وب سایت مای رند - مرکز خرید و فروش سیم کارت
ثبت نام ورود
خرید سیم کارت رند از شهر سیم
بلاگ | سیم کارت

فعال سازی رومینگ همراه اول در خارج از کشور

انتشار ۱۴۰۱/۲/۷ . بروز رسانی ۱۴۰۱/۲/۷ ۱۱:۱۸ . ۳۲۳۶۱ بازدید

هنگامی که شما به یک سفر خارجی مسافرت می کنید، نخستین چیزی که باید به آن فکر خواهید کرد این است که چگونه می توانم از خارج از کشور با عزیزانم تماس برقرار کنم.؟ زیرا زمانی که شما از کشور خارج می شوید، تلفن همراه شما از پوشش دهی اپراتور خود خارج می شود. در این صورت شما دیگر نمی توانید تماس گرفته و یا از اینترنت آن استفاده کنید. اما نگران نباشید راه حلی برای این مسئله وجود دارد که رومینگ نامیده می شود. آیا می دانید رومینگ ایرانسل ، همراه اول و رایتل و نحوه غیرفعالسازی چگونه انجام می شود. ما در ادامه قصد داریم تا مطالبی درباره نحوه فعال سازی رومینگ همراه اول بیان کنیم. برای آگاهی از این موضوع تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. 

 

فعال سازی رومینگ همراه اول در خارج از کشور

 

رومینگ چیست؟

پیش از آن که بحث درباره رومینگ همراه اول را آغاز کنیم، لازم است بیان کنیم که رومینگ چیست، در این صورت شما می توانید مطالب بیان شده را بهتر درک کنید. اپراتور همراه اول نیز مانند تمام اپراتورها فقط می‌تواند نقاط درونی ایران را پوشش دهی کند. حال اگر شما از سیم کارت همراه اول استفاده می کنید و قصد دارید تا بتوانید در خارج از کشور نیز از خدمات این اپراتور بهره مند شوید، باید بتوانید از رومینگ آن استفاده نمایید. امکان استفاده از تلفن همراه جهت ارسال و دریافت صوت، استفاده از شبکه اینترنت و پیامک هنگام مسافرت به خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدا با استفاده از شبکه های تلفن همراه کشور مقصد را سرویس رومینگ بین الملل می گویند. 

 

رومینگ چیست؟

 

روش فعال سازی رومینگ سیم کارت همراه اول

نخست بهتر است این موضوع را بدانید که کدی که برای فعال سازی رومینگ همراه اول مورد استفاده قرار می‌گیرد برای سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری مشترک است. شما برای فعال سازی و یا غیر فعال کردن رومینگ همراه اول می ‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید که در ادامه هر یک از آنها را شرح می دهیم.

 

روش فعال سازی رومینگ سیم کارت همراه اول

 

 • فعال سازی رومینگ همراه اول توسط کد رومینگ

در این حالت فعال سازی رومینگ همراه اول خیلی راحت می باشد. شما تنها کافی است کدی که در ادامه بیان می کنیم را از چپ به راست شماره گیری کرده تا رومینگ تلفن همراه شما فعال شود. برای فعال‌سازی این رومینگ باید کد دستوری #29*10* را از چپ به راست وارد کنید. 

 • فعال سازی این رومینگ توسط ارسال پیامک

اگر قصد ندارید رومینگ همراه اول شما توسط کد، فعالسازی شود راه دیگری را پیش پای شما می گذاریم. شما می توانید از طریق ارسال پیام کوتاه، این سرویس را فعال کنید. برای انجام این کار کافی است عدد ۲۹ را به شماره ۱۰ پیامک کرده و منتظر باشید تا نتیجه فعال سازی به شما ارسال گردد. 

 

فعال سازی رومینگ همراه اول توسط کد رومینگ

 

چگونه میتوانم از از سرویس رومینگ همراه اول استفاده کنم؟

یقیناً برای شما این پرسش پیش آمده است که چگونه می توانید از این سرویس استفاده کنید؟ در این بخش این پرسش را پاسخ خواهیم داد. اما فعال سازی رومینگ همراه اول تنها شارژ کردن حساب و شماره گیری کد فعال سازی کافی نیست. شما باید بتوانید این سرویس را در گوشی موبایل خود فعال کرده و شبکه مورد نظر را جستجو و سپس به آن متصل شوید. در اکثر تلفن های هوشمند این سرویس بر روی حالت خودکار و اتوماتیک قرار دارد. در ادامه قصد داریم توضیح مختصری درباره نحوه فعال کردن و جستجوی شبکه در سیستم های عامل اندروید و ios بیان کنیم. 

