راهکار ایرانسل برای تغییر مالکیت سیم کارت مشترکان موبایل

در خبر قبلی در مورد ساماندهی سیم کارت های بدون هویت و قطع یک طرفه این سیم کارت ها توضیح دادیم. با وجود اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی و ارسال پیامک از سمت اپراتورها برای اطلاع رسانی و رفع نقص پرونده مشترکان موبایل ، اپراتور ایرانسل یک راهکار برای تغییر مالکیت سیم کارت افرادی که به طور قانونی مالک سیم کارتی که از آن استفاده می کردند ارائه کرده است.
طرح ساماندهی و احراز هویت مشترکان به طور جدی در یکسال گذشته دنبال شده و این موضوع از آن جهت مهم می باشد که تمامی مسئولیت های حقوقی بر عهده مالک قانونی سیم کارت می باشد نه شخص استفاده کننده از آن و برای بر طرف کردن و تغییر مالکیت باید از دفاتر امور مشترکین اپراتور مربوطه اقدام کرد.
راهکاری که ایرانسل ارائه کرده به این صورت است که شماره مورد نظر باید همچنان در شبکه فعال بوده و قطع نشده باشد. همچنین حکم قضایی و سابقه تغییر مالکیت در گذشته نداشته باشد. در صورت داشتن شرایط مذکور باید با به همراه داشتن اصل کارت ملی و خود سیم کارت به یکی از دفاتر مشترکین ایرانسل مراجعه کرده و فرم های مربوط به تغییر مالکیت را تکمیل کرد.
از آنجا که این مشترکان برای مدت طولانی از این شماره ها استفاده کرده اند در صورت اعمال هر گونه قطعی از سمت اپراتور ، تمامی شماره ها و اطلاعات ذخیره شده خود را از دست می دهند. روند تغییر مالکیت این سیم کارت ها هم به این شکل می باشد که در واقع پس از گذشت چند ماه در صورتی که مالک قانونی سیم کارت شکایتی برای پس گرفتن شماره خود نداشته باشد ، تغییر مالکیت به شخص فعلی استفاده کننده انجام خواهد شد.
برای استعلام شماره های به نام خود فقط کافیست به شماره پیامک 3000504901 کد ملی خود را ارسال کرده و از تعداد سیم کارت های به نام خود در هر یک از اپراتورهای موبایل با خبر شوید.
سیم کارت

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

اولین نفری باشید که نظر میدهید.