بلاگ | سیم کارت

فراهم بودن نسل3 برای 20 میلیون مشترک

انتشار ۱۳۹۳/۱۲/۲۰ . ۱۰۴۳ بازدید
براساس مصوبه شورای عالی فناوری اطلاعات کشور موضوعات راهبردی اجرایی پروژه کارت هوشمند ملی تعیین تکلیف شد.

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، کمیته هفت نفره‌ای به منظور مشخص کردن تکلیف برخی موضوعات راهبردی اجرایی پروژه کارت هوشمند ملی تشکیل و ظرف یک ماه، نتیجه را برای طی مراحل بعدی به مراجع ذیربط ارایه خواهد کرد.

موضوع توسعه کسب‌و‌کار و اشتغال حوزه فاوا، از جمله مصوبات باقی مانده جلسه هشتم شورا بود که در نهمین جلسه مطرح شد.

گزارشی در هشت محور از تعاملات بین دستگاهی انجام گرفته برای تدوین خدمات توسعه‌ای این بخش ارایه شد.

توان افزایی نیروی انسانی، ایجاد فرصت‌های شغلی، توسعه بکارگیری فاوا، راه‌اندازی و استمرار کسب‌و‌کارهای فاوا، تجهیز منابع کسب‌و‌کارهای فاوا، توسعه مدیریت کسب‌و‌کارهای فاوا و ایجاد تقاضا در بازار محصولات و خدمات فاوا، از جمله محورهای مورد بررسی در این جلسه شد.

با توجه به اهمیت این موضوع، جلساتی با حضور معاونان وزرای ذیربط در این حوزه برگزار و این برنامه راهبردی و توسعه‌ای که مسیر توسعه کسب‌و‌کار و اشتغال حوزه ICT را رونق می‌بخشد، جمع‌بندی تا در جلسه آن شورا طرح شود.

تکمیل پایگاه ملی هویتی ایرانیان و پروژه کارت هوشمند ملی از دیگر موضوعات مورد بررسی در این جلسه بود که مقرر شد یک کمیته هفت نفره متشکل از وزاری کشور، اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت، معاون علم و فناوری ریاست جمهوری، رئیس سازمان مدیریت برنامه‌ریزی، دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات کشور و به ریاست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل و ظرف یک ماه، تکلیف برخی موضوعات راهبردی اجرایی پروژه را مشخص و برای طی مراحل بعدی به مراجع ذیربط ارایه کنند.

راهبردها با نهایت توجه به استفاده از حداکثر توان تولید داخل در تولید این کارت، ارایه خدمات با کیفیت و ارزان قیمت، هماهنگی با زیرساخت‌های دولت الکترونیکی به عنوان یک الزام و ایجاد یک پایگاه هویتی واحد در این حوزه تدوین شود.

با توجه به اهمیت مرکز صدور گواهی الکترونیکی ریشه (CA) و جایگاه آن در نظام اعتبار بخشی خدمات الکترونیکی و لزوم ارتقاء فعالیت‌های سیاست‌گذاری این حوزه که بر اساس آیین‌نامه ماده 32 قانون تجارت الکترونیکی شکل گرفته است، ضمن ارایه گزارش از فعالیت‌های شورای سیاست‌گذاری گواهی الکترونیکی کشور، مقرر شد برخی از افراد این شورا تغییر و با ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت تشکیل و ضمن ارایه گزارش به معاون اول رییس جمهور، در صورت لزوم با حضور ایشان تشکیل جلسه دهند.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در این نشست اظهار کرد: هم‌اکنون بیش از 20 میلیون دسترسی نسل سوم و چهارم تلفن همراه برای متقاضیان فراهم شده که با اقدام‌های درحال اجرا، در سال آینده این سرویس در 400 شهر کشور راه‌اندازی خواهد شد.

وی عنوان کرد: این زیرساخت‌ها در راستای پیاده‌سازی دولت الکترونیکی و تحقق شعار "همه کس، همه‌جا و هر زمان" فراهم شده است.

او گفت: بر همین اساس و در حال حاضر، با تلاش‌های صورت گرفته، هر آنچه دستگاه‌ها براساس وظایف خود نیاز داشته باشند، به آنها ارایه خواهد شد.
find an affair women who cheat redirect
where can i get abortion pill click here abortion clinics in atlanta
cook county abortion clinic go abortion clinic in md
تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

اولین نفری باشید که نظر میدهید.
x
مای رند
ثبت سفارش سیم کارت
ثبت سفارش!