نحوه جستجوی شبکه رومینگ همراه اول در دستگاه های آیفون

اگر شما دارای تلفن همراه آیفون می باشید برای انتخاب دستی شبکه رومینگ باید مسیرهای زیر را بپیماید.

 • نخست وارد بخش تنظیمات شوید.
 • گزینه Carrier را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.
 • زمانی که وارد صفحه جدید شدید، اگر گزینه اتوماتیک روشن بود آن را غیرفعال کنید. صبر کنید تا شبکه‌ های در دسترس جستجو گردد. از میان شبکه‌های یافت شده شبکه مورد نظر خود را انتخاب کنید. حال رومینگ همراه شما فعال و قابل استفاده می باشد.
 • روش جستجوی شبکه رومینگ در دستگاه های اندروید

جهت فعال سازی رومینگ همراه اول در در موبایل با سیستم عامل اندروید باید مراحل زیر را بپیماید. 

 • نخست وارد بخش تنظیمات شوید.
 • وارد بخش Network More شوید.
 • حال گزینه mobile network را انتخاب کنید.

در صفحه ای که مقابل شما باز می‌گردد به دنبال عبارت network operators باشید. آن را انتخاب کرده و منتظر بمانید تا لیست شبکه های در دسترس برای شما جستجو گردد. اکنون می توانید شبکه مورد نظر خود را انتخاب کرده و از سرویس رومینگ خود استفاده نمایید. 

 • برقراری تماس با موبایل توسط سرویس رومینگ

اکنون که شما در خارج از کشور هستید و قصد دارید با شماره موبایل کسی که در ایران است تماس بگیرید، نیازی نیست که کار سختی انجام دهید. شما تنها کافی است به جای رقم صفر اول شماره کد ۰۰۹۸ را وارد کنید. به به عبارتی می توانید با پیش شماره 009891 با یک تلفن همراه تماس بگیرید. 

 • برقراری تماس با شماره ثابت توسط سرویس رومینگ

اما اگر شماره ای که قصد دارید با آن تماس بگیرید ثابت است باید مانند شماره تلفن همراه کد 0098 را در ابتدای شماره وارد کرده و مانند روش قبل صفر نخست شماره را از اول آن حذف نمایید. به عنوان مثال کد تهران که ۰۲۱ می باشد را باید به این صورت شماره گیری کنید ۰۰۹۸۲۱

 

چگونه می توان از خدمات اینترنت رومینگ همراه اول استفاده کرد؟

حال که شما فعال سازی رومینگ همراه اول را روی سیم کارت خود انجام داده اید، احتمالا این پرسش برای شما مطرح می شود که چگونه می توانم از اینترنت رومینگ سرویس خود استفاده کنم؟ در این بخش توضیحاتی در این باره به شما خواهیم داد. شما باید ابتدا شبکه اینترنت رومینگ خود را جستجو کنید. اما در گوشی های مختلف به روش های مختلفی می توان به منوی مورد نظر دسترسی داشت. 

 • فعال سازی حالت رومینگ همراه اول در گوشی آیفون

اگر شما دارای گوشی آیفون هستید و قصد دارید تا سرویس رومینگ را در تلفن همراه خود فعال کنید می توانید با اجرای موارد زیر این اقدام را انجام دهید. 

 • نخستین گامی که باید بردارید این است که وارد بخش تنظیمات گوشی تلفن همراه خود شوید.
 • حال از میان گزینه های موجود در این صفحه منو Cellular یا Mobile Data را برگزینید.‌
 • حال در منوی مقابل خود گزینه Cellular Data options را یافته و آن را انتخاب کنید.
 • در منوی جدیدی که مقابل شما باز می شود بخش های مختلفی وجود دارد. اما شما باید مورد Data Roaming را فعال سازی کنید.

 

چگونه می توان از خدمات اینترنت رومینگ همراه اول استفاده کرد؟

 

فعال سازی رومینگ همراه اول در گوشی های اندروید

اگر شما دارای گوشی اندروید هستید و قصد دارید شبکه اینترنت رومینگ همراه اول را فعال کنید، باید مسیرهای زیر را بپیماید.

