وب سایت مای رند - مرکز خرید و فروش سیم کارت
ثبت نام ورود
خرید سیم کارت رند از شهر سیم
بلاگ | سیم کارت

اپراتورهای متخلف در طرح ترابردپذیری جریمه می شوند

انتشار ۱۳۹۵/۵/۳ . بروز رسانی ۱۳۹۵/۵/۳ ۱۶:۲۱ . ۲۱۴۵ بازدید

اپراتورهایی که در مرحله آزمایشی در اجرای طرح ترابردپذیری شماره‌ها مرتکب کارشکنی شوند ، در مرحله‌ی تجاری اجازه دریافت مشترک در این بخش را نداشته یا تعداد مشترکان دریافتی آنها محدود خواهد شد.

 

رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی در پاسخ به این سوال که طی روزهای گذشته مردم در مرحله‌ آزمایشی طرح ترابردپذیری شماره‌ها با مشکلات متعددی مواجه شده‌اند ، اظهار کرد: در حال حاضر اجرای این طرح در مرحله‌ی آزمایشی قرار دارد تا مشکلات موجود آن احصاء و برطرف شود. وی همچنین عنوان کرد: برندهای مختلفی در شبکه‌ اپراتورها وجود دارند که گاهی وقتی قرار است این برندها در قالب یک سیستم یکپارچه فعالیت کنند مشکلاتی ایجاد می‌شود.

 

وی ادامه داد: برهمین اساس ما در مرحله آزمایشی به نوعی به انجام تستهای شبکه‌ای خواهیم پرداخت تا اپراتورها مشکلاتی که با دو اپراتور دیگر دارند را احصاء و حل و فصل کنند تا در تاریخ مشخص امکان ارائه‌ی تجاری این سرویس وجود داشته باشد. برهمین اساس هم در این مدت هیچ یک از اپراتورها اجازه تبلیغ و جذب مشتری نداشته و در حد محدود می‌تواند برای اجرای آزمایشی این طرح اقدام کنند.

 

در زمان اجرای تجاری ترابردپذیری نیز به‌طور هفتگی از سوی سازمان تنظیم مقررات وضعیت اپراتورها رصد شده و به آنها اعلام می‌شود که به عنوان مثال می‌توانند ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار مشترک جدید جذب کنند که البته همان‌طور که گفته شد تعداد این مشترکان بستگی به نتیجه آزمایش ها دارد و اگر اپراتوری در مرحله آزمایشی شرایط مناسب را رعایت نکرده و دستخوش تخلف شود ، در مرحله بهره‌برداری اقتصادی نیز به او اجازه نخواهیم داد که مشترک بگیرد یا حداقل تعداد مشترک او را محدود اعلام خواهیم کرد.

 

رییس سازمان تنظیم مقررات رادیویی همچنین یادآور شد: پیش از اجرای مرحله آزمایشی، در مرحله دیگری نیز اجرای این طرح به صورت نرم‌افزاری نیز مورد بررسی قرار گرفت تا ایرادات آن برطرف شود. وی همچنین متذکر شد: در مرحله اجرای آزمایشی طرح ترابردپذیری برای ما مهم نیست که اپراتورها چه میزان خطا دارند ، بلکه مهم آن است که دلیل این خطاها چه موضوعی است. در مرحله بعدی نیز قطعا به طور هفتگی وضعیت اپراتورها ارزیابی شده و به مردم اعلام خواهد شد و در عین حال محدودیت‌هایی نیز در زمینه‌ی جذب مشترک در صورت تخلف رخ خواهد داد.

تعداد 0 نظر ثبت شده است
امتیاز کلی
0
0
0
0
0
شما چه امتیازی به "این مطلب" می دهید؟

اولین نفری باشید که نظر میدهید.
x
مای رند
قیمت گذاری سیم کارت
ثبت درخواست