بلاگ | اخبار اپراتورها

برای انصراف از ترابرد شماره موبایل چه باید کرد؟

انتشار ۱۳۹۵/۷/۱۹ . بروز رسانی ۱۳۹۹/۴/۹ . سایت مای رند . ۲۲۰۰۲ بازدید

خیلی وقت ها پیش می آید که کاربراناز سرویس دهی یک اپراتور ناراضی هستند و گاه برای حل این مشکل رو به تغییر سیم کارت می آورند. اما این روزها دیگر تعویض سیم کارت اخرین راه به حساب می آید! مدتی است که اپراتورهای کشور از روشی به نام ترابرد برای اینکه مشتری بدون تغییر شماره و حتی پیش شماره به جمع مشتریان آن ها اضافه شوند، رونمایی کرده اند.

ترابرد چیست؟

ترابرد این امکان را به مشترکین مثلا ایرانسل می دهد که بدون تغییر شماره همراه اولی و رایتلی شوند و یا بالعکس! یعنی یک کاربر همراه اول با مثلا پیش شماره 919 بتواند ایرانسلی شده، از آنتن و خدمات و بسته های گوناگون و مختلف ایرانسل استفاده کند در حالی که کوچکترین تغییری در شماره اش روی ندهد.

انصراف از ترابرد سیم کارت

این اتفاق در سراسر دنیا امری معمول به شمار می رود که البته در کشورمان با تاخیر زیادی اجرایی شد. با به میان آمدن بحث ترابرد، همه اپراتورها به فکر جذب مشترکین یکدیگر هستند! و برای همین مسئله گاهی پیشنهاد های ویژه ای به مشتریان می دهند تا انان را به لیست مشترکین خود اضافه کنند.

چگونه از ترابرد انصراف دهیم؟

اما خیلی وقت ها پیش می آید که یکی از مشترکانی که از امکان ترابرد استفاده کرده، حالا پشیمان شده و می خواهد به همان اپراتور قبلی بازگردد و از خدمات اپراتور اصلی اش بهره مند گردد؛ حالا علت این پشیمانی می تواند حس فریب خوردگی یا نارضایتی از خدمات اپراتور جدید باشد یا هزینه های گران تری که به مشترک تحمیل می شود. اما انصراف از ترابرد چندان کار ساده ای نیست! در واقع حتی می توان گفت غیرممکن نیز به نظر می رسد!

سیم کارت 0912 اقساطی

مای رند برای شما قابلیتی را فراهم نموده است که می توانید سیم کارت رند 0912 مدنظر خود را  به صورت اقساطی و بدون نیاز به ضامن خریداری نمایید.

شما برای اینکه به اپراتور قبلی بازگردید فقط تا قبل از شروع فرایند ترابرد فرصت دارید که از آن انصراف دهید! مثل یک بمب که هر ثانیه ممکن است منفجر شود و تبعاتش از دست رفتن یک اپراتور محبوب برای شما با شماره ای است که سال هاست ان را در اختیار دارید.

برای انصراف باید به اپراتور پذیرنده خودتان مراجعه کنید و انصراف خود از ترابرد را اعلام کنید. انصرفا از ترابرد تا زمان اجرای آن، روی سایت اپراتور پذیرنده فعال است و می توانید انصراف را ثبت کنید. اما اگر کار از کار گذشت هم باز فرصت دارید! نگران نباشید!

نحوه انصراف از ترابرد خط موبایل

روش انصراف از ترابرد سیم کارت

فقط باید یک بار دیگر ترابرد کنید! یعنی یک بار دیگر به اپراتور مبدا مراجعه کنید و بار دیگر درخواست ترابرد بدهید. مثلا اگر از اپراتور اول به اپراتور دوم مهاجرت کرده باشید و از خدماتش ناراضی بوده باشید، باید دوباره به اپراتور اول مراجعه و درخواست ترابردتان را ثبت کنید تا به اپراتور اصلی برگردید و خدماتش از آنتن گرفته تا بسته های مختلف و خدمات ویژه اش مجددا برای شما فعال شود. لازم به ذکر است که ترابرد برای هر سیم کارت، فقط به میزان دو بار در سال انجام می شود و بیشتر از آن حق ترابرد و جابجایی سیم کارت خود بین اپراتور های اول، دوم و سوم را ندارید. پس باید حتما در مورد ترابردتان با تحقیق کامل وارد عمل شوید و اقدامی نکنید که از آن پشیمان شوید و وقت و هزینه تان را هدر بدهید.

مطالب مرتبط
نرخ آبونمان تلفن ثابت مخابرات 4 برابر شد
بلاگ | اخبار اپراتورها
نرخ آبونمان تلفن ثابت مخابرات 4 برابر شد
مجمع عمومی فوق العاده شرکت مخابرات ایران به افزایش حق اشتراک تلفن ثابت در کل کشور داد. این حق اشتراک در ۶ سطح اعمال می‌شود که اعداد بین...
همه چیز درباره خدمات مبتنی بر محتوا و پیامک های تبلیغاتی
بلاگ | اخبار اپراتورها
همه چیز درباره خدمات مبتنی بر محتوا و پیامک های تبلیغاتی
خدمات محتوایی یا خدمات مبتنی بر محتوا یا سرویس ارزش افزوده یا VAS مجموعه ای از خدمات غیر پیامکی و خدمات پیامکی جانبی اپراتورهای MCI و Irancell...
اطلاعات کاربران رایتل در دست هکرها + جزییات دقیق
بلاگ | اخبار اپراتورها
اطلاعات کاربران رایتل در دست هکرها + جزییات دقیق
در 13 خرداد 99 زمزمه ها و اخبار ضد و نقیضی میان کاربران اینترنتی دست به دست می شد که خبر از لو رفتن اطلاعات مشتریان اپراتور رایتل می داد...
در پرداخت فطریه مراقب کلاهبرداران اینترنتی باشید + روشهای پرداخت امن
بلاگ | دنیای فناوری
در پرداخت فطریه مراقب کلاهبرداران اینترنتی باشید + روشهای پرداخت امن
سرهنگ محمد اقبالی در خبرگزاری ها اعلام کرد: با توجه به اینکه عید سعید فطر نزدیک است، مردم مراقب کلاهبرداری های موجود با ترفند دریافت کمک‌های...
تعداد 7 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی 4.4
6
0
0
0
1
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