وب سایت مای رند - مرکز خرید و فروش سیم کارت
ثبت نام ورود
خرید سیم کارت رند از شهر سیم
بلاگ | سیم کارت

بررسی واگذاری ایرانسل در دستور کار دولت قرار گرفت

انتشار ۱۳۹۳/۱۱/۱۵ . ۱۱۸۲ بازدید
در حالیکه پرونده تخلف جدیدی برای ایرانسل به جهت فروش سهام خارج از بورس توسط کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شکل گرفته اما مانعی برای خصوصی‌سازی این اپراتور نشد و مستندات اپراتور دوم جهت واگذاری در دستور کار کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، مهلت شش ماهه ایرانسل برای ارائه مستندات و مدارک لازم جهت عرضه 21 درصد سهام این شرکت خدمات ارتباطی در بورس، با آغاز زمستان به پایان رسید و تسنیـم از از ارائه مدارک به رگولاتوری خبر داد.

الحاقیه پروانه ایرانسل که آبان ماه 84 به تصویب رسید با عنوان تغییرات موثر بر سرمایه دارنده پروانه می‌گوید که "ایرانسل باید در انطباق با شرایط و روال مورد تایید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به میزان 21 درصد کل سهام دارنده پروانه را طی سه سال از تاریخ لازم‌الاجرا شدن (قرارداد) از طریق بورس عرضه عمومی کند."
سررسید سه سال با توجه به لازم‌الاجرا شدن پروانه ایرانسل، تیر ماه سال 88 می‌شده که اکنون پنج سال به تأخیر افتاده است.

مدیران ایرانسل از این جهت که عرضه 21 درصد سهام را مربوط به زمانی می‌دانند که "ترکسل" برنده مناقصه اپراتور دوم شده بود، می‌گویند که این شرط بعد از واگذاری اپراتور دوم به ایرانسل منتفی است.

با این حال که پیش از این خبر ارائه مستندات اپراتور دوم جهت عرضه در بورس ارائه شد، هنوز مستندات در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بررسی نشده است.

دو روز گذشته هم عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس از تخلف عجیب این اپراتور خبر داد که به واسطه شکایت چند شرکت در مرحله بررسی قرار گرفته و به عبارتی دور رسیدگی به پرونده خصوصی‌سازی این اپراتور خواسته ناخواسته کندتر شد.

شکایت از این قرار بوده که اپراتور دوم به صورت مجزا اقدام به فروش سهام کرده و به گفته مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس جلسه‌ای با حضور مدیران شرکت ایرانسل، مسئولان سازمان بورس و شاکیان در کمیسیون اصل 90 در این باره برگزار شده است.

هرچند که ایرانسل عنوان کرد هیچ سهامی را نه در بورس و نه در خارج از آن واگذار نکرده و اصولا موضوع واگذاری سهام در خارج بورس موضوعیت ندارد و مطرح نشده است و حتی در جلسه‌ای که عنوان شده هیچکس از ایرانسل حضور نداشته اما با این حساب، بحث خصوصی‌سازی این شرکت تا بررسی این پرونده ملغی خواهد بود.

اما سخنگوی رگولاتوری نظر دیگری دارد و با تأیید اینکه مدارک مورد نیاز برای بررسی خصوصی‌سازی این اپراتور به رگولاتوری رسیده است، درباره اینکه همچنان در اولویت بررسی قرار دارد؟ گفت: بررسی خصوصی‌سازی این اپراتور ربطی به این قبیل موضوعات ندارد؛ رگولاتوری مدت زمان شش ماهه‌ای را برای این اپراتور که تا پایان آذر ماه می‌شد تعیین کرده بود که ایرانسل هم مدارک را ارائه داد.

جهانگیر اسدی درباره اینکه چرا سازمان تاکنون اقدام به بررسی مستندات این اپراتور نکرده است؟، گفت: بررسی خصوصی‌سازی این اپراتور ربطی به سازمان تنظیم مقررات ندارد و باید در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مطرح و رسیدگی شود.

وی افزود: اکنون بررسی این موضوع در دستور کار کمیسیون قرار گرفته است تا جزو اولین دستور جلسات مطرح و رسیدگی شود.

سخنگوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره اینکه گفته می‌شود ایرانسل برای خصوصی‌سازی مجددا زمان بیشتری را تقاضا کرده است آیا چنین موضوعی صحت دارد؟،گفت: زمانی را درخواست داشتند اما در حیطه اختیارات سازمان تنظیم مقررات نیست که با این زمان موافقت کند بلکه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در این باره تصمیم‌گیری خواهد کرد.
link my boyfriend cheated on me with a guy My girlfriend cheated on me
cheaters caught married men cheat with men website
link online buy viagra company
تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

اولین نفری باشید که نظر میدهید.
x
مای رند
قیمت گذاری سیم کارت
ثبت درخواست