سیم کارت های eSIM از سال 2019 توسط تولیدکنندگان عمده گوشی به کار گرفته می شوند

با توجه به تحقیقات صورت گرفته ، انتظار می رود که تولید کنندگان تلفن همراه از سال 2019 به سمت استفاده از تکنولوژی جدید ارتباطی با نام eSim در محصولاتشان بروند. با استفاده از این تکنولوژی دیگر نیازی به استفاده از سیم کارت های جدا شدنی موجود در بازار نیست. انتظار می رود که تا سال 2021 حدود 986 میلیون کاربر به جای استفاده از سیم کارت های معمول ترجیح دهند تا تکنولوژی جدید ای سیم (eSim) استفاده کنند. گزارش ها بیانگر این موضوع است که در سال 2016 حدود 108.9 میلیون کاربر از این نوع تکنولوژی در گوشی های همراه خود استفاده کرده اند. 
تاکنون چند نمونه گوشی مجهز به این فن آوری از سوی شرکت های عمده تولید تلفن همراه روانه بازار شده است که از این میان می توان به محصول جدید سامسونگ با نام Gear S2 Classic اشاره کرد. گزارش های منتشر شده پیش بینی می کنند که محصولات متنوع دیگری در آینده نزدیک به بازار بیایند که قابلیت استفاده از این فن آوری را داشته باشند. IHS پیش بینی می کند که تعدادی از گوشی های تلفن همراه مجهز به این تکنولوژی تا سال 2018 روانه بازار شود.
هر چند ادعا می شوند تولید چنین محصولاتی در تعدادی از سازندگان کمتر شناخته شده آغاز شود. تا بتوانند با کاربرد این فن آوری جای خود را در میان علاقه مندان باز کنند. این محصولات می توانند به عنوان بستری مناسب برای بررسی و تست بیشتر ای سیم (eSim) مورد استفاده قرار گیرند. به گفته IHS چنانچه هر یک از تولید کنندگان عمده گوشی های تلفن همراه (سامسونگ، اپل و هواوی) تولید محصولاتی با پشتیبانی از این تکنولوژی را آغاز کند، سایر تولید کنندگان نیز این مسیر را دنبال خواهند کرد و به سرعت این تکنولوژی جایگزین سیم کارت های موجود در بازار خواهد شد.
IHS پیش بینی می کند که این تکنولوژی به زودی بتواند جای خود را در میان کاربران باز کند ولی در عین حال می گوید که هنوز راه درازی برای جایگزینی کامل این تکنولوژی با سیم کارت های موجود وجود دارد. گفته می شود که این فن آوری می تواند به آهستگی جای خود را در میان علاقه مندان باز کند ولی با این وجود پیش بینی می شود که تا سال 2021 هنوز در حدود 5.1 میلیارد گوشی از سیم کارت های قدیمی استفاده خواهند کرد که معادل با سه چهارم گوشی های موجود در بازار خواهد بود. گفته می شود که در سال 2016 در حدود 98 درصد از گوشی های تلفن همراه از سیم کارت های جدا شدنی و یا همان نمونه های موجود دربازار استفاده می کردند. تصویری که در ادامه آمده است به خوبی روند پیش بینی شده توسط IHS را در سال های پیش رو به نمایش می گذارد. 
سیم کارت esim

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

اولین نفری باشید که نظر میدهید.