برای انصراف از ترابرد شماره موبایل چه باید کرد؟

 بسیاری از مشترکان موبایل با اجرای ترابرد شماره‌شان به اپراتوری دیگر و دیدن خدمات مشابه ، پشیمان شده و دنبال بازگشت به شرایط قبل هستند اما در چنین شرایطی چه باید کرد؟

 

مدتی است طرح ترابردپذیری شماره های موبایل (MNP) اجرا شده و امکان جابجایی شماره‌های تلفن همراه در اپراتورهای مختلف موبایل فراهم شده و می‌توان شماره فعلی را به شبکه‌ای دیگر منتقل کرد. به عنوان مثال مشترک ایرانسل هستید ولی از خدمات این اپراتور رضایت ندارید ، می‌توانید با همان شماره‌ ای که دارید به اپراتور دیگری مثل همراه اول بروید. این اقدام در راستای تکریم مشترکان ارتباطی کشور توسط وزارت ارتباطات و البته با تأخیری چشم‌گیر نسبت به دنیا ، انجام شده و طرحی در راستای حفظ منابع ارزشمند و پایان‌پذیر ارتباطی نیز به حساب می‌آید.

 

با توجه به اینکه ترابردپذیری شماره‌های همراه برای اولین بار است در ایران اجرایی می‌شود و تاکنون نیز تبلیغات وسیعی از سمت اپراتورها پیرامون آن انجام نشده است، بسیاری از مردم همچنان نسبت به اجرای آن در کشور بی‌اطلاع هستند. برای ترابردپذیری متقاضیان می‌توانند به سایت اپراتور مد نظرشان (اپراتوری که قصد مهاجرت به آن را دارند) مراجعه و فرم مربوطه در زمینه ترابرد را پر کرده و درخواست خود را ثبت کنند.

 

با این حال بسیاری از مشترکان ترابرد شده در اپراتور جدید به این نکته پی بردند که تغییری در خدمات به وجود نیامده و بعد از چند هفته تصمیم به بازگشت گرفتند. سوالی که اینجا مطرح می شود این است که "برای انصراف از ترابرد شماره موبایل و بازگشت به اپراتور قبلی چه باید کرد؟"

در صورت انصراف مشترک از درخواست خود در حین مراحل ترابرد ، مشترکان می‌توانند تا قبل از شروع فرآیند اجرا یعنی 15 دقیقه قبل از قطع سیم‌کارت قبلی ، با مراجعه به اپراتور پذیرا درخواست انصراف خود را اعلام کند. گزینه انصراف برای مشترک از طریق کد رهگیری تا زمان فرآیند اجرا بر روی پرتال اپراتور پذیرا فعال است. در صورت انصراف پس از انجام ترابرد ، مشترک می‌تواند درخواست بازگشت به اپراتور قبلی را با مراجعه به آن اپراتور بعنوان ترابرد جدید انجام دهد که در این صورت مشترک می تواند بدون محدودیت زمانی به شبکه اپراتور قبلی باز گردد. در صورتیکه اپراتور قبلی اپراتور پایه مشترک نباشد ، محدودیت تعداد ترابرد در سال (٢ بار در سال) رعایت می‌شود.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

 

بدون نظر