وب سایت مای رند - مرکز خرید و فروش سیم کارت
ثبت نام ورود
خرید سیم کارت رند از شهر سیم
بلاگ | سیم کارت

راه‌هایی برای جلوگیری از پایان زودهنگام بسته‌های اینترنت موبایل

انتشار ۱۳۹۴/۸/۲۴ . ۲۱۲۷ بازدید

طی ماه‌های گذشته با وجود گلایه‌های متعدد کاربران مبنی بر پایان زودهنگام بسته‌های اینترنت موبایل، مسوولان وزارت ارتباطات تاکید داشتند که در این زمینه مشکلی از سوی اپراتورها وجود ندارد.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا، استفاده از اینترنت موبایل همواره از گذشته و اکنون با روی کار آمدن نسل‌های سه و چهار ارتباطی ( 3Gو 4G) و افزایش چند برابری تعداد مشترکان سوالات و اما و اگرهایی از سوی کاربران به دنبال داشته است. بدین ترتیب در موارد مختلف کاربران بر این باورند که حجم بسته‌های اینترنتی آنها پیش از موعد مقرر به پایان می رسد.

 

البته چندی پیش وزیر ارتباطات در پاسخ به پیگیری‌های خبرنگار ایسنا در این باره و اینکه آیا ممکن است اپراتورها در محاسبات خود اشتباهی مرتکب شوند، تاکید کرد: اینترنت موبایل در گذشته جان مردم را به لب می‌رساند تا یک صفحه را باز کند، اما اکنون در نقاطی که تحت پوشش 3G و 4G قرار دارند سرعت بالایی وجود دارد و مردم در ارسال فایل‌های خود و انجام امور اینترنتی حس خوبی دارند. حال ما نمی‌خواهیم بگوییم که مردم اشتباه می‌کنند، اما چون در این سرعت فعالیت بیشتری در فضای اینترنت انجام می‌شود مردم حس می‌کنند که بسته‌های آنها زودتر تمام می‌شود.

 

محمود واعظی درعین حال از طراحی سامانه‌ای برای بررسی لحظه‌ای مصرف پهنای باند مشترکان خبر داد و افزود: گاهی نرم‌افزارهای متعددی که بر روی گوشی‌های هوشمند نصب شده به‌طور مرتب به روز‌رسانی می‌شوند که همین مساله حجم کاربر را مورد استفاده قرار می‌دهد.

 

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال دیگر ایسنا، مبنی بر این‌که آیا با این توصیفات می‌توان به‌طور قاطع اعلام کرد که اپراتورها در این حوزه تخلفی انجام نمی‌دهند، خاطر نشان کرد: با شناختی که از این مجموعه دارم گاهی ممکن است شرکت‌های PAP کوچک تخلفاتی انجام دهند، اما تا امروز هیچ تخلفی از اپراتورها ندیده‌ام‌.

 

واعظی در عین حال عنوان کرد: اپراتورهای تلفن همراه آنقدر درآمد بالایی دارند که قطعا درآمدزایی به این شیوه برای آنها عدد چندانی محسوب نشده و از دیدگاه این شرکت‌ها اعتبارشان به مراتب مهم‌تر است.

 

اما مدتی پس از طرح این موضوع رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات هم به ارائه توضیحاتی در این زمینه پرداخته و از رسانه ها خواست در این رابطه اطلاع رسانی کافی را انجام دهند. علی اصغر عمیدیان دراین باره اعلام کرد: سامانه‌هایی برای بررسی میزان مصرف کاربران اینترنت در حوزه‌های ADSL و اینترنت موبایل در حال راه‌اندازی است که از طریق این سامانه‌ها مشترکان می‌توانند میزان دقیق مصرف خود را بررسی کنند.

 

وی همچنین اظهار کرد:  مشترکان می‌توانند با شماره‌گیری #100* از اطلاعات اینترنت همراه سیم‌کارت همراه اول خود مطلع شوند که برای دریافت اطلاعات از اپراتور دوم یا ایرانسل هم کد #555* در نظر گرفته شده است. همچنین مشترکان رایتل می‌توانند با شماره‌گیری #144* اطلاعات مربوط به بسته‌های اینترنتی خود را به دست آورند.

تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

اولین نفری باشید که نظر میدهید.
x
مای رند
قیمت گذاری سیم کارت
ثبت درخواست