وب سایت مای رند - مرکز خرید و فروش سیم کارت
ثبت نام ورود
خرید سیم کارت رند از شهر سیم
بلاگ | سیم کارت

مدت زمان لازم برای جابجایی سیم کارت های ترابرد شده

انتشار ۱۳۹۵/۷/۱۷ . ۴۰۹۸ بازدید

سرپرست معاونت نظارت سازمان مقررات از میانگین زمانی ۴۸ ساعت برای جابه‌جایی سیم‌کارت‌های ترابرد شده خبر داد و مدت زمان لازم برای ترابرد سیم‌کارت‌های اعتباری را سه و سیم‌کارت‌های دائمی را پنج روز دانست. وی درباره استقبال مشترکان تلفن همراه از طرح ترابردپذیری شماره‌ها ، عنوان کرد: طی مدتی که از اجرای این طرح می‌گذرد استقبال خوبی از آن صورت گرفته است ، چرا که در دنیا نیز به‌طور میانگین حدود ۵ تا ۱۰ درصد مشترکان تلفن همراه وارد این طرح می‌شوند.

 

این مقام مسئول همچنین افزود: در ابتدای اجرای این طرح سیستم خطاهایی داشته که ممکن بود به دلایل متعدد از جمله بحث احراز هویت درخواست مشترکان متعدد رد شود ، اما اکنون با گذشت بیش از ٢ ماه بخش قابل توجهی از این مشکلات برطرف شده و تعداد درخواست‌های رد شده به حداقل رسیده است حتی همین تعداد کم نیز در موارد متعدد به دلایل قانونی درخواست ترابردپذیری مشترک مردود اعلام می‌شود. وی با اشاره به اینکه اکنون تعداد ترابردهای موفق به بالای ۵۰ درصد رسیده در قیاس با گذشته که حدود ۲۰ درصد بود به مراتب بهتر دانست و گفت: البته هنوز نمی‌توان گفت شرایط ما در این بخش کاملا رضایت بخش است ، اما به هرحال اینکه پس از ۴۰ روز از اجرای طرح بسیاری از ایرادهای برطرف شده ، موضوع قابل توجهی به شمار می‌رود.

 

سرپرست معاونت نظارت سازمان مقررات در مورد برخی نارضایتی های مردم در زمان اجرای این طرح افزود : بخشی از این نارضایی ها مربوط به آنونسی بود برای مشترکان پخش می‌شود که ما به دلیل نارضایتی مردم از اپراتورها خواستیم که مدت زمان این پیام را از هفت تا هشت ثانیه به سه ثانیه کاهش دهند. در آینده نیز پس ازاین‌که بوق ترابردپذیری از سوی مردم شناخته شد تنها به پخش این بوق اکتفا خواهد شد اما اکنون به دلیل این‌که ممکن است فردی با یک شماره تماس گرفته و نداند فرد تماس‌ گیرنده اپراتور خود را تغییر داده برای جلوگیری از اعمال هزینه اضافی این پیام پخش می‌شود. همچنین مدت زمان مورد نیاز برای فعال‌سازی سیم‌کارت جدید برای مشترکان یکی از مشکلات اجرای این طرح است ، به عنوان مثال ما اعلام کرده‌ایم که سیم‌کارت‌ها باید ظرف ۴۸ ساعت به دست مشترکان برسند ، اما گاه در فرآیند توزیع این رقم افزایش پیدا می‌کند.

 

وی در ادامه بیان کرد: مدت زمان لازم به‌طور میانگین برای سیم‌کارت‌های اعتباری سه روز و سیم‌کارت‌های دائمی پنج روز می باشد که از این میان یک روز بابت تایید اپراتورها و دو روز دیگر به جابه‌جایی ها اختصاص پیدا می‌کند ، البته در سیم‌کارت‌های دائمی به دلیل تهیه و تایید صورت حساب دو روز دیگر به این پروسه افزوده می‌شود. او همچنین ادعای برخی اپراتورها را گفته بودند ، ۲۰ درصد افرادی که سیم‌کارت خود را ترابرد کرده‌اند پس از مدتی به شبکه اصلی خود بازگشته‌اند ، رد کرد و گفت چنین آماری وجود ندارد.

تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

اولین نفری باشید که نظر میدهید.
x
مای رند
قیمت گذاری سیم کارت
ثبت درخواست