وب سایت مای رند - مرکز خرید و فروش سیم کارت
ثبت نام ورود
خرید سیم کارت رند از شهر سیم
بلاگ | سیم کارت

به زودی سیم کارت های اپراتورهای تلفن همراه جایگزین کارت بانکی می شوند

انتشار ۱۳۹۵/۱۰/۱ . بروز رسانی ۱۳۹۵/۱۰/۱ ۱۸:۱۴ . ۳۹۱۸ بازدید
 محمود واعظی وزیر ارتباطات در آبان ماه امسال از جایگزینی پرداخت موبایلی با کارت بانکی خبر داد. جدیدا بانک مرکزی جمهوری اسلامی نیز از آماده سازی بستر بانکداری بر روی سیم کارت های اپراتورهای تلفن همراه خبر داد. این تفاهم بین بانک مرکزی جمهوری اسلامی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مهر ماه 95 منعقد شده است . در واقع سیم کارت های عموم مردم به عنوان کارت بانکی آنها برای خرید های فروشگاهی و یا اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرند . لازم به ذکر است که تراکنش های مالی نرم افزارهای اپلیکیشن های موبایل با استفاده از این تکنولوژی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

 

سیم کارت ان اف سی

 

این تکنولوژی NFC نام دارد که در واقع نوعی ارتباط بی سیم می باشد که در فاصله چند سانتی متری بین دو دستگاه که از این ماژول پشتیبانی می کنند قابل استفاده است. به وسیله سیم کارت های دارای قابلیت NFC این امکان فراهم شده که در فروشگاه هایی که این دستگاه را دارند ، عملیات پرداخت و خرید از طریق نزدیک کردن گوشی به ماژول وجه مورد نظر را پرداخت کنند.

 

سیم کارت nfc

 

 

همکاری وزارت ارتباطات و بانک مرکزی برای شبیه سازی کارت های بانکی روی سیم کارت

با تکنولوژی ان.اف.سی (NFC) ، افرادی که دارای تلفن هوشمند می باشند تنها با داشتن سیم کارت خود می توانند تراکنش های خود را با استفاده از اپلیکیشن های بانکی و بدون نیاز به کارت بانکی انجام دهند. با استفاده از این روش نیاز به کارت فیزیکی بانک نیست و شرکت های پرداخت الکترونیک پس از آماده شدن زیرساخت های لازم قادر به استفاده خواهند بود.
برای انجام این پروژه هماهنگی های لازم با اپراتورهای تلفن همراه برای عملیاتی کردن این طرح لازم است که توسط بانک مرکزی در حال پیگیری است. استفاده از این روش نسبت به کارت های بانکی فعلی از امنیت بالاتری برخوردار بوده و مطابق با استاندارد های بین المللی می باشد.

سیمکارت NFC

تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

اولین نفری باشید که نظر میدهید.
x
مای رند
قیمت گذاری سیم کارت
ثبت درخواست