وب سایت مای رند - مرکز خرید و فروش سیم کارت
ثبت نام ورود
خرید سیم کارت رند از شهر سیم
بلاگ | سیم کارت

تاثیر شبکه ملی اطلاعات بر اینترنت موبایل

انتشار ۱۳۹۵/۶/۸ . ۱۷۴۶ بازدید

مدیرعامل همراه اول ، تاثیر شبکه ملی اطلاعات بر عملکرد اپراتورها را از نظر افزایش سرعت و کیفیت و نیز کاهش قیمت با توجه به استفاده از محتوای خاص داخلی دانست.

 

وحید صدوقی با اشاره به مزایای راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات اظهار کرد: در حال حاضر ترافیک روان تر از قبل شده است زیرا ما پیش از این ترافیک داخل و خارج را یک جا دریافت می‌کردیم ، اما الان کیفیت ترافیک محتوای داخلی از طریق آن چهار IXP‌ (مرکز تبادل ترافیک) موجود به ما تحویل می‌شود که کیفیت و سرعت بیشتری دارد. وی درباره تاثیر شبکه ملی اطلاعات بر کاهش تعرفه اینترنت توضیح داد: شبکه ملی اطلاعات یک سری هزینه‌ها را کاهش داده ، در محتوای داخل تاثیر گذاشته ، البته هزینه تعرفه اینترنت آزاد هم تا حدود 44 درصد کاهش پیدا کرده ، اما موضوع هزینه بسته‌های اینترنتی یک بحث رقابتی بین اپراتورها محسوب می‌شود.

 

مدیرعامل اپراتور همراه اول در ادامه به سایر مزایای شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و افزود: تاثیر این شبکه هم کیفی است و هم از نظر سرعت و هزینه است. این شبکه تا الان قطعا روی سرعت و کیفیت تاثیر داشته و روی هزینه ها هم در بخش‌ هایی در محتوای خاص داخلی اثر گذاشته ، اما شاید در ادامه با توسعه شبکه ملی اطلاعات این فضا بیشتر شود. صدوقی با اشاره به استفاده از اپلیکیشن‌ های موجود برای اندازه گیری سرعت دسترسی به سایت ها بیان کرد: با استفاده از اپلیکیشن‌هایی مانند speed test و open signal ، متوجه خواهید شد که در طی یکی دو ماه اخیر، تاخیر (latency) و پینگ سایت ها پایین آمده ، چون محتوا از داخل دریافت می‌شود و نسبت به محتوای خارجی کیفیت آن بهتر شده و برروی سرویس مشترکان به شدت تاثیر گذاشته است.

 

شبکه ملی اطلاعات که فاز نخست آن روز گذشته افتتاح شد ، یک شبکه مستقل داخلی است که وظیفه آن برقراری ارتباط مجازی بین کاربران است. در حال حاضر کاربران در داخل کشور برای هر نوع استفاده از اینترنت باید به مرکز اصلی آن در خارج از کشور متصل شوند که این به معنای کاهش سرعت و افزایش هزینه است. شبکه ملی اطلاعات با ایجاد یک شبکه داخلی ، نیازهای داخلی کاربران را حل می‌کند. یعنی دیگر نیازی نیست برای چک کردن حساب بانکی یا دسترسی به سایت‌های خبری و شبکه‌های داخلی از پهنای باند بین‌المللی استفاده کنیم.

 

راه اندازی شبکه ملی اطلاعات چند فایده دارد ، در گام اول پهنای باند افزایش یافته و به تبع آن سرعت نیز افزایش می یابد ، یعنی دیگر تلویزیون اینترنتی و انتقال فایل‌های حجیم در حد یک رویا نخواهد بود. در گام دوم دست دلال های بین المللی کوتاه شده و هزینه های اینترنت کاهش می یابد و در گام سوم ، وابستگی ما به کشورهای خارجی کمتر می‌شود.

تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

اولین نفری باشید که نظر میدهید.
x
مای رند
قیمت گذاری سیم کارت
ثبت درخواست