انتخاب استان

قبل از خرید بسته اینترنت این مطلب را بخوانید!

روزگاری که مجبور بودیم برای داشتن سرعت بالاتر از 128 کیلو بیت بر ثانیه بر بستر ای دی اس ال ، گواهی از دانشگاه ببریم که ثابت کنیم دانشجو هستیم یا فرم پر کنیم که سرعت بالا را برای چه موضوعی نیاز داریم سپری شده، حالا دیگر حجم هایی تا 50 برابر این سرعت هم گاهی در دسترس ایرانیان قرار می گیرد و دیگر کسی برای داشتن اینترنت با سرعت بالا نیازی به فرم پر کردن و دلیل اوردن ندارد.

گسترش گوشی های هوشمند و اینترنت های همراه سبب شده که بسیاری از ایرانی ها خرید بسته را در سبد خرید ماهیانه خود داشته باشند. خرید بسته های اینترنت همواره یکی از دغدغه های مردم است. اینکه چه میزان حجم به دردشان می خورد، چقدر از آن را مصرف می کنند و چقدر حجم کم یا زیاد می آورند. بر همین اساس قیمت آن و حجم بسته یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در خرید بسته اینترنتی است.

گاهی افراد که مصرف بالایی دارند بسته های بلند مدتی تهیه می کنند و کسانی هم که مصرف کمتری دارند بعضا به حتی زیر یک گیگ نیز راضی هستند!

هر سه اپراتور اصلی یعنی ایرانسل، همراه اول و رایتل بسته های متنوع و گوناگونی برای مشترکین خود تدارک دیده اند که بر اساس میزان حجم، زمان و یا حتی ساعت مصرف متفاوت هستند. کاربران همواره به دنبال بسته های اینترنت رایگان در فضای مجازی هستند و یکی از تبلیغات فیک در همین زمینه است که فلان اپراتور اینترنت رایگان ارائه می کند؛ اما واقعیت این است که جز در موارد خاص مانند روز تولد و اعیاد، هیچ کدام از اپراتور ها اقدام ارائه اینترنت رایگان نمی کنند. حال برای خرید بسته، خرید بسته های بلند مدت برای شما مناسب است یا کوتاه مدت و کم حجم؟

قبل از خرید بسته اینترنت این مطلب را بخوانید!

بسته های بلند مدت با حجم کم، در مقابل بسته های کوتاه مدت با حجم کم تقریبا توجیه ناپذیر هستند چون شما صرفا زمان اشتراک خود از اینترنت را می پردازید که هزینه کمی هم به شما تحمیل نمی کند. اما بسته های با حجم بالا و طویل المدت همواره به صرفه ترین و اقتصادی ترین بسته هاست. برای مشترکین با مصرف متوسط می تواند یک انتخاب منطقی و حتی عالی باشد از آن جایی که به دلیل مدت طولانی بسته، حجم بسته نیز زیاد است و می توانید مدت زمان بیشتری را در فضای وب گشت و گذار کنید و نیاز هایتان را در فضای مجازی رفع کنید.

بسته های نا محدود

ایرانسل و همراه اول هر دو بسته های نامحدود شبانه در اختیار مشترکین خود قرار می دهند که البته محدودیت مصرف منصفانه سیاستی است که از این بسته ها هم دور نیست. همراه اول در این زمینه بسیار قوی تر عمل کرده و با ارائه یک بسته جذاب، 50 گیگ اینترنت را به شما در ساعت 2 تا 11 بامداد ارائه می دهد که کمتر کسی است که دوست نداشته باشد آن را امتحان کند. این اما فقط برای یک روز قابل استفاده است و بسته های با حجم های بسیار بالاتر در اشتراک های ماهانه و هفتگی قابل دسترسی است.

رایتل نیز طرحی شبیه به همراه اول دارد، اما حجم ان تقریبا نصف اپراتور اول است و در ماه بصورت نامحدود فقط 300 گیگ اینترنت در اختیار مشترک قرار می دهد آن هم در ساعت 3 تا 9 بامداد.

البته در کنار بسته های فوق الذکر، اپراتور ها به مناسبت های مختلف بسته های جذابی را به مشترکین پیشنهاد می کنند که از دست دادن آن چندان کار منطقی نیست! حالا دیگر انتخاب با خود شماست که براساس اینترنت مصرفی تان، گشت و گذار و وبگردی، استفاده از شبکه های اجتماعی و ... یک بسته طولانی مدت  با حجم بالا انتخاب کنید یا یک بسته کوتاه مدت و با حجم پایین تا از نظر اقتصادی بیشتر به نفع تان باشد.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

۱ نظر
  1. 1 از 5
    nag***@yahoo.com

    بطورکلی قیمت یک گیگ ازهرنوع بسته خصوصا درهمراه اول از۲۵۰۰ تا۳۵۰۰ تومان است که در مقابل بسته های ای دی اس ال که گمترین قیمت آن حدود ۵۰۰ تومان است بسیار گران میباشد واین یک نوع کلاهبرداری شرکتهای مخابراتی ازمردم است