نحوه اعمال مالیات بر ارزش افزوده در فروش شارژ سیم کارت ایرانسل تغییر می کند

مشترکانی که از سیم کارت اعتباری ایرانسل استفاده می کردند پس از هر بار خرید شارژ سیم کارت ایرانسل مبلغ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از وجه پرداختی مشترک کسر شده و الباقی مبلغ بر روی سیم کارت شارژ می شد. جدیدا ایرانسل با اعمال تغییراتی در نحوه اعمال مالیات بر ارزش افزوده قصد دارد تا این مبلغ را در ابتدا روی وجه پرداختی مشترکان در هنگام خرید شارژ سیم کارت افزوده تا از میزان شارژ دریافتی روی سیم کارت مشترک چیزی کم نشود.

شارژ سیم کارت ایرانسل

 

زمان اجرای شیوه جدید فروش شارژ سیم کارت ایرانسل به نقل از روابط عمومی ایرانسل

 

طرح مذکور از ۱۵ آبان ماه ۱۳۹۵ در تمامی روش های فروش مستقیم شارژ الکترنیکی سیم کارت اعمال خواهد شد. این تغییرات برای مشترکانی که از روش دریافت پین شارژ ۱٦ رقمی میخواهند نسبت به شارژ سیم کارت ایرانسل خود اقدام کنند اعمال نخواهد شد و مبلغ مالیات بر ارزش افزوده همانند روال قبلی برای کارت های شارژ و پین شارژ الکترونیک از مبلغ اصلی شارژ سیم کارت مشترک کم می گردد. برای شارژ سیم کارت اعتباری ایرانسل مشترکان روشی های مختلف دیگری از جمله شارژ از طریق سایت ایرانسل ، اپلیکیشن سیم کارت ایرانسل من ، شارژ از طریق دستگاه های خوپرداز و کارت خوان و... وجود دارد که می توان به صورت عادی و یا شارژ شگفت انگیز این کار را انجام داد. همچنین امکان انتقال شارژ به سایر سیم کارت های ایرانسل از طریق شارژ خط به خط و شارژ خودکار وجود دارد.
سیم کارت ایرانسل

نحوه محاسبه مبلغ دریافتی از مشترکان به هنگام خرید شارژ سیم کارت ایرانسل

 

روش قدیم شارژ مستقیم الکترونیکی سیم کارت به این صورت بود که مشترک به عنوان مثال پس از انتخاب شارژ ۵۰۰۰۰ ریالی ، همین مبلغ را دقیقا پرداخت می کرد ولی از طرفی مبلغ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از میزان شارژ واریزی به سیم کارت ولی کسر می شد یعنی اعتباری حدود ۴۵۵۰۰ به وی تعلق می گرفت. اما در روش جدید با انتخاب شارژ ۵۰۰۰۰ ریالی مشترکان مبلغ ۵۴۵۰۰ ریال پرداخت کرده ولی در عوض سیم کارت مشترک به صورت کامل شارژ خواهد شد.
شارژ مستقیم سیم کارت ایرانسل

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

 

بدون نظر