وب سایت مای رند - مرکز خرید و فروش سیم کارت
ثبت نام ورود
خرید سیم کارت رند از شهر سیم
بلاگ | تلفن ثابت

علت قطع تلفن ثابت و راهکار سریع وصل کردن مجدد

انتشار ۱۴۰۰/۳/۴ . بروز رسانی ۱۴۰۲/۱۲/۲۵ ۱۸:۰۵ . ۱۴۵۲۸۶ بازدید

قطع تلفن ثابت معضلی است که شاید برای هر کسی پیش آمده باشد که به علت عدم پرداخت به موقع قبض تلفن ثابت است. وصل مجدد تلفن ثابت در گذشته دارای سختی های خاصی بود که از مراجعه به مخابرات تا پرداخت بدهی و دادن تعهد برای عدم تکرار این کار و موارد دیگر که حتی باعث می شد مشتری قید تلفن خود را بزند و دیگر دنبال این کار نرود. اما حالا وصل کردن تلفن ثابت به اندازه‌ی گذشته سخت نیست و مخاطبان عزیز با مطالبی که در این مقاله ذکر می شود متوجه خواهند شد که برای وصل مجدد گوشی تلفن ثابت قطع شده باید به چه مراکزی مراجعه کنند. چیزی های که درمورد تلفن ثابت نمی دانید؟  در ادامه با ما همراه باشید.  

دلایل قطع شدن تلفن ثابت

 

دلایل قطع شدن تلفن ثابت

مهم‌ترین علتی که اداره مخابرات را مجبور به قطع تلفن ثابت مشتری های خود می کند، دیرکرد در پرداخت یا عدم پرداخت قبض تلفن ثابت است. شهروندان به دلایل زیادی ممکن است قبض تلفن ثابت خود را نپردازند که مهمترین آنها عبارتند از مشغله زیاد کاری، فراموشی، هزینه زیاد قبوض خود و سهل انگاری و دلایل دیگر، که البته به هر علت دیگری هم که باشد مخابرات مجبور خواهد شد که گوشی تلفن ثابت مشتری خطاکار را قطع کند. البته مخابرات چند بار اخطار می دهد و اگر مشتری قبض خود را پرداخت نکند ابتدا خط یکطرفه و بعد به طور کلی قطع خواهد شد و در ادامه نیز پس از طی چندین ماه امتیاز خط از مشتری سلب امتیاز شده و به شخص دیگری واگذار خواهد شد.  

البته قطع تلفن ثابت دلایل دیگری هم دارد که از جمله آن می توان به قطع تلفن ثابت به علت خرابی، به علت بدهی سایر خطوط مشتری، قطع تلفن به علت دستور مقام قضائی، قطع تلفن به علت سیم کشی غیر اصولی، دزدی از کابل های مخابراتی و در نهایت قطع تلفن ثابت به علت مزاحمت های مختلف برای مردم و سوء استفاده از خط برای اهداف غیر مجاز و موارد دیگر را نام برد که توضیحات بیشتر در این مقال نمی گنجد.

 

وصل مجدد تلفن قطع شده

حالا ممکن است که مشتری قبض تلفن ثابت خود را با تاخیر داده باشد و چون زمان پرداخت از موعد مقر گذشته تلفن قطع شده باشد و به همین علت لازم باشد مشتری به صورت حضوری به مخابرات مراجعه کرده و برای وصل مجدد اقدام کند که این فرایند زمان بر است. در این صورت مشتری نمی تواند به شماره 1818 تماس گرفته و شکایت کند چون مقصر خود مشتری است که قبض خود را به موقع پرداخت نکرده است.  

لذا در این شرایط راه بهتری هم هست. مشترک تلفن ثابت می تواند با شماره 2021 تماس گرفته و تقاضای وصل مجدد تلفن خود را درخواست کند که در این صورت واحد ارتباطات مردمی شرکت مخابرات موظف است که خواسته مشترک مورد نظر را پیگیری و ترتیب اثر دهد.  

سیدمجید صدری مدیر عامل شرکت مخابرات ایران به مشترکان خطوط تلفن ثابت شرکت مخابرات ایران اینگونه پاسخ داد: در صورتیکه تلفن ثابت به دلیل بدهی قطع یکطرفه شده باشد و مشترک مبلغ بدهی را پرداخت کند و خط ان وصل نشود، می تواند برای پیگیری با شماره۲۰۲۱  واحد ارتباط مردمی تماس بگیرد.

