چرا باید از سیم کارت کودک و نوجوان برای افراد زیر ۱۳ سال استفاده کرد؟

سیم کارت کودک و نوجوان در جامعه امروز که عصر ارتباطات نامیده می شود نقش مهمی ایفا می کند. همه انسان ها برای گذراندن امور روزمره خود نیاز دارند تا با یکدیگر ارتباط بر قرار کنند. اما اگر بخواهیم پلی به گذشته ( 50 سال پیش) بزنیم و ارتباطات آن وقت را مرور کنیم خواهیم یافت که مردمان آن زمان یا به وسیله نامه و یا تلفن می توانستند با هم ارتباط دو طرفه داشته باشند. اما امروزه چیزی که توانسته در قالب جدیدی این امر را ایجاد کند اینترنت است. استفاده از سیم کارت این امکان را فراهم کرده تا در هر مکان به راحتی به اینترنت پر سرعت دسترسی داشت و این موضوع در حالت کلی اتفاق فوق العاده ای برای بشریت بوده و کمک می کند تا افراد بتوانند به راحتی برای انجام هر کاری با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و در این فضا انواع اطلاعات را پیدا کنند.
اما طبیعی است که وقتی شما پا به چنین میدانی می گذارید خود به خود با انواع موضوعات مختلف برخورد خواهید کرد که برخی از آن ها شاید برای شما موضوعات خوبی نبوده و خطری مخفی را در کمین شما گمارده باشند.
دقت کنید فرزندان شما نیز با یک موبایل هوشمند ساده می توانند پا به چنین دنیای پیچیده ای گذاشته و با هر نوع متن، عکس و فیلمی برخورد کنند که ممکن است برای آن ها اصلا مناسب نبوده و زندگی آینده آن ها را دچار انحراف کند. این مسئله چیزی است که اغلب پدر و مادران را در مورد آینده فرزندان نگران می کند. چون از طرفی در دنیای امروز وجود تلفن همراه امری ضروری است و از طرفی دیگر خطرات مختلفی زندگی فرزند دلبندشان را تهدید می کند. اما در این مطلب ما برای این پدر مادرها خبر خوبی داریم که می تواند آن ها را از نگرانی خارج کرده و اجازه دهد که با خیال راحت به فرزندشان مجوز استفاده از اینترنت را بدهند.
سیم کارت کودک

آشنایی با سیم کارت های کودک و نوجوان

در استفاده از سیم کارت های کودک و نوجوان اپراتورها موظف هستند خدمات تلفن همراه را با قابلیت اعمال برخی مدیریت‌ها برای استفاده کودک و نوجوان برای یک یا چند دسته از خدمات تلفن همراه نظیر صوت، تلفن تصویری، پیام کوتاه، پیام چند رسانه‌ای و اینترنت یا اضافه کردن برخی قابلیت‌ها چون امکان تماس خانوادگی یا گروهی براساس درخواست مشترک فراهم کنند و در واقع این چیزی است که این سیم کارت ها را از سیم کارت های دیگر متمایز می کند. در این سیم کارت ها نظارت بر کار فرزندان توسط اولیا آن ها صورت گرفته و هیچ فرد دیگری نمی تواند به این امر دسترسی داشته باشد. لازم به ذکر است این نوع سیم کارت فقط برای افراد زیر هجده سال بوده و افرادی که بالای این سن هستند باید از سایر سیم کارت ها استفاده کنند. همچنین اپراتورها پدر و مادرها را تشویق به نظارت فرزندان می کنند تا این افراد در جامعه ای بیمار، خود نیز بیمار نشوند و در سلامت کامل پا به دنیای جوانی و بزرگسالی بگذارند. در حال حاضر دو اپراتور توانسته اند این نوع سیم کارت را وارد بازار کنند که ابتدا ما اپراتور رایتل که در این امر سریع تر از بقیه عمل کرد را بررسی می کنیم. اولین اپراتوری که موفق به ارائه سیم کارت کودک شده رایتل می باشد که در این نوع سیم کارت به افراد اجازه فعالیت هایی که در ذیل آمده را می دهد.
کافه رایتل (کارتون و انیمیشن تلویزیونی): دسترسی به حجم وسیعی از کارتونها و انیمیشنهای آرشیوی و محبوب تلویزیون و دیگر رسانه‌ها
آپارات کودک: مجموعه ای متنوع از کارتونهای ایرانی و خارجی مورد تائید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
نبات: مجوعه ای متنوع از داستان، بازی و سرگرمی
برنامه های کاربردی "نبات": امکان دانلود این نرم افزار با کلیک بر بنر اصلی وب سایت نبات وجود دارد
شبکه پویا: مجموعه ای متنوع از انیمیشنهای حوزه کودک و نوجوان و دیگر وب سایت های جذاب حوزه کودک
در ضمن این سیم کارت ها امکان استفاده از فضای اینترنت را با سرعت و حجم والد به مخاطب خود می دهد که خود این مورد نیز می تواند در کنترل فرزندان فوق العاده موثر باشد.
سیم کارت کودک و نوجوان

