صدور مجوز فعالیت برای ۲ اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO)

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از صدور مجوز فعالیت برای ۲ اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO) خبر داد. پیش از این نیز چند شرکت دیگر موفق به دریافت خدمات مربوط به اپراتور مجازی (MVNO) و سیم کارت مجازی شدند.
معاون بررسی های فنی و صدور پروانه رگولاتوری از صدور دو پروانه جدید اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO) خبر داد و گفت: با توجه به انواع پروانه های تعریف شده برای اپراتورهای مجازی ، یک شرکت پروانه نوع اول و یک شرکت پروانه نوع دوم اپراتور مجازی موبایل را دریافت کرد. البته قبل از این نیز یک شرکت ، این پروانه را دریافت کرده بود.
صادق عباسی شاهکوه در ادامه با اشاره به اینکه از ۵۱ شرکت متقاضی دریافت  پروانه اپراتور مجازی ، تنها ۵۲ متقاضی ، موافقت اصولی پروانه را دریافت کردند ، افزود: تاکنون از ۵۲ شرکت متقاضی دارنده موافقت اصولی ، تنها ۹ شرکت با اپراتورهای تلفن همراه قرارداد عمده فروشی امضا کرده و وارد همکاری شده اند و ۳ شرکت دارنده موافقت اصولی نیز از دریافت پروانه انصراف داده اند.
وی همچنین درباره وضعیت قرارداد عمده فروشی اپراتورها گفت: از میان ۹ شرکت دارنده موافقت اصولی فعالیت در این عرصه ، ۵ شرکت موفق به امضای قرارداد همکاری با اپراتور رایتل ، ۲ شرکت با اپراتور همراه اول و ۲ شرکت با اپراتور ایرانسل شدند.
معاون بررسی های فنی و صدور پروانه رگولاتوری در ادامه اظهار امیدواری کرد که با توجه به واگذاری شماره ها و مجوزهای لازم طی روزهای آینده ، ۳ اپراتور دارنده مجوز فعالیت در عرصه اپراتور مجازی ، بتوانند تا ۳ ماه آینده سرویس دهی به مشترکان را آغاز کنند.
اپراتور مجازی تلفن همراه ، نوعی اپراتور تلفنی است که خود دارای امکانات زیر ساخت های مخابراتی برای ارسال مکالمات و داده‌ها نیست. این نوع اپراتورها با بستن قرارداد با یک اپراتور دیگر که دارای امکانات برای ارسال مکالمات و داده ‌ها است ، خدمات خود را بصورت عمده خریداری کرده و سپس با نشان تجاری و برند خود اقدام به فروش خدمات تلفن همراه ، در بازار خرده‌فروشی می‌کنند.
یکی از شرکت هایی که جدیدا مجوز فعالیت برای ارائه سیم کارت مجازی را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گرفت ، شرکت توسعه ارتباطات همراه شاتل (شاتل موبایل) می باشد که پروانه نوع اول اپراتور مجازی تلفن همراه (Full MVNO) را دریافت کرد.
سیم کارت مجازی

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

اولین نفری باشید که نظر میدهید.