وب سایت مای رند - مرکز خرید و فروش سیم کارت
ثبت نام ورود
خرید سیم کارت رند از شهر سیم
بلاگ | سیم کارت

سهم هر اپراتور از طرح ملی ترابردپذیری شماره های موبایل

انتشار ۱۳۹۵/۷/۱۳ . ۲۵۷۷ بازدید

ترابردپذیری شماره های تلفن همراه که این روزها تبلیغاتش بیشتر به چشم می‌خورد ، امکانی را فراهم می آورد تا مشترکان تلفن همراه بدون هیچ دغدغه ای قادر به جابجایی خطوط خود در اپراتورهای مختلف باشند. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در آستانه هفته دولت سال جاری طرح ملی ترابردپذیری شماره های همراه را از لایه پایلوت خارج و به صورت رسمی رونمایی کرد.
 

مدیر عامل ایرانسل در مراسم رونمایی از پروژه‌ های این اپراتور به صراحت در برابر وزیر ارتباطات و رئیس رگولاتوری اعلام کرد که تاکنون 39910 مشترک همراه اول و 7700 مشترک رایتل تقاضای ترابرد به ایرانسل را داشته‌اند. وی در قالب جدولی از میزان مشترکان ترابرد شده به شبکه ایرانسل و ترابرد کرده از شبکه این اپراتور گفت: از این آمار حدود 7130 مشترک همراه اول و 1832 مشترک رایتل موفق به خروج از اپراتورهایشان و ورود به اپراتور دوم شده‌اند.

 

با این حساب از مجموع 47610 تقاضای ترابرد از سوی همراه اولی‌ ها و رایتلی‌ ها تنها به 19 درصد تقاضا ها پاسخ گفته شده و 8962 مشترک به ایرانسل وارد شده‌اند. طبق آمار اعلام شده از سوی مرکز ترابرد به ترتیب 5294 و 2650 مشترک ایرانسل تقاضای ترابرد به همراه اول و رایتل را داشتند که از این تعداد 3574 و 2149 مشترک با موفقیت از ایرانسل خارج شده‌اند. به عبارت دیگر از مجموع 7944 تقاضای ترابرد از ایرانسل به 5723 تقاضا که معادل 72 درصد کل تقاضاهاست پاسخ گفته شده است. مدیر ترابردپذیری همراه اول نیز در مصاحبه‌ای که با یکی از رسانه‌ ها داشته گفته است که آمار اعلام شده از سوی ایرانسل درباره ترابردپذیری نادرست است.

 

محسن بهداری با بیان اینکه نسبت ادعا شده برای ترابرد بین همراه اول و ایرانسل در آن مراسم نادرست بوده است ، اظهار کرده است که تا نهم مهرماه امسال ، نسبت (تقاضای خروجی همراه اول به ایرانسل) به (تقاضای خروجی ایرانسل به همراه اول) نه فقط 6 برابر به نفع ایرانسل نیست بلکه 0.95 برابر به ضرر آن است. وی ادامه داد: همچنین نرخ خروج موفق از همراه اول به ایرانسل 18 درصد نیست بلکه 43 درصد و نرخ خروج موفق از ایرانسل به همراه اول به جای 68 درصد، فقط 26 درصد است. او درباره مشکلات روش محاسباتی ایرانسل گفت: شمار تقاضای ورود به شبکه ایرانسل از همراه اول 39 هزار و 910 تقاضا نیست بلکه مطابق با آمار موجود 23 هزار و 768 مورد است.

 

مدیر ترابردپذیری اپراتور همراه اول خاطر نشان کرد: از 23 هزار و 768 تقاضای ثبت شده فقط 16 هزار و 751 تقاضای منحصر به فرد وجود دارد ، به عبارت دیگر بقیه تقاضا ها یا چندین بار از سوی یک مشترک درخواست شده یا شماره مشترک تقاضا کننده ناقص بوده است. وی افزود: همچنین برای محاسبه درصد خروج موفق همراه اول به ایرانسل، باید شمار مشترکان منحصر به فرد موفق برای ورود به ایرانسل (7174 نفر) را بر تعداد کل مشترکان منحصر به فرد متقاضی (16751 نفر) تقسیم کنیم ، در نتیجه درصد واقعی خروج موفق از همراه اول به ایرانسل 43 درصد است که ایرانسل ادعای 18 درصد کرده بود.

 

از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان متولی این طرح ملی انتظار می رود فضا را شفاف کرده و با اطلاع‌رسانی صحیح زمینه انتشار اخبار و تحلیل‌ های درست و کارگشا را فراهم آورد.

تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

اولین نفری باشید که نظر میدهید.
x
مای رند
قیمت گذاری سیم کارت
ثبت درخواست