وصل مجدد تلفن قطع شده

 

روش‌های پرداخت قبض تلفن ثابت

همانطور که قبلا ذکر کردیم در گذشته، روش پرداخت قبوض بسیار سخت و طاقت فرسا بود، چرا که فرد باید پول را تهیه می کرد و بعد به شرکت مخابرات منطقه خود می رفت و قبض اصلاحی تهیه می کرد و بعد برای پرداخت آن به یکی از بانک ها مراجعه می کرد و در نهایت پس از صف های طولانی مشتریان بانک و در موعد نوبت خود اقدام به پرداخت قبض تلفن خود می کرد که این فرایند بسیار طولانی و سختی برای مشتری بود.  اما امروزه پرداخت قبوض و وصل تلفن ثابت بسیار راحت‌ شده است. ما در این مقاله به شما چند روش آسان برای پرداخت قبوض خود ذکر می کنیم که با این روش ها دیگر بهانه ای برای تاخیر و عدم پرداخت قبوض خود نداشته باشید تا دچار قطع تلفن ثابت نشوید. 

 

اپلیکیشن پرداخت قبوض قبضینو

با استفاده از نرم افزار و سایت قبضینو به راحتی می‌توانید از آخرین وضعیت قبض میان‌دوره و پایان‌دوره تلفن ثابت خود اطلاع حاصل کنید و قبض خود را به تاریخ روز و به موقع پرداخت کنید. سایت قبضینو این امکان را فراهم کرده که مشترک با استفاده از شناسه قبض و شناسه پرداخت بتواند قبض خود را به راحتی و با استفاده از یکی از کارت های بانکی معتبر پرداخت نماید و یا با استفاده از طریق اسکن بارکد قبض بتواند بدون تایپ شناسه قبض و پرداخت به راحتی این امکان را به مشتری بدهد که بتواند به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن قبض خود را پرداخت کند.  

شماره اختصاصی پرداخت قبض تلفن ثابت

تماس مشترکین با شماره چهار رقمی 1818 شرکت مخابرات ایران نیز یکی دیگر از روش های پرداخت غیر حضوری قبض تبفن ثابت است که در اختیار هموطنان عزیز قرار گرفته است.  

استفاده از نرم افزارهای پرداخت برای قبض تلفن

استفاده از اپ های مختلف موجود در بازار نیز روش دیگری برای پرداخت قبوض است. برای نمونه شماره گیری شماره 724، تماس با شماره 2000، استفاده از کد USSD  #2020*، نرم افزار آپ، پیشخوان 24، اپلیکیشن سکه، اپلیکیشن تاپ، نرم افزار ایوا، شماره گیری شماره 780 ، استفاده از تمام نرم افزار های همراه بانک کلیه بانک ها و چندین نرم افزار دیگر از روش های ساده و آسان پرداخت قبوض است.  

پرداخت قبض تلفن ثابت از طریق سامانه اینترنتی شرکت مخابرات ایران

مشترکین محترم تلفن ثابت در تمام نقاط ایران با مراجعه به سایت شرکت مخابرات ، قبض تلفن ثابت خود را مشاهده و پرداخت کنند.

شماره اختصاصی پرداخت قبض تلفن ثابت

 

مشاهده و پرداخت انلاین قبض تلفن از طریق سامانه اینترنتی کلیه بانک‌ها

مشترکان تلفن ثابت می توانند با مراجعه به سایت و همچنین نرم افزار های همراه بانک کلیه بانک ها قبض خود را پرداخت کنند.  

پرداخت قبض تلفن ثابت با دستگاه های ATM  یا همان خودپرداز

برای پرداخت قبض تلفن با دستگاه خودپرداز نیازی نیست که خودپرداز حتما با کارت بانکی شما از یک بانک باشند. در صورتی که کارت شما عضو شبکه شتاب باشد می‌توانید با مراجعه به دستگاه خودپرداز هر یک از بانک‌ها برای پرداخت قبوض خود اقدام کنید. برای پرداخت قبوض با دستگاه خودپرداز به کارت بانکی خود و رمز اول کارت خود نیاز دارید.

زمان وصل مجدد تلفن ثابت بعد از پرداخت آخرین بدهی

پس از پرداخت بدهی تلفن ثابت بین 24 تا 48 ساعت زمان می برد تا تلفن ثابت وصل شود البته این زمان ممکن است کمتر باشد و بعد از چند ساعت وصل شود. اما برای وصل مجدد سریع تلفن بهتر است به دفاتر پیشخوان مراجعه و از آنجا اقدام به وصل مجدد تلفن کنیم تا ظرف کمتر از یکساعت تلفن وصل شود.  

