برای کاهش هزینه تلفن همراه در سفرهای خارجی چه راه هایی وجود دارد ؟

برای جلوگیری از هزینه های گزاف برخی از مشترکان تلفن همراه و گاهی قبض‌های میلیونی بهتر است پیش از سفر اطلاعاتی در مورد رومینگ داشته باشید. توصیه های زیر در این مورد می تواند کمک شایانی در کم کردن هزینه های تلفن همراه کند.

۱. چک کردن سرویس های فعال در گوشی : در ابتدا باید چک کنید که آیا سرویس درخواستی و خدماتی که نیاز دارید در کشور مقصد فعال است یا خیر . که در صورت فعال بودن هزینه های شما نسبت به داخل کشور تغییر چندانی نمی کند.
 
۲. خاموش کردن داده های تلفن همراه : داده تلفن همراه را در اولین فرصت خاموش کنید و از خاموش شدن آن مطمئن شوید. چرا که در صورت روشن بود آن حین فرود احتمال اینکه با هزینه های گزافی روبرو شوید زیاد است. همچنین قرار دادن تلفن همراه در حالت پرواز نیز توصیه می شود که باعث حفظ شارژ باطری گوشی نیز خواهد شد.
 
۳. عدم استفاده از وای فای عمومی : با استفاده از وای فای رایگان ناشناس راه را برای هکر ها باز می کنید تا از این طریق به اطلاعات خصوصی و پنهان شما دست یافته و باعث درد سر های بعدی شود .
 
۴. استفاده از سیم کارت محلی : اگر می خواهید مدتی در کشوری دیگر ساکن شوید بهتر است از یک سیم کارت محلی استفاده کنید و تلفن همراه خود را کنار بگذارید . اینکار نیز صرفه اقتصادی داشته و باعث کاهش هزینه های تلفن همراه شما می شود. 
 
۵. استفاده از گوشی های موبایل با قابلیت دو سیم کارت : امروزه اکثر تلفن های همراه که در بازار موجود است این قابلیت را دارند. یعنی شما میتوانید با قرار دادن سیم کارت محلی و سیم کارت خودتان از قابلیت های هر کدام که صرفه اقتصادی داشت استفاده کنید . برای مثال جهت استفاده از اینترنت از سیم کارت محلی و برای استفاده از پیامک از سیم کارت خودتان استفاده کنید.
 
۶. کاهش هزینه در مسیر سفر : با استفاده از نقشه های موجود در گوگل می توانید راهنمای نقشه را دانلود کرده و زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید بتوانید از آن استفاده کنید.
 
۷. توقف کامل برنامه ها : با توجه به اینکه برخی برنامه ها به گونه ای ساخته شده اند که با وجود بسته بودن باز هم فعالیت خود را ادامه می دهند باید از توقف این برنامه های مطمئن شوید در غیر این صورت باعث اتمام شارژ زود هنگام باطری خواهند شد.
 
۸. استفاده از برنامه‌های جدید : استفاده از برنامه های ارتباطی نظیر تلگرام و ایمو و واتس اپ و ... باعث کاهش هزینه های شما می شوند و در صورت استفاده از قابلیت های تماس تصویری و شنیداری  این برنامه هادیگر نیازی به برقراری تماس با تلفن همراه ندارید. 
 
۹. برنامه ترجمه گوگل حتی بدون اینترنت مورد استفاده است : با این قابلیت شما قادر هستید زبان مورد نظر خود را دانلود کرده و در زمان نیاز آن را مورد استفاده قرار دهید.
 
۱۰. سعی کنید بیشتر از سفر لذت ببرید : سعی کنید حداقل برای مدتی که در سفر هستید خیلی از تلفن همراه استفاده نکنید و بیشتر از سفر خود لذت ببرید.
سیم کارت تلفن همراه

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

 

بدون نظر