 • نخست وارد بخش تنظیمات تلفن همراه خود شوید.
 • اقدام بعدی که باید انجام دهید، این است که از میان منوهای موجود در صفحه مقابل خود منوی اتصالات یا CONNECTION را انتخاب کنید.
 • شما می‌توانید در این منو، موردی با عنوان شبکه های تلفن همراه (Mobile networks) را مشاهده کرده و وارد آن شوید.
 • حال از میان گزینه های موجود در این منو گزینه اپراتورهای شبکه یا Networks operators را برگزینید.
 • شما در صفحه جدید با انتخاب گزینه select automatically مشخص می کنید که جستجوی شبکه به صورت خودکار صورت گیرد. اما با انتخاب گزینه select manually مشخص می کنید که قصد دارید اطلاعات شبکه مورد نظر را به صورت دستی وارد نمایید.

 

فعال سازی رومینگ همراه اول در گوشی های اندروید

 

افزایش اعتبار برای سیم کارت های دائمی و اعتباری

مسئله مهم دیگری که هنگام فعال سازی رومینگ همراه اول مطرح می‌شود این است که چگونه می‌توان اعتبار سیم کارت رومینگ خود را افزایش دهیم؟ برای استفاده از سرویس رومینگ تفاوتی سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری وجود ندارد. زیرا توسط هر دو آن ها می توان از این خدمات استفاده کرد. تنها تفاوتی که میان این سیم‌کارت‌ها وجود دارد نحوه شارژ حساب رومینگ است که در ادامه هر یک از آنها را توضیح می دهیم.

 

 • نحوه افزایش سیم کارت های اعتباری 

می‌توان گفت: نحوه افزایش اعتبار سیم کارت های رومینگ اعتباری از سیم‌کارت‌های دائمی همراه اول بسیار راحت تر است. شما باید جهت شارژ حساب این نوع سیم کارت ها دقیقا مانند زمانی که شارژ خریداری می‌کردید، سیم کارت خود را شارژ نمایید. این شارژ را می‌توان توسط دستگاه‌های خودپرداز، اپلیکیشن‌های پرداخت، دستگاه های پوز و یا همراه بانک خریداری نمود. 

 • نحوه افزایش اعتبار سیم کارت دائمی

جهت استفاده از سرویس رومینگ همراه اول در سیم کارت های دائمی می توان از دو روش حساب رومینگ خود را شارژ نمود. 

 • نحوه افزایش اعتبار سیم کارت رومینگ توسط سایت همراه اول

شما می توانید توسط سایت همراه اول نسبت به شارژ حساب رومینگ خود اقدام نمایید. برای شارژ حساب از این طریق باید مراحل زیر را بپیماید. 

 • وارد سایت همراه اول شوید.
 • حال گزینه سرویس ها و محصولات را انتخاب کرده و آن را کمی نگه دارید تا صفحه کوچکی نشان داده شود.
 • اکنون از میان گزینه‌های نمایش داده شده مورد رومینگ و مکالمات بین‌الملل را برگزینید.
 • اکنون روی بخش مکالمات در پیامک بین الملل ضربه بزنید تا گزینه های ممکن به شما نمایش داده شود.
 • در هر بخش کد مورد نیاز جهت فعال سازی رومینگ همراه اول درج شده است.
 • افزایش اعتبار توسط پیامک

اگر شما قصد دارید تا حساب رومینگ خود را با این روش شارژ کنید باید پنج مرحله را بگذرانید تا حساب شما با موفقیت شارژ گردد. 

 • نخستین مرحله ارسال پیامک حرف B به شماره ۹۹۰۰۰۹ می باشد.
 • مبلغی که برای شارژ حساب خود در نظر دارید را وارد نمایید.
 • شماره تلفن همراه خود را ارسال کنید. پیامکی حاوی شناسه پرداخت و شناسه قبض به تلفن همراه شما ارسال خواهد شد.
 • آخرین مرحله این است که پس از دریافت شناسه پرداخت و شناسه قبض مبلغ را پرداخت کنید.

 

 

افزایش اعتبار برای سیم کارت های دائمی و اعتباری

 

هزینه رومینگ همراه اول

اما نکته دیگری که باید به بررسی آن بپردازیم، تعرفه رومینگ کشورها و نحوه محاسبه آن ها است. محاسبه این هزینه بر اساس دقیقه صورت می گیرد. اما بهتر است این نکته را نیز بدانید که برقراری تماس با ایران از طریق رومینگ، تماس با شماره کشور میزبان و یا دریافت تماس از ایران، هر یک هزینه های مخصوص به خود را داراست. به بیان دیگر اگر شما با سیم کارت همراه اول خود با شماره در ایران تماس برقرار کنید هزینه این تماس با تماسی که با سیم کارت همراه اول خود با یکی از شماره های کشور خارجی برقرار می کنید، متفاوت خواهد بود.‌ هزینه تماس با سیمکارت های خارجی مطابق تعرفه بین المللی حساب می شود. 

