خرید شارژ، آسان تر از همیشه

تمام شدن شارژ

اگر شما هم از سیم کارت های اعتباری اپراتور های مختلف استفاده می کنید، می دانید که تمام شدن شارژ در حین یک مکالمه مهم چقدر ملال آور و سخت است. فرض کنید در حال صحبت با یکی از نزدیکان تان هستید و جویای احوالش می شوید یا یک کار اداری مهم دارید یا با یک مسافر در تماس هستید که ناگهان متوجه می شوید که آن طرف خط دیگر کسی به حرف شما گوش نمی دهد چون اعتبار شما تمام شده است.

در این مواقع هر کسی احتمالا به دنبال یافتن اولین، ساده ترین و سریع ترین و البته مطمئن ترین راه برای خرید شارژ می گردد تا بتواند به مکالمه ای که داشت برگردد و آن را ادامه دهد.

خرید کارت شارژ

قدیمی ترین روش برای افزایش اعتبار یک سیم کارت اعتباری این است که به اولین سوپر مارکت، دکه روزنامه فروشی و یا امور مشترکین مراجعه کنید و یک کارت شارژ با مبلغ مورد نظرتان بخرید. حالا باید با دردسر های همیشگی ان نیز کنار بیایید! اول باید به دنبال جسمی سخت بگردید تا پوشش روی رمز را پاک کنید و سپس با چندین روش مختلف شماره گیری کنید و گاهی شاهد این باشید که رمز نوشته شده روی کارت شارژ مخدوش است یا مصرف شده و یا حتی اشکال دارد. اما  دیگر این روز ها کمتر کسی هست که از کارت شارژ ها استفاده کند و بخاطرش حاضر باشد تا سوپر مارکت برود!

خرید شارژ اینترنتی

شاید دم دستی ترین کار این باشد که گوشی خود را بردارید و مرورگرش را باز و در گوگل کلمه خرید شارژ را سرچ کنید. بعد از بررسی نتایج وارد سایت دلخواه تان می شوید و اقدام به خرید شارژ می کنید. اما پیش از همه این ها به این نکنه توجه داشته باشید که حتما قبل از خرید از سایت های متفرقه، حتما به نماد اعتماد الکترونیک و قفل سبز رنگ کنار آدرس بار در مرورگر توجه کنید و بصورت دقیق آن را مورد بررسی قرار دهید و سپس اقدام به خرید نمایید.

خرید شارژ مستقیم با استفاده از اپلیکیشن

هر سه اپراتور ثابت کشور اپلیکیشن هایی ویژه مشترکین خود در نظر گرفته اند که به راحتی به کاربر این اختیار را می دهد که حساب خود را شارژ نماید. ایرانسل برای این منظور برنامه ایرانسل من را منتشر کرده است که به کاربر این امکان را می دهد که به راحتی از منوی شارژ مجدد، اعتبار خریداری کنید. در این بخش می توانید حتی مبلغ دلخواه خودتان را بین 10 هزار تومان تا یک میلیون تومان را وارد نمایید و سیم کارت خود را به همین میزان شارژ نمایید. همچنین امکان خرید شارژ شگفت انگیز نیز در این اپلیکیشن وجود دارد.


همراه اول نیز در اپلیکیشن همراه من، اولین تب از سمت راست را به خرید شارژ اختصاص داده است. خرید شارژ در این اپلیکیشن به راحتی امکان پذیر گردیده و با کلیک روی این تب می توانید شارژ بخرید و از تخفیف 5 درصدی استفاده کنید و همینطور تاریخچه شارژ هایی که قبلا خریداری کرده اید را ببینید و آن ها را چک کنید. همچنین اگر کارت شارژی خریدید که رمز آن مخدوش بود یا از بانک و دستگاه های کارت خوان اقدام به خرید شارژ همراه اول نمودید و رمز آن چندان مشخص نیست، می توانید از منوی این بخش سود ببرید.

