بلاگ | سیم کارت

تعرفه‌های جدید دیتای موبایل به اپراتورها ابلاغ شد

انتشار ۱۳۹۳/۹/۱۱ . ۹۹۴ بازدید
مصوبه "تعرفه آزاد اینترنت موبایل برای سیم‌کارت‌های دائمی به ازای هر کیلوبایت داده نهایتا نیم ریال" به اپراتورهای موبایل ابلاغ شد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات پس از گذشت قریب به سه ماه از راه‌اندازی 3G (نسل سوم ارتباطات)، برای اینترنت موبایل که سرویس پایه در این نسل‌ و استانداردهای بالاتر ارتباطی به حساب می‌آید تعرفه گذاشت.

نسل گذشته که از رنج 2 تا 2.75G و بر پایه GPRS و Edge بود، سقف تعرفه‌ای معادل 14.8 ریال برای اینترنت آزاد داشت و اپراتورها نهایتا تا این قیمت می‌توانستند، نرخ‌گذاری کنند.

اما باید این را دانست که سرویس پایه در نسل‌های گذشته مکالمه و صوت بود که اکنون در نسل‌های جدید به دیتا تغییر یافته است؛ لذا لازم بود تا در تعرفه‌های ارتباطی بازنگری صورت گیرد و نرخ 14.8 ریال گذشته تعدیل شود.

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بالاخره توانست با بررسی پیشنهادات اپراتورهای موبایل و تجمیع کل تکنولوژی‌های GPRS، 3G و LTE به نرخ 0.5 ریال برای تعرفه آزاد اینترنت برسد. به این معنی که مشترکان موبایل اگر از بسته‌های اینترنتی برای کاهش هزینه‌ها استفاده نکنند، هر نقطه‌ای به اینترنت متصل شوند به ازای هر کیلو بایت نقل و انتقال داده باید نهایتا نیم ریال بپردازند.

ریزش 96 درصدی سقف تعرفه‌ اینترنت از جمله مزیت‌های نسل جدید ارتباطات است که با قرار گرفتن مصوبه آن روی سایت رگولاتوری به منزله ابلاغ به اپراتورهای موبایل جهت اجرا است.

در این مصوبه آمده است که "سقف تعرفه خدمات داده تلفن همراه برای سیم‌کارت‌های دائمی مستقل از فناوری به ازای هر کیلوبایت نیم ریال تعیین می‌شود. اپراتورهای تلفن همراه می‌توانند با رعایت شرایط رقابتی و بازه تعرفه‌ای تعیین شده در این مصوبه، ضمن فروش خدمات دیتا براساس کیلوبایت بسته‌های مختلف تعرفه‌ای نیز متناسب با نیاز مشترکان تعریف و ارائه کنند."

براساس دستورالعمل موجود در این مصوبه، اپراتورها از اول دی ماه ملزم به اجرای تعرفه‌ جدید هستند.
read here read how to cheat
cheaters caught married men cheat with men website
My husband cheated on me married men who have affairs catching a cheater
read women looking to cheat my wife cheated on me now what
تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

اولین نفری باشید که نظر میدهید.
x
مای رند
ثبت سفارش سیم کارت
ثبت سفارش!