پرداخت قبض تلفن ثابت با سامانه 2000

شرکت مخابرات استان تهران سامانه 2000 را راه انداخت تا پرداخت قبض تلفن ثابت غیرحضوری از طریق سامانه2000 انجام شود. این سامانه تمام قبض های تلفن ثابت و همراه ، آب و فاضلاب ، برق و گاز  توسط این سامانه صورت می پذیرد.  

جالب است بدانید مخابرات استان تهران به واسطه ی تجربه ای که از راه اندازی سامانه 1818 داشت  سامانه 2000 را با هدف این که خدمات بهتری را ارائه بدهد به کاربران استان های تهران و البرز سامانه 2000 را راه انداخت.

از مزایای سامانه 2000 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

محدودیتی در پرداخت قبض نداریم

دسترسی بسیار آسان و کاربردی  

امنیت بالا

اطمینان خاطر برای مشترکین  

 

از مزایای سامانه 2000 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

امکانات جدید برنامه های آینده :

خرید شارژ های اعتباری تلفن همراه و کد های دستوری

وصل شدن سریع و زود هنگام تلفن قطع شده زمانی که قبض شما توسز این سامانه پرداخت شد

پرداخت عوارض شهرداری توسط کد پستی

پرداخت جریمه های راهنمایی رانندگی با استفاده از شماره پلاک خودرو

دسترسی ussd

خدمات سامانه 2000 :

پرداخت قبض تلفن ثابت بدون نیاز داشتن شناسه پرداخت

پرداخت قبض تلفن بدون نیاز داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت

پرداخت تمام قبض ها با استفاده از شناسه قبض و شناسه پرداخت

وصل  شدن سریع تلفن قطع شده زمانی که پرداخت قبض توسط این سامانه صورت پذیرفت

وصل نشدن تلفن ثابت بعد از پرداخت قبض

 

وصل نشدن تلفن ثابت بعد از پرداخت قبض

طبق آخرین خبر ، در شرکت مخابرات با پرداخت غیر حضوری ( آنلاین) از طریق سامانه 1818  تلفن ثابت شما خیلی سریع وصل می شود.  در سال1390 تمام مشترکینی که تلفن ثابت آن ها قطع شده است سامانه1818 راه اندازی شد. تا در صورت بدهی از طریق این سامانه به صورت غیر حضوری پرداخت کنند.  و زمان وصل شدن تلفن کمتر از 5 دیقه زمان می برد.    

جالب است بدانید چطونه می شود با تلفن ثابت پرداخت نشده به سامانه 1818 تماس بگیریم؟

این یک سوالی بود که توسط کاربران از مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در فضای مجازی پرسیده شد.  

و مدیر عامل شرکت مخابرات این چنین پاسخ داد:

زمانی که تلفن ثابت  بخاطر قطع تلفن ثابت یک طرفه شده باشد. و کاربر هزینه بدهی را پرداخت کند و خط تلفن هنوز وصل نشود. می توانید با شماره2021 واحد ارتباطات تماس برقرار کنید.

 

راه حل جدید برای وصل کردن تلفن ثابت  

مدیر عامل شرکت مخابرات در پاسخ به این سوال اینگونه اعلام کرد: پرداخت هزینه با  سمانه 1818 به صورت سریع  تلفن ثابت وصل می شود. این سامانه در سال 90 برای مشترکینی که مبلغ بدهی پرداخت نکرده ند راه اندازی شد. مشترکین میتواند زمانی که پرداخت کردند اگر وصل نشد برای ارتباط 2021 تماس بگیرند.

چگونه تلفن ثابت را قطع کنیم؟

طبق آخرین گزارش از شرکت مخابرات مطابق تنظیم مقررات ارتباط مخابرات مشترکین که هزینه تلفن ثابت را پرداخت نکرده اند. تلفن ثابت قطع و تخلیه می شود. ولی این کار نیازمند این است که به مشترکین اطلاع رسانی شود. و باید مشترکین را از وضعیت بدهی با خبر کنیم . با استفاده از صورت حساب یا روش های الکترونیکی ارسال پیامک همچنین مهلت پرداخت هم ذکر شود که باید کمتر از 15 روز از تاریخ صورت حساب بیشتر شود.

اگر خطوط تلفن ثابت و بدون مبلغ بدهی باشد در آن زمان اطلاع رسانی  میکنیم که حداقل 24 ساعت مهات دارند و بق ان ها قطع  می شود. و هر چه زود تر برای پرداخت بدهی اقدام کنند. زمانی که مشترک هنوز  بدهی خود را پرداخت نکرد مجاز هستید خز تلف ثابت آن ها را قطع کنید.

