوشمند که قابلیت عرضه نسخه اندروید 1 تا 11 بر روی گوشی های آنها وجود دارد این است که مهم‌ترین تغییرات ویژه در بخش حریم خصوصی برای اندروید 11 در نظر گرفته شده است. در اندروید 11 شما به راحتی می‌توانید دسترسی دائمی از ویژگی نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری مانند دسترسی به دوربین، میکروفون یا موقعیت جغرافیایی را به اپلیکیشن‌های مختلف نصب شده بر روی گوشی هوشمند خود بدهید. در نتیجه دیگر هنگام نصب اپلیکیشن جدید از شما درخواست دسترسی به این موارد ذکرشده پرسیده نخواهد شد. با این نسخه از اندروید در حقیقت خیال کاربران گوشیهای هوشمند مانند گوشیهای موتورولا از بخش حریم خصوصی راحت خواهد بود.

 

چه تفاوتی میان اندروید 10 و 11 وجود دارد؟

 

بررسی گوشی های جدید موتورولا

بررسی گوشی های جدید موتورولا که اندروید ۱۱ رو دریافت کردند برای کاربران و علاقه مندان این برند معتبر و با سابقه بسیار جذاب است. کاربرانی که تجربه کار با گوشی های جدید موتورولا را دارند صد در صد علاقه مند هستند تا نسخه اندروید ۱۱ را دریافت.ما در این مقاله سعی کردیم به بررسی گوشی های جدید موتورولا که اندروید ۱۱ رو دریافت کردند با جزئیات کامل برای شما کاربران عزیز بپردازیم. به این نکته مهم توجه داشته باشید که هر یک از گوشیهای جدید موتورولا که اندروید ۱۱ رو دریافت کردندمیتوانند برای شما به عنوان کاربر گوشیهای هوشمند منحصر بفرد و جذاب باشند. بنابراین توصیه میکنیم با توجه به اولویت ها و نیازهای خود هر یک از آنها را انتخاب کنید. اگر تجربه کار با هر یک از این گوشی های معرفی شده را دارید لطفا در قسمت کامنت و نظرات آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

 

تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

اولین نفری باشید که نظر میدهید.
x
مای رند
ثبت سفارش سیم کارت
ثبت سفارش!