وب سایت مای رند
وب سایت مای رند
سیم کارت دلخواه خود را جستجو کنید
انتخاب اپراتور
نوع سیم کارت
وضعیت
محدوده قیمت (تومان)
نوع رند
لیست خدمات
قیمت گذاری سیم کارت
تشخیص نوع رند
خط کجاست ؟
فروش شگفت انگیز
فروش سیم کارت اقساطی

خرید سیم کارت

فروش اقساطی سیم کارت

تخفیف دارها

راهنمای خرید

برخورد با پیامک های تبلیغاتی ارسال شده با شماره شخصی

پیام کوتاه ابزاری بسیار کارآمد، مهم و حیاتی در ارتباطات به شمار می رود. بسیاری از این قابلیت مهم ارتباطی برای رفع نیاز های خود در طول روز و ارتباط با سایرین استفاده می کنند. پیامک به دلیل این که جامعیت بالایی داشته و تعداد افرادی که از این قابلیت بهره مند هستند با تعداد افرادی که از سیم کارت استفاده می کنند برابر است، ابزاری برای تبلیغات نیز به حساب می آمده است.

یکی از دغدغه های جدی و مهم مشترکین سیم کارت ها و البته سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی رفع مشکلاتی است که برخی افراد سودجو با استفاده از سامانه های پیامکی تبلیغاتی، تبلیغات ناخواسته و نامناسبی را برای مشترک ارسال می کنند.

روش لغو دریافت پیام تبلیغاتی

ابتدای سال 95، رگلاتوری سامانه ای برای حل این مشکلات راه اندازی کرد تا مشترکین همه اپراتورها بتوانند به سادگی از دریافت پیامک های تبلیغاتی ناخواسته جلوگیری کرده و دیگر چنین پیام هایی را در ساعات مخاتلف روز دریافت نکنند. این سامانه از دو راه کد های دستوری و پیام کوتاه در دسترس عموم قرار دارد و افراد می توانند با ارسال پیامک به سامانه 800 یا شماره گیری کد دستوری *800# نسبت به دریافت پیامک های تبلیغاتی و لغو آن اقدام نمایند.

کد لغو پیامک های تبلیغاتی

روش لغو سرویس های ارزش افزوده

همچنین کلیه مشترکین اپراتورها می توانند مانند روش بالا یعنی با شماره گیری *800# یا ارسال پیامک به 800 از سرویس های ارزش افزوده فعال روی سیم کارت خود اطلاع حاصل نموده و در صورت نیاز آن را غیر فعال کنند.

در صورتی که شما با استفاده از روش های بالا، اقدام به لغو دریافت پیام های تبلیغاتی کنید، در 24 ساعت پس از ثبت درخواست اپراتور این کار را برایتان انجام می دهد و احتمالا از شر این پیامک ها خلاص می شوید.

اما بسیاری از افراد پس از استفاده از سامانه فوق الذکر باز هم مشکل دریافت پیامک های آزار دهنده تبلیغاتی را دارند؛ اما معاون وزیر ارتباطات این موضوع را تکذیب می کند و می گوید: در صورت درخواست مشترک برای لغو پیامک تبلیغاتی به جرات می گوییم که دیگر امکان ارسال پیامک های تبلیغاتی از سامانه اپراتورهای موبایل وجود ندارد و در صورتی که مشترکی مدعی است که این پیامک ها را از سرشماره های پیامکی ، دریافت می کند آن را اعلام کند.

پیامک های مزاحم تبلیغاتی

معاون وزیر ارتباطات با تاکید براینکه امکان شکایت به عدم لغو پیامکهای تبلیغاتی برای مشترکان موبایل وجود دارد ، ادامه داد: در این زمینه ما پیگیر شکایت و درخواست مشترکان در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان نهاد نظارتی هستیم. وی همچنین مشکل فعلی مشترکان موبایل در دریافت پیامکهای تبلیغاتی را مربوط به ارسال کننده شخصی عنوان کرد و گفت: برخی از طریق تلفن های شخصی اقدام به ارسال پیامکهای تبلیغاتی به صورت انبوه می کنند.

سرنوشت ارسال کنندگان پیامک های تبلیغاتی با شماره های شخصی

بسیاری از مردم اما دیگر از سامانه های پیامکی، تبلیغاتی دریافت نمی کنند، در عوض به جای آن برخی شماره های شخصی هستند که چنین پیام هایی را برای آن ها ارسال می کنند و از این جهت شاکی هستند؛  رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان این که اساسا امکان ارسال پیام های تبلیغاتی پس از درخواست لغو از نظر فنی نیز وجود ندارد گفت: با ارسال کنندگان شخصی پیامکهای تبلیغاتی برخورد می شود. رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات ، از مشترکان موبایل خواست در صورت مشاهده این موارد ، موضوع را از طریق شکایت به سامانه ۱۹۵ اطلاع دهند تا بلافاصله با ارسال کننده پیامک برخورد قاطع صورت گیرد.

براساس آمارهای سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا اوایل تابستان سال 95، یک میلیون 60 هزار درخواست لغو سرویس های ارزش افزوده در اپراتور همراه اول و سه میلیون 370 هزار درخواست لغو پیامک های تبلیغاتی این اپراتور به ثبت رسیده. همچنین، 10 میلیون و 533 هزار درخواست لغو پیامک های تلیغاتی و 5 میلیون 390 هزار درخواست لغو سرویس های ارزش افزوده در اپراتور ایرانسل ثبت شده است. در رتبه سوم این آمار نیز، رایتل قرار دادر که 38 هزار درخواست لغو سرویس های ارزش افزوده و 48 هزار درخواست لغو پیامک های تبلیغاتی ثبت شده است.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

اولین نفری باشید که نظر میدهید.