وب سایت مای رند
وب سایت مای رند
سیم کارت دلخواه خود را جستجو کنید
انتخاب اپراتور
نوع سیم کارت
وضعیت
محدوده قیمت (تومان)
نوع رند
لیست خدمات
قیمت گذاری سیم کارت
تشخیص نوع رند
خط کجاست ؟
فروش شگفت انگیز
فروش سیم کارت اقساطی

خرید سیم کارت

فروش اقساطی سیم کارت

تخفیف دارها

راهنمای خرید

استعلام تعداد خطوط به نام مشترکان از طریق پیامک نیز ممکن شد

تا پیش از این افراد بخاطر جرائمی که به نام آن ها با سیم کارت هایی که به نام آن هاست به وقوع می پیوست پایشان به دادگاه کشیده می شد و به هر حال با پرونده ای رو برو بودند که در برخی مواقع چندین شاکی خصوصی داشت که حل چنین پرونده هایی بدون مشکل، کار ساده ای نیست. همین مسئله موجب شد تا وزارت ارتباطات و مشخصا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی سامانه ای را راه اندازی کند که با استفاده از آن افراد به راحتی تعداد سیم کارت هایی که به نامشان در شبکه به ثبت رسیده مشاهده کنند و در صورتی که تعداد ثبت شده بیش از مقدار بود و فردی به هر شکل هویت آن ها را جعل نموده، برای جلوگیری از مشکلات احتمالی قضایی، نسبت به تعیین تکلیف این سیم کارت ها اقدامات لازم را به عمل آوردند. 

این سازمان وب سایت mobilecount.cra.ir را به عنوان مرجع این موضوع معرفی کرد. افراد با داشتن کد ملی و وارد کردن آن در وبسایت مورد نظر، از تعداد سیم کارت هایی که به نام کد ملی وارده هستند آگاه می شوند.اما حالا روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، خبر از راه اندازی خطوط پیامکی مربوط به این سامانه می دهند.

سامانه استعلام تعداد خطوط به نام شخص

سامانه پیامکی ویژه اعلام خطوطی که نام مشترک است

 

به همین خاطر افراد می توانند با وارد کردن کد ملی خود و ارسال آن به صورت پیامکی به سامانه، بدون نیاز به اینترنت و حتی گوشی هوشمند، پاسخ استعلام را دریافت کنند. این در حالی است که امکان مشاهده این اطلاعات از طریق سایت همچنان میسر می باشد. 

حسین فلاح جوشقانی همچنین با اشاره به اینکه امکان استعلام تعداد خطوط از طریق مراجعه به سایت mobilecount.cra.ir وجود دارد ، تاکید کرد: مشترکان می‌توانند از طریق یک خط تلفن همراه که مطمئن هستند متعلق به خودشان بوده و اطلاعات آنها مانند کد ملی به درستی ثبت شده است ، تعداد خطوط ثبت شده به نام خودشان را استعلام کنند.

استعلام تعداد سیم کارت های به نام مشترکین


وی افزود: مشترکان تلفن همراه درصورت مشاهده هرگونه مغایرت در تعداد خطوط ثبت شده به نام خودشان برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده از خطوط می‌توانند به دفاتر خدمات مشترکان اپراتورها مراجعه کرده و با ارائه کارت ملی از همه خطوط به نام خود آگاه شده و برای قطع هر یک از سیم‌کارت ها اقدام کنند.

اما مسئله مهمی که در این میان وجود دارد این است که اگر میخواهید به صورت پیامکی از تعداد خطوطی که به نام خودتان است اطلاع کسب کنید، می بایست از خطی که به نام کد ملی مورد نظرتان هست اقدام به ارسال پیامک به شماره 3000504901 نمیایید.

پس از دریافت پیامک توسط سامانه ، خیلی سریع بررسی ها صورت گرفته و کمتر از چند ثانیه، سیستم به شما پاسخ می دهد و سیم کارت تمام اپراتورهایی که بنام شما هست را به نمایش می گذارد.

حالا با این مسائل و امکانات موجود، بهتر است چند وقت یکبار با استفاده از این سامانه، کد ملی خود را ارسال و تعداد سیم کارت هایی که به نامتان هست را وارسی نموده و در صورتی که خط ناشناسی در فهرست وجود دارد به صورت فوری برای قطع و حل مشکل اقدام نماید.

 

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

اولین نفری باشید که نظر میدهید.