بلاگ | سیم کارت

همراه اول نرخ اینترنت مشترکان دائمی و اعتباری را کاهش داد

انتشار ۱۳۹۵/۵/۱ . ۱۷۶۳ بازدید

 با سررسید تاریخ اجرای مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ، شرکت ارتباطات سیار سریعا نرخ تعرفه دیتای آزاد مشترکان دائمی و اعتباری را به میزان ۲۰ درصد کاهش و روی جداول تعرفه‌ای خود درج کرد.

 

مصوبه کاهش تعرفه اینترنت و انتقال زیرساخت از امروز برای اپراتورهای ثابت و سیار لازم الاجرا می‌شود به گونه‌ای که طبق مصوبه 237 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اپراتورهای موبایل باید نرخ دیتای ازاد را به 0.4 ریال برسانند. پیش از مصوبه اخیر ، نرخ استفاده از هر کیلو بایت داده آزاد (بدون بسته) موبایل نیم ریال بود که با تصمیم اخیر مجموعه وزارت ارتباطات به 0.4 ریال کاهش یافته است.

 

نکته قابل تأمل و سوال برانگیزی که در مصوبه اخیر مشاهده می‌شود این است که کمیسیون مذکور خطاب به اپراتورهای موبایل گفته است که نرخ دیتا را از نیم به 0.4 ریال کاهش دهند که این موضوع عملا مشترکان دائمی را شامل می‌شود چرا که نرخ دیتای آزاد برای مشترکان اعتباری 0.75 ریال بود. متفاوت بودن نرخ دیتای آزاد برای مشترکان دائمی و اعتباری به مصوبه دیگری از کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مربوط می‌شود که در آن مجوز افزایش نرخ برای مشترکان اعتباری به میزان حداکثر 50 درصد تعرفه دیتای دائمی داده شده است.

 

در حالیکه مصوبه مجموعه وزارت ارتباطات حرفی از کاهش نرخ دیتای آزاد برای مشترکان اعتباری به میان نیاورده است اما اپراتور همراه اول هم‌زمان با موعد کاهش تعرفه‌ها ، پیشتازی کرده و نرخ‌های جدید را در سایت خود قرار داده است. همراه اول در تغییر و تحولات تعرفه‌ای که انجام داده ، نرخ دیتای آزاد برای مشترکان اعتباری را هم‌ پای دائمی کاهش داده و از 0.75 به 0.6 ریال رسانده است. این در حالی است که جداول تعرفه‌ای سایر اپراتورهای موبایل همچنان نرخ‌های گذشته یعنی نیم ریال برای مشترکان دائمی و 0.75 ریال برای مشترکان اعتباری را نشان می‌ دهد.

تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

اولین نفری باشید که نظر میدهید.
x
مای رند
ثبت سفارش سیم کارت
ثبت سفارش!