وب سایت مای رند - مرکز خرید و فروش سیم کارت
ثبت نام ورود
خرید سیم کارت رند از شهر سیم
بلاگ | سیم کارت

چند برابر شدن پهنای باند اپراتورها لازمه دستیابی به نسل های بالاتر

انتشار ۱۳۹۵/۷/۲۶ . بروز رسانی ۱۳۹۵/۷/۲۶ ۱۲:۳۲ . ۲۰۷۹ بازدید

قائم مقام اپراتور همراه اول در اولین همایش بین المللی تهران 5G با بیان اینکه دو سه سال بعد از رونق GSM در دنیا ، ایران فعالیتش را در حوزه این استانداردها شروع کرد و از اولین کشورهایی بودیم که موبایل را به کشور آوردیم. وی همچنین گفت: کل پهنای باند فرکانسی اپراتورها 180MHz است در حالیکه طی دو سال آینده برای توسعه نسل های بالاتر ارتباطی ، باید چندین برابر شود.


حمیدرضا نیکوفر با اشاره به اینکه بعد ٢٢ سال از عرضه موبایل تقریبا دو سال است که به سمت UMTS رفته ایم ، گفت: علی رغم اینکه سریعا نسل دوم موبایل را توسعه دادیم اما ٢۰ سال روی آن ماندیم در حالیکه مدت زمان سرمایه گذاری در نسل های ارتباطی معمولا ١۰ سال است. وی گفت: متأسفانه در زمینه دیتا سیاست کشور مناسب نبود و بعد از سال ها انتظار به سمت CDMA رفتیم و تکنولوژی وایمکس را انتخاب کردیم در حالیکه الان کل شبکه وایمکس باید ارتقا یابد و حتی دیوایس های سمت کاربران جمع آوری شود.

 

وی همچنین در زمینه تکنولوژی 5G گفت که باید زمانبندی داشته باشیم تا دچار سیکل معیوب نگردیم. نیکوفر با بیان اینکه اعضای هیات مدیره کنگره جهانی GSMA از میان ٢۵ اپراتور اول دنیا انتخاب می شود ، گفت: همراه اول در میان اپراتورهای بین المللی و ملی رتبه ٢٢ را دارد و از این حیث می تواند یکی از اعضای هیات مدیره آن باشد. وی با اشاره به سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری همراه اول در شبکه های نسل جدید موبایل ابراز کرد: فرکانس ، چالش اصلی ما در توسعه تکنولوژی LTE است. جالب است بدانید کل پهنای باند فرکانسی در اختیار اپراتورهای موبایل کشور 180MHz است در حالیکه طی دو سال آینده باید به چندین برابر برای توسعه نسل های بالاتر ارتباطی برسد.


قائم مقام اپراتور اول ارتباطی گفت: در فرکانس های کنونی که برای توسعه نسل چهارم ارتباطی دریافت کردیم ، توسعه را به سختی خواهیم داشت در حالیکه از الان باید برای اختصاصی فرکانس 6GHz نقشه راه توسعه داشته باشیم. همچنین با مشخص شدن نقشه راه نباید اجازه ورود تجهیزات مخابراتی آن رده را بدهیم تا محیط بهره برداری فرکانسی پاک بماند ، گفت: برنامه فرکانسی کشور باید مشخص شود. وی همچنین تصریح کرد: ایران طی سال های آینده حداقل به 500MHz فرکانس فقط برای موبایل نیاز دارد.


 

تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

اولین نفری باشید که نظر میدهید.
x
مای رند
قیمت گذاری سیم کارت
ثبت درخواست