زمانی که کارکرد تلفن ثابت دارای سپرده باشد و زمانی که به حد نصاب برسد ابتدا باید به مشترک اطلاع رسانی بشود و حداقل 72 ساعت مهات دارد که بدهی را پرداخت کند . و زمانی که مشترک بدهی را پرداخت نکرد شما می توانید نسبت به قطع برق اقدام کنید.

 

راه حل جدید برای وصل کردن تلفن ثابت

 

چگونه قطع تلفن ثابت انجام می شود

اگر قطع تلفن ثابت مشترک  به دلیل بدهی صورت پذیرد. پی از مهلت پرداخت خط تلفن مشترک به دلیل بدهی قطع می شود. و در این هنگام به مدت 2 هفته تلفن ثابت را قطع یک طرفه می کنند. در صورت پرداخت نکردن صورت حساب بدهی اخطار کتبی " قطع خط تلفن" به مشترک انجام می شود و تلفن ثابت به دوطرفه قطع می شود. و زمانی که مشترک به بدهی بود اقدام نکرد مجاز هستید جمع آوری کنید و امتیاز ولی گرفته می شود.  

دارندگان مشترکنی که حداقل 10 سال تجاری کار کرده اند باید خط تلفن آن ها را  یک سال  غیر از 6 ماه تعیین شده نگه دارند.  

اگر قطع تلفن ثابت در مهلت داده شده به دلیل فوت مشترک یا سفر خارج بوده با ارائه مدارک و استنادات مورد نظر یک مهلت 6 ماهه به ولی داده می شود . بعد از این مدت اگر نسبت به بدهی اقدام نکرد جمه آوری و امتیاز ولی از او گرفته می شود. برای پرداخت واستعلام قبض تلفن ثابت می توانید کلیک کنید.

زمانی که مشترک به پرداخت بدهی اقدام کرد. دارندگان چروانه نباید خسارت و دیرکرد از او بگیرند.  اگر دانده خط تلفن  ثابت خط های دیگر ی هم  دارد مجاز نیست بدهی را به خط های دیگر انتقال دهید و سایر خطوط را قطع کنید .  و همچنین دارنده چروانه مجاز نیست مطلب کسب اجازه از مشترک برای قطع خط تلفن ثابت به خطوط ئیگر را در فرم بنویسد. زمان که مشترک به پرداخت قبض تلفن ثابت قبل از جمع اوری و سلب امتیاز اقدام کرد. دارنده پروانه باید شماره مشترک را حفظ کند  و طمانی که پرداخت صورت گرفت به وصل مجدد خط تلفن ثابت قطع شده اقدام کنید. و همچنین هزینه را بر اساس کمسیون از او دریافت کنید و حق هزینه بیشتر را ندارید.

 

 

تعداد 10 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی 2.2
3
0
0
0
7
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

 1. gda***@gmail.com

  فقط چرت بنویسید همه مطالب را می‌نویسید جز آنچه متقاضی دنبال آن است

 2. sha***@gmail.com

  برای سرکیسه کردن مردم عالیه،نزدیک 4تومن پول اینترنت بدی، تلفنم اصلا نداشته باشی بعد خودشون میان بخاطر آبنمان از بیخ قطع میکنن طوری که اصلا برقی وجود نداره، بعد به خاطر پشتیبانی عالیشون الان نزدیک 4 روزه هم تلفن و هم اینترنت قطعه کسیم به .... نیست!

 3. Moh***@gmail.com

  خیلی مفید بود! 2 ساعت وقتم رو گرفت برگشتم سر جای اول!

 4. sha***@gmail.com

  خوب روشیه برا پول گرفتن از مردم به اسم آبونمان مصرف کننده ۱۵۰۰۰تومان استفاده نمی کنه ولی باید پول یا مفت به شما بده

 5. jmo***@yahoo.com

  فقط راه‌های پرداخت قبض رو میگن از خدمات و پاسخگویی هیچ خبری نیست متاسفانه

 6. sae***@gmail.com

  مثل همیشه بی مصرف الکی هست

 7. Ate***@gmail.com

  خیلی مفید بود

 8. هیچ پاسخگویی وجود نداره هرچی زنگ میزنیم کسی جواب نمیده سر کاریه

x
مای رند
قیمت گذاری سیم کارت
ثبت درخواست