وب سایت مای رند - مرکز خرید و فروش سیم کارت
ثبت نام ورود
خرید سیم کارت رند از شهر سیم
بلاگ | سیم کارت

ورود اپراتور چهارم به بازار موبایل منتفی شد

انتشار ۱۳۹۴/۶/۱۶ . ۱۲۱۴ بازدید
معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات گفت: براساس مطالعات انجام شده، ورود اپراتور چهارم به بازار موبایل فعلا توجیه اقتصادی ندارد و برای بهبود فضای رقابتی، اپراتورهای مجازی وارد این بازار خواهند شد.

صادق عباسی شاهکوه در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین مطالعات انجام گرفته برای ورود چهارمین اپراتور تلفن همراه به بازار موبایل کشور اظهار داشت: مطالعات انجام شده در مورد این پروژه با توجه به شاخص های اقتصادی و فنی که با استفاده از مشاوران داخلی و خارجی صورت گرفته، نشان می دهد که در شرایط فعلی، ورود اپراتور جدید به بازار موبایل، توجیه اقتصادی ندارد و نیازی به حضور آن نخواهد بود.

وی با بیان اینکه در خروجی امکان سنجی صورت گرفته به تعریف اپراتورهای مجازی تلفن همراه – MVNO – رسیدیم ادامه داد: بررسی های بازار تلفن همراه نشان داد که با حضور اپراتورهای مجازی که نیاز به ایجاد شبکه و سرمایه گذاری زیادی ندارند بازار رقابتی در این بخش حاصل خواهد شد و نیازی به اپراتورچهارم در بازار موبایل نیست.

معاون صدور مجوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به اینکه اپراتورهای مجازی بدون نصب آنتن BTS و ایجاد شبکه و سرمایه گذاری اندک می توانند از ظرفیت شبکه اپراتورهای فعال در کشور استفاده کنند ادامه داد: این اپراتورها شماره و سیم کارت با برند خاص خود را خواهند داشت اما از ظرفیت باند فرکانسی ۳ اپراتور فعال کشور استفاده می کنند.

عباسی شاهکوه با اشاره به مشکلات محدودیت فضای فرکانسی گفت: ورود اپراتورهای مجازی به بازار موبایل مشکلی در ظرفیت فضای فرکانسی ایجاد نمی کند و از طرفی باعث ایجاد رقابت در این بازار می شود.

وی گفت: با اعلام فراخوان برای اجرای این پروژه، ۵۱ تقاضا برای دریافت مجوز اپراتور مجازی موبایل به رگولاتوری ارائه شده است که تا پایان مهرماه جاری، نتایج اولیه حاصل از بررسی شرایط این شرکتها برای اخذ مجوز اعلام می شود.

معاون رگولاتوری خاطرنشان کرد: داشتن شریک و سرمایه گذار خارجی و شراکت با شرکتهای ارائه دهنده خدمات ICT در دریافت مجوز اپراتور مجازی امتیاز محسوب می شود اما اینکه این شرکتها با اپراتورهای موبایل فعلی شراکت داشته باشند ممنوع است.

وی با تاکید براینکه دنیا به سمت همگرایی شبکه های ثابت و موبایل در حال حرکت است، گفت: پس از دریافت موافقت اصولی ایجاد اپراتور مجازی، دریافت کنندگان پروانه ۶ ماه زمان خواهند داشت سرویس خود را ارائه کنند؛ پیش بینی ها حاکی از آن است که تا پایان امسال پروانه فعالیت این اپراتورها صادر شود.
تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

اولین نفری باشید که نظر میدهید.
x
مای رند
قیمت گذاری سیم کارت
ثبت درخواست