وب سایت مای رند - مرکز خرید و فروش سیم کارت
ثبت نام ورود
خرید سیم کارت رند از شهر سیم
بلاگ | سیم کارت

اینترنت نسل ۴ در کشور گسترش می‌یابد

انتشار ۱۳۹۴/۵/۲۴ . بروز رسانی ۱۴۰۳/۱/۱۰ ۰۵:۳۰ . ۱۳۶۲ بازدید

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات با بیان اینکه در سال گذشته هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در این بخش انجام شد، گفت: در تلاش هستیم اینترنت نسل ۴ را گسترش بخشیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمود واعظی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف از این سفر بررسی کمبود‌ها و افتتاح پروژه‌ها بود.

وی با بیان اینکه با افتتاح پروژه‌ها برای گسترش زیر ساخت‌ها کمک بسیار زیادی می‌شود، افزود: درسال 93 بیش از 950 کیلومتر فیبر نوری در خراسان جنوبی اجرا وپهنای باند واینترنت افزایش یافت.

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: سال گذشته حدود هزار و 350 میلیارد ریال هزینه سرمایه گذاری در این بخش انجام شده و تاپایان امسال هزار و 50میلیارد ریال سرمایه گذاری در کشور انجام می‌شود.

واعظی با بیان اینکه در حال حاضرسه شهر بیرجند، طبس، قاین از اینترنت نسل 3 برخوردار هستند، افزود: بنا داریم اینترنت نسل 4 را گسترش دهیم.

وی با اشاره به مصوبات جلسه امروز در بیرجند اظهارد اشت: در جلسه امروز تعهدات جدیدی را قبول کردیم از جمله اینکه 350 روستا را تا پایان سال اینترنت بدهیم ومرکز پالایش ملی شرق کشور را در بیرجند راه اندازی کنیم.

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: از دیگر مصوبات جلسات امروز این بود بخش‌هایی که نیازمند فیبرنوری هستند را پوشش داده و بخشی از نقاط شهر که پوشش مناسب نداشتند را بهبود بخشیم.

واعظی افزود: پهنای باند در ابتدای دولت یازدهم 620گیگابایت بر ثانیه بود که امروز 2هزار 400 گیگ بر ثانیه و تا پایان سال به 4 هزار گیگ بر ثانیه برسد.

وی بیان داشت: تعداد مشترکان در ابتدای دولت نزدیک به 3 میلیون مشترک الان بیش از 20 میلیون مشترک داریم امیدواریم برخی از مشکلات که وجود دارد، رفع شود.

واعظی با اشاره به برنامه‌های هفته دولت گفت: در هفته دولت تعدادی پروانه جدید به شرکت‌هایی که قرار است فعالیت گسترده در زمینه ارتباطات ثابت انجام دهند.

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: تا کنون 28 شرکت ثبت نام کردند و تا الان 17 شرکت باقی مانده و 5 شرکت پرونده آن‌ها کامل شده که تعدادی در هفته دولت پروانه واگذار می‌شود و تحولی جدید در عرصه کسب وکار است.

واعظی افزود: اپراتور در بخش‌های فضای مجازی وتلفن همراه 51 شرکت و اپراتور شرکت کردند که امیدواریم در بازده زمانی انجام شود افزایش شرکت‌ها سبب می‌شود تا کیفیت بهترشده و تعرفه‌ها پایین آید.

تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

اولین نفری باشید که نظر میدهید.
x
مای رند
قیمت گذاری سیم کارت
ثبت درخواست