وب سایت مای رند - مرکز خرید و فروش سیم کارت
ثبت نام ورود
خرید سیم کارت رند از شهر سیم
بلاگ | سیم کارت

ریزش ۶۴ درصدی مشترکان تالیا در آستانه طرح ترابردپذیری

انتشار ۱۳۹۵/۶/۱۳ . ۱۷۲۱ بازدید

 در حالیکه قرار بود مشترکان اولین اپراتور اعتباری ایران هم‌زمان با اجرای طرح اثاث‌کشی بین اپراتورها ، وارد ترابردپذیری شماره‌ها شوند اما در نهایت مشترکان تالیا نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۶۴ درصد ریزش کرد.

 

بازار ارتباطات ایران تا پایان سه ماهه ابتدای سال جاری 150 میلیون و 578 هزار سیم‌کارت را هم رد کرد و بر روی شاخص 77 میلیون و 680 هزار سیم‌کارت روشن متوقف شد. ضریب نفوذ موبایل کشور هم‌اکنون 96.58 درصد است و بیشترین سهم این بازار در اختیار اپراتور اول ارتباطی با 57 درصد است. اپراتور دوم و سوم ارتباطی هم به ترتیب با سهم 40 و 3 درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

 

در حالیکه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی دفتر بررسی‌های فنی اقتصادی وزارت ارتباطات سهمی از بازار موبایل را برای اپراتورهای دیگر (کوچک‌های بازار) در نظر نگرفته اما شرکت‌های گسترش ارتباطات تالیا ، مشارکتی اصفهان و سازمان منطقه آزاد کیش تا پایان سه ماهه ابتدایی سال جاری به ترتیب 49935، 10000 و 9023 مشترک فعال داشته‌اند. مجموع مشترکان فعال اپراتورهای منطقه‌ای تا بازه زمانی مذکور 68958 بوده است.

 

با توجه به اینکه اخیرا بعد از 19 سال عقب ماندگی در زمینه پیاده‌سازی طرح ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه، اجازه ورود به تالیا و سازمان منطقه آزاد کیش برای شرکت در این طرح داده نشد و عملا مشترکان این اپراتورها از نعمت ترابرد محروم شدند، مروری کوتاه بر وضعیت فعالیت اولین اپراتور اعتباری ایران خواهیم داشت.

 

شرکت گسترش ارتباطات تالیا تا پایان خرداد سال گذشته 141082 مشترک فعال داشته که با اظهارات رسانه‌ای مسئولان اجرایی و دست اندرکاران امر ترابردپذیری در انتهای سال گذشته و سال جاری ، تعداد مشترکان این اپراتور 64 درصد کاهش یافت.

 

نکته قابل تأمل در این است که مدیر این اپراتور پیش از اجرای قطعی طرح ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه گفته بود که روی موضوع ترابرد مشترکان‌مان در حال کار هستیم. محمد کریم ناصر صراف همچنین گفته بود که از آن جهت که شبکه همراه اول و تالیا در حال یکی شدن است بنابراین امکان ترابردپذیری برای مشترکان ما نیز وجود دارد و سرمشاره‌های 0932 نیز می‌توانند ترابرد شوند.
 

تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

اولین نفری باشید که نظر میدهید.
x
مای رند
قیمت گذاری سیم کارت
ثبت درخواست