"پرداخت صورتحساب" از الزامات تایید درخواست ترابردپذیری

یکی از الزامات مهم ترابردپذیری شماره همراه پرداخت بدهی و صورتحساب صادر شده از سوی اپراتور فرستنده است اما در عین حال برخی بدهکاران می‌توانند ترابرد کنند.

 

طرح ملی ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه امکان استفاده از سایر اپراتور های موبایل ، با حفظ شماره گفته می‌شود. این طرح توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای ایجاد رقابت بین اپراتوری و لحاظ کردن مشترکان شبکه ارتباطات همراه به عنوان رکن اصلی خدمات این حوزه، اجرا شده است.

 

طبق اصول در نظر گرفته شده برای ترابرد مشترکان دائمی ، انتقال شماره این قبیل افراد به اپراتوری دیگر منوط به تسویه صورتحساب اولیه صادر شده از سوی اپراتور فرستنده است. مشترکان دائمی پس از ثبت درخواست ترابرد ، پیامکی حاوی صورت حساب خود دریافت خواهند کرد که لازم است ظرف مدت ۲۴ ساعت آن را پرداخت کنند تا فرآیند ترابرد با مشکلی مواجه نشود.

 

عدم تسویه صورتحساب اولیه توسط مشترک ظرف یک روز سبب عدم تایید درخواست ترابرد می‌گردد. با این حال در صورتیکه صورتحساب موقت صادر شده برای مشترک پس از پرداخت کمتر از بیست هزار (20,000) ریال باشد و دلیل دیگری برای رد درخواست ترابرد موجود نباشد ، اپراتور فرستنده باید بلافاصله نسبت به تایید درخواست ترابرد اقدام و آن را برای مرکز مدیریت ترابرد ارسال کند. بعد از این اقدام باید مبلغ صورتحساب موقت را در صورتحساب قطعی لحاظ کند.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

 

بدون نظر