 

نحوه خرید بسته اینترنت رومینگ همراه اول

شما برای استفاده از اینترنت گوشی خود در خارج از کشور می توانید از اینترنت رومینگ استفاده نمایید. لازم به ذکر است که خرید بسته اینترنت رومینگ همراه اول می تواند هزینه های شما را کاهش دهد. اما به نکته توجه کنید که کلیه این بسته ها برای مشترکین اعتباری و دائمی قابل استفاده بوده و کاربران تنها 8 روز فرصت استفاده از آن ها  را دارند. شما می توانید جهت خرید بسته های اینترنت رومینگ همراه اول کد های زیر را وارد کنید:

فعال سازی 50 مگا بایت با وارد نمودن کد *1*631*121#

فعال سازی 100 مگا بایت با وارد نمودن کد *1*631*122#

فعال سازی 200 مگا بایت با وارد نمودن کد *1*631*123#

فعال سازی 400 مگا بایت با واردن نمودن کد *1*631*124#

 

برخی نکات مهم درباره پرداخت صورتحساب از خارج کشور

حتماً به این موضوع توجه کنید که فعال‌سازی سرویس رومینگ بین الملل تنها پیش از رفتن به کشور دیگر و از طریق کد دستوری #291*10*و یا کد دستوری #1* یا استفاده از اپلیکیشن همراه من در بخش منوی خدمات امکان پذیر می باشد. 

همچنین به این نکته توجه کنید که اگر آخرین نسخه اپلیکیشن همراه اول بر روی تلفن همراه شما نصب و فعال باشد. شما می توانید در هر کجای دنیا که باشید به شبکه اینترنت وصل شده و سرویس خود را قطع و وصل نمایید. 

شما باید تمامی پرداخت های خود را از کارت های بانکی ایرانی انجام دهید. 

بسته های اینترنت، دیگر در خارج از کشور فعال نبوده و شما باید جهت استفاده از اینترنت همراه اول به دیتای عادی روی آورید. هزینه این دیتا و مطابق با تعرفه رومینگ شارژ می شود. توصیه می‌کنیم که در استفاده از دیتای رومینگ دقت نمایید.

اگر سرویس رومینگ بین‌الملل شما فعال باشد و به پوشش شبکه همراه اول وصل باشد، شما در کشور دیگر به راحتی می توانید توسط کدهای دستوری ussd تمامی پرداخت های خود را انجام دهید. آیا می دانستید شرکت همراه اول اولین اپراتور ایران دو سیم کارت را به صورت نمادین در قالب توکن NFT در سامانه به نان بی تا ققنوس منتشر کرد.

 

بررسی فعال سازی رومینگ همراه اول

فعال سازی رومینگ همراه اول موضوعی است که هنگامی که شما در خارج از کشور قرار دارید و قصد دارید تا با استفاده از سیم کارت همراه اول خود با ایران تماس گرفته و یا اینکه از شبکه اینترنت تلفن همراه خود استفاده کنید، اهمیت می یابد. رومینگ اعتباری همراه اول اکنون در 56 کشور و توسط 86 اپراتور قابل استفاده است. شما می توانید با داشتن یک سیم کارت اعتباری همراه اول از تمامی خدمات آن بهره مند شوید. امیدواریم توانسته باشیم مطالب مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. 

 

تعداد 1 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی 5
1
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

 1. nad***@gmail.com

  واقعا تاسف بار و زجرآوره که مدیریت مملکت افتاده دست یه مشت ابله سفیه، آخه نادانها کسی که خارج از کشوره و سیمکارتش غیرفعاله که نمیتونه کد فلان رو بگیره یا پیامک بفرسته برا فعال سازی رومینگ، حداقل یه سرویس اینترنتی میزارند که اینکار انجام پذیر باشه، اصلا فعال سازی رومینگ چه معنایی داره خودتون میفهمید!؟,با هر سیمکارتی از هر جای دنیا باشی وقتی وارد یه کشور دیگه میشی رومینگ برات فعاله و خودکار برات پیام میاد که در صورت استفاده هزینه هات چقدر میشه، واقعا که😔😔😔😔🤔🤔😲😲😲

x
مای رند
قیمت گذاری سیم کارت
ثبت درخواست