انتخاب استان

چگونه گوشی گم شده را پیدا کنیم؟

همه ما که از گوشی های هوشمند استفاده می کنیم وابستگی زیادی به آن داریم و در زمان هایی که گوشی خود را جا می گذاریم و یا آن را گم می کنیم احساس کم بودن یک شی مهم و اساسی به ما دست می دهد که اصلا خوشایند نیست. حالا فرض کنید گوشی تان که حاوی مطالب و اطلاعات بسیاری مهمی است را برای همیشه گم کنید و یا حتی سارقین از گوشی تان خوششان بیاید و چشمشان را بگیرد و هوس کنند آن را از دستمان دربیاورند!

حالا فرض کنید تمام زندگی تان، از جمله عکس و فیلم های شخصی یا شماره تلفن های مهم خود را در گوشی تان داشته اید و حالا باید به دنبال راهی برای این باشید که این اطلاعات به دست افراد سودجو نیوفتد و یا حتی کاری کنید که بتوانید گوشی تان پیدا کنید.

گوشی های اندرویدی و ios همگی ابزاری برای زمان های گم کردن یا دزدیده شدن گوشی را برای کاربرانشان فراهم کرده اند و بسیاری از افرادی که چنین حس .را تجربه و از امکانات سیستم عامل خود نیز استفاده کرده اند به خوبی می دانند که این امکانات در صورتی که قبلا آن را فعال نموده اند به راحتی منجر به پیدا شدن گوشی خواهد شد.

پیدا کردن گوشی اندروید با گوگل

Find My Device یکی از ابزار هایی است که گوگل از آن به عنوان راهی برای حل مشکل مهمی که ممکن است برای مان پیش بیاید در نظر گرفته و آن را منوط به استفاده از جیمیل نموده است. فقط کافی است که وارد صفحه مخصوصی که گوگل بدین منظور ایحاد کرده است شوید.

ابتدا وارد حساب کاربری تان شوید دقت کنید که باید اکانتی که در تلفن همراهتان ذخیره کرده اید را در این قسمت وارد کنید. پس از اینکه اطلاعات را وارد کردید می توانید به مکان گوشی تان دست یابید. در این قسمت همجنین امکانی فراهم شده است که تمامی اطلاعات موجود روی گوشی را از بین برد تا از دسترسی سودجویان و سو استفاده های احتمالی آن ها از اسلاعات شخصی جلوگیری شود. همین طور گزینه دیگری به نام Lock نیز وجود دارد که بشود گوشی را قفل کرد و حتی روی آن پسورد قرار داد تا فردی که آن را در اختیار دارد اصلا نتواند وارد گوشی شود.

گوگل این سرویس را در قالب یک برنامه نیز ارائه کرده که اگر چند دستگاه اندرویدی دارید می‌توانید آن را بر روی دستگاه‌های خود نصب کنید و همان امکانات موجود در سایت ذکر شده را در دیگر دستگاه خود داشته باشید.

چگونه گوشی گم شده را پیدا کنیم؟


اما اگر گوشی سامسونگ دارید و آن را کم کرده اید هم راه دومی برای یافتن موبایلتان وجود دارد. شرکت سامسونگ بخشی برای یافتن گوشی به مشتریانش ارائه داده که می توانید به راحتی با وارد کردن ایمیل تان و ورود به بخش کار بری، موقعیت تلفن سامسونگ خود را پیدا کنید. همجنین می توانید ان را به تنضیمات کارخانه برگردانید تا در مقابل سو استفاده های احتمالی ایمن شود.

چگونه گوشی گم شده را پیدا کنیم؟

اگر گوشی شما متعلق به شرکت اپل است، می توانید به دو روشicloud.com/find" و یاFind My iPhone app " شروع به یافتن گوشی اپل خود نمایید که به مرور کاربردی تر می باشد. از این دو راه همجون روش های قبلی که گفتیم می توانید به راحتی مکان دقیق تلفن خود را بیابید.

مایکروسافت نیز از قافله عقب نمانده و راهی برای یافت گوشی های با ویندوزفون نیز وجود دارد. برای این که ویندوزفون گم شده تان را بیابید باید به ادرس https://account.microsoft.com/devices مراجعه کنید و وارد حساب کاربری تان شوید و گزینه پیدا کردن تلفن را بفرشارید

البته این ها راه هایی بود که از طریق تلفن همراه اقدام به یافتن تلفن همراه می کند و در کنار راه های ذکر شده، روش هایی وجود دارد که می توان بوسیله سیمکارت نیز تلفن هراه را پیدا کرد. البته طرح رجیستری نیز تا کنون توانسته کمک شایانی به جلوگیری از سرقت موبایلد در ایران کند و بسیاری از سارقین را نا امید می سازد.

حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- درباره روند پیدا شدن گوشی با اجرای رجیستری توضیح داده بود: گوشی‌ها به صورت زوج شماره سیم‌کارت و شماره IMEI به صورت یکتا در سامانه‌های ما ثبت می‌شوند. اگر گوشی سرقت شد می‌توان بر اساس این زوج آن را ردیابی کرده و نیز از فعالیت این گوشی‌ها در سامانه‌های کشور جلوگیری کرد که این از مزایای غیرمستقیم طرح رجیستری است. البته این امکان در حال حاضر فراهم نیست، اما در حال کار روی آن هستیم و در آینده می‌توان از آن استفاده کرد.

همراه اول و ایرانسل نیز راه هایی برای یافتن تلفن همراه پیشنهاد می دهند. اپراتور اول راهکاری را در نظر گرفته تا با شماره سریال گوشی بتوان آن را یافت. بدین منظور شما اگر از مشترکان همراه اول باشید می توانید شماره سریال گوشی که روی کارتن ان مندرج کردیده است را از طریق خطوط دائمی همراه اول ارسال کرده و روند پیدا کردن گوشی را اغاز کنید.

همراه اول به مدت 10 روز به جستجوی ادامه می دهد و اگر موفقیتی حاصل شود نتیجه را برای شما ارسال خواهد کرد.

اما مشترکان اپراتور دوم باید هنگام مفقودی تلفنشان ابتدا سیم کارت خود را مسدود سازند سپس بعد از پنج روز کد #۶۱۰۱* را شماره گیری کند. در این زمان برخی اطلاعات از شما در خواست می شود مانند اینکه شماره ای که در زمان مفقودی در گوشی بوده اعلام شود و هزینه جستجو نیز دریافت گردد و همچنین شماره 15 رقمی درج شئده روی جعبه گوشی نیز برای سامانه ارسال می گردد تا روند جستجو اغاز شود.

روش دیگر پیدا کردن گوشی، استفاده از GPS است. ابتدا باید نرم‌افزار GPS SMS Phone Finder را برروی گوشی نصب کنید و از خط دیگری عبارت locateme YOUR_KEY را به خط خود بفرستید. عبارت YOUR_KEY در واقع رمز شماست که با اجرای اپلیکیشن باید آن را تعیین کنید. در این صورت اطلاعات مکان فعلی گوشی شما به صورت لینک برایتان ارسال خواهد شد.البته برای اینکه از این نرم افزار بتوانید استفاده کنید باید GPS  گوشی را روشن نگه دارید پس نباید GPS  گوشی توسط سارق خاموش شود، برای اینکه بعد از سرقت GPS شما خاموش نشود، از اپلیکیشن‌های قفل‌گذاری استفاده کرده و روی تنظیمات خود پسورد بگذارید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

اولین نفری باشید که نظر میدهید.