جدیدترین آمار از تعداد سیم کارت های فعال اپراتورهای کشور ارائه شد

مشترکانی که از سیم کارت اپراتور همراه اول ، ایرانسل و رایتل استفاده می کنند ، هر کدام دلیل خاص خودشان را برای انتخاب و خرید سیم کارت دارند به عنوان مثال برخی به دلیل پوشش و آنتن دهی گسترده تر همراه اول این اپراتور را انتخاب می کنند و برخی دیگر به سرعت بالا و مقرون به صرفه بودن اینترنت ایرانسل را به سایر اپراتورها ترجیح می دهند. از طرفی تعداد افرادی که جزء مشترکان هر سه اپراتور کشور هستند نیز کم نیست. اپراتورهای تلفن همراه نیز همواره به دنبال ارائه خدمات و افزایش تعداد مشترکان خود هستند و برای ارائه سرویس های جدید و بهتر رقابت می کنند.

 

جدیدترین اطلاعات ارائه شده نشان می دهند که تا آخر شهریور ماه 1395 حدود 150 میلیون سیم کارت راه اندازی شده اند اما از این تعداد تنها حدود 79 میلیون خط موبایل فعال می باشند. از بین تعداد شماره های واگذار شده ، آمار بیشترین تعداد سیم کارت دائمی ، مربوط به همراه اول است. ایرانسل نسبت به سایر اپراتورها بیشترین تعداد سیم کارت اعتباری را تاکنون واگذار کرده است. سیم کارت های رایتل نیز به نسبت جدید بودن اپراتور نسبت به بقیه کمترین تعداد سیم کارت راه اندازی شده و فعال را در شبکه دارند.

سیم کارت

 

 

 

مقایسه تعداد سیم کارت های دائمی واگذار شده و فعال همراه اول ، ایرانسل و رایتل

 

همراه اول اولین اپراتور تلفن همراه کشور می باشد که در ابتدا با خط های دائمی خود که البته در آن زمان قیمت بالایی داشت وارد بازار شد. شماره های قدیمی این اپراتور تحت عنوان خط کد 1 با پیش شماره 0912 نیز هم اکنون در بازار قیمت و ارزش بالایی دارند و سال به سال با توجه به تقاضای افراد قیمت آن در حال افزایش است.
مطابق آمار ارائه شده تاکنون بیش از 18 میلیون و 422 هزار خط دائمی توسط همراه اول راه اندازی شده که از این تعداد حدود 14 میلیون 780 هزار شماره در شبکه فعال هستند. شماره های دائمی ایرانسل تنها حدود 774 هزار شماره توسط این اپراتور واگذار گردیده و حدود 312 هزار شماره از این تعداد فعال می باشند. جدیدترین سیم کارت های دائمی ایرانسل تحت عنوان آی سیم با پیش شماره 0902 هستند که قابل واگذاری هستند. اپراتور رایتل نیز بیش از 159 هزار و 500 خط دائمی واگذار کرده که حدود 47 هزار و 200 شماره فعال هستند. سیم کارت های دائمی رایتل با پیش شماره 0920 توسط این اپراتور فروخته می شوند.

 

سیم کارت دائمی

 

 

 

تعداد سیم کارت های اعتباری واگذار شده کدام اپراتور بیشتر است؟


اپراتور ایرانسل با واگذاری بیش از  78 میلیون و 58 هزار خط موبایل ، بیشترین تعداد سیم کارت اعتباری بین سایر اپراتورهای موبایل را دارد. از این تعداد حدود 23 میلیون و 58 هزار خط موبایل در شبکه فعال نیستند. همراه اول نیز با واگذاری حدود 46 میلیون و 368 هزار شماره اعتباری بعد از اپراتور ایرانسل ، بیشترین تعداد سیم کارت اعتباری را واگذار کرده است که از این تعداد حدود 15 میلیون و 530 هزار خط موبایل غیر فعال هستند. خط های اعتباری رایتل که طبق آمار ، راه اندازی و واگذار شده اند تا آخر شهرویر ماه 95 حدود 5 میلیون و 894 هزار شماره هستند که از این تعداد حدود 4 میلیون و 150 هزار شماره موبایل غیر فعال هستند.

سیم کارت اعتباری

 

 

 

ضریب یا نرخ نفوذ سه اپراتور همراه اول ، ایرانسل و رایتل در کشور

از مجموع خطوط موبایل واگذار شده هر اپراتور و محاسبه آمار شماره های فعال و غیر فعال شبکه می توان ضریب نفوذ اپراتورها را محاسبه کرد. منظور از ضریب نفوذ تلفن همراه ، نسبت تعداد شماره های موبایل فعال به جمعیت استفاده کننده از این خدمات در کشور می باشد. همراه اول دارای بیشترین ضریب نفوذ یعنی 57.52 درصد در صدر آمار قرار دارد. پس از آن ضریب نفوذ ایرانسل 39.19 درصد و رایتل با 2.46 درصد دارای کمترین نرخ نفوذ در کشور می باشند.
سیم کارت فعال

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

 

بدون نظر