بلاگ | اخبار اپراتورها

مجلس از شبکه امن ایرانسل استفاده خواهد کرد

انتشار ۱۳۹۹/۳/۱ . بروز رسانی ۱۳۹۹/۳/۱ . سجاد اکبري نيستاني . ۷۲ بازدید

اپراتور ایرانسل، مجلس شورای اسلامی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت گسترش زیرساخت ارتباطی مجلس شورای اسلامی، به تفاهم سه جانبه رسیدند و مقرر شد این اپراتور بستر لازم جهت استفاده خانه ملت از شبکه امن ایرانسل را فراهم نماید.

تفاهم نامه همکاری میان ايرانسل، مجلس وزارت ارتباطات

در جلسه ای که عصر روز دوشنبه 29 اردیبهشت 1399، با حضور دکتر بیژن عباسی آرند مدیر عامل شرکت ایرانسل، آقای دکتر امیر ناظمی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، دکتر غلامرضا نوری قزلجه معاون اجرایی رئیس مجلس شورای اسلامی و مهندس احمد تقوایی نجیب رئیس مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات مجلس شورای اسلامی، در محل مجلس شورای اسلامی برگزار گشت؛ تفاهم‌نامه ی همکاری جهت گسترش و بهره‌برداری از خدمات شبکه ی امن اختصاصی ایرانسل (APN) و استفاده از خدمات فناوری اطلاعات ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال کشور، به عنوان زیرساخت ارتباطی خانه ملت امضا شد.

استفاده مجلس از زیرساخت ارتباطی ایرانسل

مطابق با این توافق، بسترهای همکاری حاضر، شامل «ارائۀ زیرساخت ارتباطی و شبکۀ امن اختصاصی در سراسر ایران برای مجلس شورای اسلامی با استفاده از زیرساخت ارتباطی اپراتور ایرانسل» و همچنین «طرح ریزی برای استفاده از تکنولوژی های جدید در سیستم تماس اضطراری جهت ارتقای خدمات و بهره‌وری» خواهد بود.

شبکه امن همراه ایرانسل چیست؟

در سرویس شبکه امن همراه ایرانسل (APN)، دسته ای از سیم کارت‌ ها در شکل یک شبکه اختصاصی مجازی بر روی شبکه امن تلفن همراه ایرانسل با یکدیگر تبادل اطلاعات می‌نمایند. سازمان‌ها، شرکت ها و کسب و کارها با بهره گیری از این سرویس این امکان را دارند تا با سیم‌ کارت‌ های ایرانسل، در یک کانال ارتباطی امن و اختصاصی بدون احتیاج به اینترنت، به شبکه شخصی خود در اقصی نقاط کشور عزیزمان اتصال یابند.

یک امکان جذاب> رندترین سیم کارت ها را اقساطی خرید کنید

سیم کارت دلخواه خود را جستجو کرده و به صورت اقساطی خرید نمایید

شبکه امن ایرانسل چه مزایایی دارد؟

از جمله ویژگی های مثبت خدمات APN می‌توان به امنیت بسیار مناسب، عدم نیاز به اینترنت، پوشش وسیع و دسترسی همیشگی و همچنین پهنای باند بالا اشاره نمود. در ۶ سال گذشته، تعداد دو میلیون از این سیم کارت ایرانسل، در صنایع و بخش های متنوع مانند حمل و نقل، توزیع برق، شبکه آب، نفت و گاز، نظامی و انتظامی، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، عرضه و توزیع، غذایی، شبکه بانکداری، کانال های پرداخت و… مطابق با SLA و با رعایت استانداردهای به‌روز فناوری، در حال ارائه سرویس به بخش های مختلف ایران می باشد.

تفاهم سه جانبه مجلس، وزارت ارتباطات و ایرانسل

ویژگی‌ها و مزایای ذکر شده موجب شده است تا از سال پیش، مجلس شورای اسلامی، زیرساخت ارتباطی اپراتور سیم کارت ایرانسل را جهت برقراری ارتباطات و برگزاری نشست های آنلاین انتخاب نماید. قبل از این در هنگام عدم برگزاری جلسات علنی مجلس به دلیل شیوع کرونا، در اسفند ماه 1398 و فروردین ماه 1399، سه نشست آنلاین میان برگزیدگان مردم بر بستر زیرساخت ارتباطی ایرانسل برگزار گشته بود. در حال حاضر نیز با عنایت به لزوم حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی، تعدادی نمایندگان مردم از بیرون از صحن علنی و به شکل آنلاین در ساختمان مجلس، با بهره گیری از زیرساخت ارتباطی ایرانسل، در جلسه علنی حضور پیدا می‌نمایند. جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی نیز بر همین بستر برقرار است.

مطالب مرتبط
در پرداخت فطریه مراقب کلاهبرداران اینترنتی باشید + روشهای پرداخت امن
بلاگ | دنیای فناوری
در پرداخت فطریه مراقب کلاهبرداران اینترنتی باشید + روشهای پرداخت امن
سرهنگ محمد اقبالی در خبرگزاری ها اعلام کرد: با توجه به اینکه عید سعید فطر نزدیک است، مردم مراقب کلاهبرداری های موجود با ترفند دریافت کمک‌های...
برنامه «ایرانسل من» در رده دوم اپلیکیشن های محبوب
بلاگ | اخبار اپراتورها
برنامه «ایرانسل من» در رده دوم اپلیکیشن های محبوب
کافه بازار را همه ما می شناسیم و به عنوان بزرگترین مرجع دانلود اپلیکیشن های موبایلی ایران شهرت دارد. بازار به تازگی گزارش سالانه خود را...
قرعه کشی 50 میلیونی رایتل برای عید فطر
بلاگ | اخبار اپراتورها
قرعه کشی 50 میلیونی رایتل برای عید فطر
اپراتور رایتل به مناسبت عید فطر 50 میلیون تومان هدایا به قید قرعه‌، به شرکت‌کنندگان در قرعه‌کشی، اهدا خواهد نمود. هم میهنان عزیز این امکان...
سیستم پیگیری فعالسازی سیم‌کارت‌ سرپرست خانوار همراه اول
بلاگ | اخبار اپراتورها
سیستم پیگیری فعالسازی سیم‌کارت‌ سرپرست خانوار همراه اول
ابتدای اردیبهشت ماه بود که ستاد تسهیلات کرونایی واریز وام یک میلیونی کرونا را آغاز نمود. با اعلام این ستاد تا این تاریخ حدود ۹۹/۷ درصد وام...
تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