وب سایت مای رند - مرکز خرید و فروش سیم کارت
ثبت نام ورود
خرید سیم کارت رند از شهر سیم
بلاگ | سیم کارت

خدمات نسل 3 همراه اول از ابتدای شهریور

انتشار ۱۳۹۳/۵/۲۱ . بروز رسانی ۱۴۰۳/۱/۱۰ ۰۵:۰۵ . ۱۸۰۷ بازدید

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که روز یکشنبه ۱۹ مرداد ماه در جشن ۲۰ سالگی همراه اول سخن می گفت، با اشاره به تصمیم وزارت ارتباطات و کمیسیون تنظیم مقررات مبنی بر ارائه مجوز نسل های بالاتر به اپراتورهای موجود در پایان مردادماه اظهار داشت: ما تصمیم گرفتیم که بدون یک روز تأخیر به اپراتورها اجازه داده شود که نسل های بالاتر را کلید بزنند.
واعظی با بیان اینکه این مجوز شامل نسل های ۳ و ۴ می شود گفت: ما دیگر نگفتیم این بار نسل ۳ می دهیم و ۶ ماه یا یکسال دیگر نسل ۴؛ انشاالله در شهریور ماه ما می توانیم هم نسل ۳ و هم نسل ۴ (LTE) داشته باشیم.
وی افزود: مذاکرات با دو اپراتوری که باید به نسل بالاتر بروند با قوت ادامه دارد، حتی طبق گزارشی که امروز به من داده شد گفته شد مذاکرات امروز خیلی خوب پیش رفته است.
همچنین واعظی اظهار امیدواری کرد پروانه هر دو اپراتور به صورت همزمان صادر شود. وی گفت: امروز از دوستان خواسته ام اولویت خود را این قرار دهند که تا امشب موافقتنامه با همراه اول امضا شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با گرامیداشت ۲۰ سالگی ورود تکنولوژی تلفن همراه به ایران و تشکر و قدردانی از همراه اول بابت برگزاری این مراسم گفت: از همه وزرای گذشته، مدیران عامل و کارکنان شرکت های همراه اول، مخابرات ایران و وزارت ارتباطات که سالیان گذشته برای فناوری تلفن همراه زحمت کشیده اند قدردانی می کنم.
واعظی در ادامه با اشاره به سرعت تغییر در فناوری تلفن همراه اظهار داشت: در برخی عرصه ها تغییر تکنولوژی هر سه، چهار حتی۱۰ سال طول می کشد؛ ولی در تکنولوژی تلفن همراه ممکن است این تغییر کمتر از یکسال باشد؛ دلیلش این است که امروزه تلفن همراه فقط برای صوت نیست، بلکه یک دفتر کار است و هر نیاز افراد را در هر بخشی که باشند مرتفع می کند.
وی افزود: در برخی از کشورها با تلفن هوشمند یعنی با نسل ۳ و ۴ بیش از ۸۰ سرویس ارائه می شود و ما باید یاد بگیریم از این امکانات حداکثر استفاده را ببریم.
واعظی در پایان سخنان خود خواستار ایجاد نهضت تولید محتوی و اپلیکیشن نویسی در کشور شد و گفت: بر اساس تصمیمی که در کمیسیون تنظیم مقررات گرفته ایم، حقوق مادی و معنوی برای کسانیکه اپلیکیشن می نویسند در نظر گرفته می شود.
در مراسم جشن بیست سالگی همراه اول، مهندس صدوقی مدیرعامل این اپراتور نیز از زحمات تمامی کسانیکه در طول این سالها برای رشد و اعتلای صنعت تلفن همراه تلاش کرده اند قدردانی کرد.

صدوقی با بیان اینکه در سال ۷۳ با تصمیم بهنگام مدیران وقت وزارت پست و تلگراف و تلفن، ایران در جایگاه سوم منطقه، استفاده از فناوری GSM را آغاز کرد، گفت: واحد سازمانی کوچکی که بیست سال قبل در شرکت مخابرات ایران ایجاد شد، امروز به بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور و خاورمیانه تبدیل شده است.
وی افزود: اینک شبکه همراه اول ۹۵ درصد از جمعیت کشور در کلیه شهرها و بیش از ۴۵ هزار روستا و نیز ۷۰ هزار کیلومتر از راه های مواصلاتی را زیر پوشش قرار داده و مشترکین این اپراتور از طریق ۶۶ میلیون سیم کارت، خدمات ارتباطی دریافت می کنند.
صدوقی تاکید کرد: با این همه آنچه که موجب افتخار همراه اول است، تربیت هزاران مدیر، کارشناس و تکنیسین و اتکا به توان داخلی برای ایجاد توسعه سازمان، دانش فنی و مدیریت صنعت اپراتوری در کشور است.
مدیرعامل همراه اول در ادامه با اشاره به نقش و زحمات وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات در این دوره بیست ساله، از ایشان قدردانی کرد و اظهار داشت: قدرمسلم رویکرد دکتر واعظی در توجه به مشتری مداری و تسهیل دریافت خدمات نوین ارتباطی باند پهن از طریق حذف انحصار، ایجاد یک فضای رقابتی جدی و ارزیابی مستمر اپراتورها، منافع بی شماری برای کاربران فراهم خواهد کرد.
صدوقی با اشاره مزایای نسل های بالاتر تلفن همراه گفت: مطابق تحقیقات انجام شده، در ازای هر ۱۰۰۰ کاربر باند پهن، ۸۰ شغل جدید ایجاد می شود و هر ۱۰ درصد رشد ضریب نفوذ باند پهن در کشورهای در حال توسعه، ۱.۴ درصد رشد GDP را در پی دارد.
وی در پایان با تشریح برنامه پنج ساله راهبردی همراه اول که سرمایه گذاری هشتاد هزارمیلیارد ریالی را در شبکه هدفگذاری کرده است، اظهار داشت: باور داریم امروز همراه اول یک سرمایه ملی است که ثمره تلاش جوانان، کارشناسان و مدیران این مرز و بوم است و مسلماً رشد و اعتلای آن در دنیایی که برندهای نمادین برای توسعه یافتگی کشورها به حساب می آیند می تواند افتخاری برای هر ایرانی باشد.
مراسم جشن بیست سالگی آغاز به کار همراه اول، عصر روز یک شنبه ۱۹ مردادماه با حضور دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، خانواده شهید دکتر قندی، «مهندس سید محمد غرضی، دکتر محمدرضا عارف، دکتر سید احمد معتمدی، دکتر محمد سلیمانی، دکتر رضا تقی پور، دکتر محمد حسن نامی وزرای سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات»، مهندس سید حسین هاشمی استاندار تهران و جمعی از مدیران کنونی و سابق صنعت مخابرات کشور، در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد.

تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

اولین نفری باشید که نظر میدهید.
x
مای رند
قیمت گذاری سیم کارت
ثبت درخواست