رایتل نیز در اپلیکیشن رایتل من امکان خرید شارژ بصورت مستقیم و شور انگیز را فراهم کرده است. با نصب رایگان برنامه رسمی اپراتور سوم و ثبت نام در این برنامه می توانید به راحتی وارد آن شوید و در صورت نیاز از قسمت خرید شارژ آن استفاده کنید و در نهایت اطمینان و با ضریب اعتماد بالا شارژ بخرید آن هم بصورت مستقیم و همینطور کسب امتیاز در رایتل من.

خرید شارژ با استفاده از پایانه های فروش (POS)

خرید شارژ از طریق دستگاه های کارتخوان شاید چندان متداول نباشد اما بسیاری از سوپر مارکت ها برای مشتریان خود از این نوع شارژها تهیه می کنند و به فروش می رسانند! همچنین سایر صاحبین و کاربران کارت خوان ها نیز این امکان را دارند که شارژ خریداری نموده و از آن استفاده کنند. خرید شارژ از طریق دستگاه های کارت خوان، با همراه داشتن یک کارت عابر بانک معتبر و همچنین داشتن رمز آن به سادگی امکان پذیر است و شما می توانید از طریق پایانه فروش مورد نظرتان گزینه خرید شارژ را انتخاب و شارژ مورد نظرتان برای سیم کارت همه اپراتورها را خریداری نمایید.


خرید شارژ از طریق دستگاه های خودپرداز

عابربانک ها یا همان دستگاه های خودپرداز نیز یکی از گزینه های خرید شارژ هستند. اما ممکن است مشکلاتی را به همراه داشته باشند که آن را به یک گزینه ایده آل برای خرید شارژ تبدیل نکند. گاهی پیش می آید که شما هنگام خرید یک شارژ و در هنگام چاپ آن روی کاغذهای عابربانک متوجه چاپ کم رنگ یا مخدوش بودن رمز شوید که باعث دردسر شما گردد.
 اما در هر صورت شما با یک کارت عابر بانک از تمام دستگاه های خود پرداز امکان خرید شارژ را با مبالغ مختلف دارید که البته زحمت وارد کردن رمز شارژ نیز به عهده خود شماست! پس حتی اگر در نزدیکی یک دستگاه خود پرداز نیز شارژ شما تمام شد، و رمز دوم کارت بانکی تان را هم دارید، بهتر است به راه های ساده تر فکر کنید!خرید شارژ با استفاده از کدهای دستوری

کد های دستوری یکی از راه هایی است که عملیات های بانکی را برای مشترکین ساده کرده اند و به آن ها این امکان را می دهند که از طریق یک تلفن همراه ساده، برخی عملیات های بانکی مانند خرید شارژ را با شماره گیری چند عدد انجام دهند. حالا هر اپراتوری برای خودش یک کد دستوری در نظر گرفته است که به مشترکین این امکان را می دهد که از آن ها برای خرید شارژ یا خدمات دیگر بانکی استفاده کنند.همراه اول با کد دستوری *1# خرید مستقیم شارژ و انواع بسته ها و دیگر عملیات ها را به مشترکینش ارائه می دهد. ایرانسل نیز با کد دستوری *۷*۱# همین خدمات را در اختیار ایرانسلی ها می گذارد که می توانند از آن استفاده کنند. رایتل با کد دستوری *42# توانسته نیاز مشتریان را برطرف سازد و به آن ها از این طریق شارژ برساند! برای خرید با کد های ussd حتما نیاز به رمز دوم دارید و البته می توانید برای مشترک دیگری یا سیم کارت های دیگر خودتان نیز شارژ بخرید بدون این که نیاز به عملیات اضافه ای باشد.

خرید از طریق وبسایت

هر سه اپراتور در سایت های خود بخش های ویژه ای را برای خرید شارژ و افزایش اعتبار در نظر گرفته اند. در سایت های رسمی اپراتور ها می توانید با وارد کردن شماره تلفن خودتان یا هرکس دیگری که می خواهید برایش شارژ بخرید، با همراه داشتن رمز دوم کارت بانکی تان به راحتی و بصورت مستقیم یا با شرایط ویژه شارژ بخرید و از یک خرید ایمن و ساده بصورت اینترنتی لذت ببرید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

 

بدون نظر