بلاگ | سیم کارت

روش‌های اعلام پایان بسته‌های اینترنتی ایرانسل

انتشار ۱۳۹۴/۲/۱۸ . ۱۱۲۳ بازدید
اپراتور دوم ارتباطی در واکنش به انتقاداتی در زمینه اعلام نشدن زمان پایان بسته‌های اینترنتی، روش‌های اعلام پایان بسته‌های اینترنتی را معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، عدم اطلاع‌رسانی زمان پایان بسته‌های اینترنتی از سوی اپراتور دوم تلفن‌ همراه باعث شد تا در یک ماه اخیر فشارهای زیادی بابت افزایسش هزینه مشترکان وارد شود.

استدلال نیز این بود که پیامکی مبنی بر اعلام اتمام بسته اینترنتی برای مشترک ارسال نمی‌شود و پس از پایان بسته، هزینه هر کیلوبایت اینترنت به صورت آزاد محاسبه می‌گردد؛ برای مشترکان اعتباری این موضوع به صورت اتمام شارژ و برای مشترکان دائمی به صورت رقم‌های گران در قبوض نمایان می‌شود.

کار به جایی رسید که وزیر ارتباطات و معاون وی در حوزه رگولاتوری نیز این رویه را نقد کردند و پیش از آن نیز صادق عباسی شاهکوه -معاون بررسی‌های فنی و اقتصادی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- نیز در این باره گفته بود "با توجه به گزارش‌های دریافت شده از سوی مشترکان مبنی بر اعلام نشدن اتمام بسته‌های اینترنت شرکت ایرانسل در زمان پایان مهلت و حجم بسته و متضرر شدن مشترکان از این بابت، بررسی موضوع برای یافتن راه‌حل در دستور کار قرار گرفته است. با توجه به اینکه این شیوه عمل خسارت‌های مالی برای مشترکان ایجاد می‌کند، برای جلوگیری از آن باید دستورالعمل مشخص و یکپارچه‌ای برای اطلاع‌رسانی دقیق درباره پایان بسته‌ها تدوین شود."

حال اپراتور دوم موبایل در برابر تمامی انتقادات، سر تعظیم فرود آورده و روش‌های متنوع استعلام و اعلام پایان اعتبار حجمی و زمانی بسته‌های اینترنت همراه را از طرق پیامک، کددستوری (USSD) و نرم‌افزار کاربردی "ایرانسل من" تشریح کرده است.
به گزارش روابط عمومی ایرانسل، درحال حاضر پایان اعتبار حجمی یا زمانی بسته‌های اینترنت همراه از طریق پیامک به مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری اطلاع‌رسانی می‌شود.

رو به اتمام بودن حجم بسته‌های اینترنت همراه ایرانسل برای کاربران خدمات اینترنت همراه نسل دو، سه و چهار، از طریق پیامک طی دو نوبت به مشترک اطلاع‌رسانی می‌شود؛ همچنین آغاز محاسبه تعرفه خدمات اینترنت همراه مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی بر اساس "تعرفه مصرف آزاد" هم طی پیامکی به اطلاع این دسته از مشترکان می‌رسد.

ضمن آنکه میزان باقیمانده اعتبار حجمی و زمانی بسته‌های اینترنت همراه ایرانسل، از طریق نرم‌افزار کاربردی "ایرانسل من" به صورت در لحظه برای مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری قابل مشاهده است.

اطلاع از میزان اعتبار زمانی و حجمی بسته‌های اینترنت همراه ایرانسل از طریق شماره گیری کددستوری #4*1*555* نیز در هر لحظه برای مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری ایرانسل مقدور است.

همچنین مشاهده باقی مانده اعتبار حجمی تمامی بسته‌های افزایشی و ترکیبی اینترنت با شماره گیری کددستوری #10*141* برای مشترکان سیم‌کارت‌های اعتباری ممکن است."
cook county abortion clinic go abortion clinic in md
تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

اولین نفری باشید که نظر میدهید.
x
مای رند
ثبت سفارش سیم کارت
ثبت سفارش!