سیم کارت درسا

همانطور که قبلا اشاره کردیم اپراتور همراه اول دومین اپراتوری بوده که توانسته است سیم کارت کودک خود را وارد بازار کرده و برای کودکان و نوجوانان فضای امنی به وجود آورد. همراه اول سیم کارت کودک خود را با نام سیم کارت درسا به بازار عرضه کرده است. سیم کارتهای درسا قابلیت پیام دادن و برقرار کردن تماس تلفنی را نداشته و فقط اجازه استفاده از اینترنت را به صورت کنترل شده به افراد می دهد که چند مورد از این ویژگی ها شامل موارد زیر می باشد:
دسترسی آسان کودک و نوجوان به محتوای مناسب در جامعه مجازی امن
اطلاع از مکالمات، پیامک ها و سایر فعالیت های فرزند
مشاهده آمار‌ روزانه و کلی استفاده‌ کودک و نوجوان از گوشی یا تبلت
ممانعت از ارتباطات ناخواسته و مزاحمت با تعریف لیست سفید مخاطبان
حفاظت در مقابل محتوای نامناسب
ارائه برنامه های کاربردی مخصوص کودکان و نوجوانان
اعمال کنترل بر روی  نصب نرم افزارها
دسترسی به انواع محتوای صوتی، تصویری و چند رسانه ای کودک و نوجوان
استفاده از ایمیل اختصاصی زیست بوم درسا با کاربری آسان
دسترسی به بازی های مخصوص کودکان و نوجوانان
همچنین این نوع سیم کارت دارای زیست بوم مجازی نیز می باشد که در این سیستم با ارائه محتوای مفید و جذاب در حوزه های مختلف از قبیل آموزش، تفریح و سرگرمی و سلامت، پس از درسایی شدن سیم کارت کودک و نوجوان شما، علاوه بر اینترنت پاک، شرایط استفاده از فضای مجازی سالم را برای وی مهیا می باشد. از سوی دیگر، والدین این امکان را پیدا می کنند تا با تعریف محدوده ارتباطی فرزندان، فضای امن و قابل اطمینانی را برای ارتباطات صوتی و پیامکی آن ها به ارمغان آورند. در سبد محصولات درسا، نرم افزارها و خدمات متنوعی مختص کودکان و نوجوانان جهت استفاده و خشنودی فرزندان قرار گرفته است:
آفرینک: مجموعه‌ متنوعی از محتوای ویدئویی از قبیل پویانمایی، فیلم کوتاه و مستند برای کودک و نوجوان
درسا رایانا: خدمت رایگان پست الکترونیکی
درسابان: نرم افزاری کنترل‌گر که با آن امکان استفاده سالم و امن از فضای مجازی برای کودک و نوجوان تحت نظارت والدین مهیا می شود.
و ....
به امید روزی که همه فرزندان ما با سلامت کامل به زندگی خود ادامه دهند.
سیم کارت کودک

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

 

بدون نظر