اپراتور مجازی در ایران و سهم سیم کارت مجازی در بازار تلفن همراه

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در شهریور ماه سال جاری از ورود ۲۴ شرکت اپراتور مجازی به بازار موبایل کشور خبر داد که موافقت نامه این شرکت ها صادر شده است. همچنین تا سوم آذر ماه امسال به اپراتورهای مجازی فرصت داده شد تا حداقل با یکی از اپراتورهای موبایل کشور قرارداد بسته و پروانه فعالیت خود را دریافت کنند. برآوردها نشان می دهند که در طول مدت ۱۰ سال حدود ۱۵ درصد از سهم بازار به اپراتور های مجازی برسد.

سیم کارت مجازی

 

 


پیش شماره سیم کارت مجازی و اولین شرکت ارائه دهنده خدمات اپراتور مجازی
 

طبق هماهنگی های صورت گرفته با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ، دومین قرارداد مربوط به سیم کارت اپراتور مجازی (MVNO) به زودی بسته شده و به بازار وارد خواهند شد. اپراتور مجازی یا MVNO از لحاظ سیم‌کارت اپراتوری مثل دیگر اپراتورهاست لذا مشترکان علاوه بر سیم کارت های معمولی ، سیم‌کارت مجازی نیز داشته باشند.
شرکت های اپراتور مجازی خدماتی نظیر دیتا و ارسال مکالمات را به صورت عمده از اپراتورهای اصلی موبایل خریداری کرده و با نام تجاری خود ، این سرویس ها را ارائه می کنند. اپراتور های مجازی که از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی مجوز فعالیت خود را دریافت کردند ، با یکی از اپراتورهای همراه اول ، ایرانسل و رایتل وارد مذاکره شده و قرارداد همکاری امضا می کنند. شرکت کیش سل پارس اولین اپراتور مجازی می باشد که با انعقاد قرارداد همکاری با رایتل ، سیم کارت های آن با پیش شماره ۰۹۹۹ از اواخر آذر ماه وارد بازار خواهند شد.
مدیرعامل شرکت کیش سل پارس از واگذاری سیم کارت های اولین اپراتور مجازی با نام های تجاری ایران تل و سامان تل در چند روز آینده خبر داد و افزود که فاز دوم واگذاری در اسفند ماه امسال انجام خواهد شد. در حال حاضر رگولاتوری اعلام کرده که پیش شماره ۰۹۹۹ در حال حاضر مختص به اپراتور مجازی می باشد.

سیم کارت اپراتور مجازی

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

 

بدون نظر