اطلاع رسانی با پیامک در صورت فعال شدن سیم کارت جدید به نام مشترکان

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در ابتدای امسال از راه اندازی سامانه استعلام سیم کارت به نام مشترکان تلفن همراه خبر دارد که مشترکان با مراجعه به سایت و ثبت درخواست می توانستند از تعداد خطوط موبایل به نام خود در هر اپراتور با خبر شوند. در آبان ماه سال جاری نیز قابلیت استعلام سیم کارت به نام مشترکان از طریق پیامک نیز امکان پذیر شد به این صورت که با ارسال کد ملی خود به سامانه پیامکی 3000504901 قابلیت استعلام راحت تر و سریع تر شد.
 معاون رگولاتوری از قابلیت جدید سامانه استعلام خبر داده که با فعال شدن هر سیم کارت جدید به نام مشترکان ، برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی ، پیامک جهت اطلاع رسانی ارسال می شود. این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است چون که هر گونه مسئولیت مالی و حقوقی بر عهده مالک قانونی سیم کارت است.

سیم کارت

 

 


 همیشه از تعداد سیم کارت های به نام خود از طریق راه های مذکور مطلع باشید


مشترکان تلفن همراه در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در تعداد سیم کارت های به نام خود باید در اسرع وقت به نزدیک ترین دفتر امور مشترکین اپراتور مربوطه مراجعه کرده و نسبت به قطع شماره مورد نظر اقدام کنند. به گفته معاون رگولاتوری اپراتورهای موبایل موظف هستند درخواست مشترکان برای قطع و غیرفعالسازی شماره را انجام داده و که البته ارائه اصل کارت ملی الزامی می باشد.
در صورت مشاهده هرگونه تخلف در دفاتر امور مشترکین این امکان فراهم شده تا مشترکان درخواست شکایت خود را از طریق سامانه 195 مطرح کرده تا رسیدگی لازم صورت گیرد. در این سامانه اطلاعاتی نظیر: استان ، نوع سرویس ، نوع شکایت ، موضوع و نوع اپراتور و... از مشترک خواسته شده و با ضمیمه مستندات لازم یک کد پیگیری توسط سیستم ارائه می شود تا در چند روز آینده نتیجه درخواست مشخص شود.

سیم کارت جدید

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

 

بدون نظر